przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Ballymoon Castle

Więcej
2015/11/17 22:49 #1 przez Kamil2.1
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Spośród setek zrujnowanych zamków w całej Irlandii, Zamek Ballymoon jest jednym z bardziej niezwykłych i tajemniczych. Położony jest w dolinie rzeki Barrow, około 3 km na wschód od miasta Bagenalstown w hrabstwie Carlow.

Podobnie jak wiele innych irlandzkich zamków, Ballymoon nie ma spisanej historii, ale ze względów architektonicznych uważa się że został zbudowany w XIII wieku przez Anglo – Normanów i zaprojektowany jako twierdza obronna. Za prawdopodobnych właścicieli zamku uważane były rodziny Bigod lub Carew, które zakupiły ziemię w tamtych czasach w tej okolicy.

Zamek Ballymoon nigdy nie został ukończony, jego budowa została przerwana. Przyczyna nie jest znana, ale biorąc pod uwagę, że budowa została rozpoczęta podczas chaotycznego okresu w historii Irlandii to wszystko wskazuje na to, że sprawy nie zakończyły się dobrze dla budowniczych.

Ballymoon Castle jest cennym zabytkiem narodowym, dostępnym dla zwiedzających. Do zamku można się dostać przez mały drewniany most na rowie, który przecina strumień. Samo zwiedzanie – wejście do środka i obejście zamku dookoła zajmuje około pół godziny.

Zamek jest w gruzach, składa się z kwadratowego dziedzińca około 80 stóp, otoczonego z każdej strony, wysokimi na 20 stóp granitowymi murami, które mają około 8 stóp szerokości u podstawy. Wnętrze zamku jest otwarte, w murach widać gdzie miały zostać umieszczone drzwi i kominki. Duży podwójny kominek od strony północnej był częścią wielkiej sali. Nie ma żadnych śladów wewnętrznej struktury zamku oprócz fundamentów, a to właśnie doprowadziło do spekulacji, że zamek nigdy nie został ukończony. Ściana od strony zachodniej ma łukowatą bramę. Rowki które można zobaczyć nad bramą, sugerują że tam być może był barbakan. W zamkowych murach można zobaczyć wiele tajemniczych szczelin o przedziwnych kształtach, np. pistoletu i strzałek.

Wszystko to czyni zamek tajemniczym i bardzo interesującym nie tylko dla naukowców ale i dla turystów, którzy mogą z bliska podziwiać jego mury. Sama nazwa Ballymoon jest piękna i tajemnicza.Ballymoon to zamek, z którego dziś pozostał kwadratowy dziedziniec chroniony przez imponujące mury. Doskonale widać to na poniższym filmiku z YouTube.Załączniki:
Podziękowania od Użytkowników: karolina93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/17 23:42 #2 przez karolina93
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Świetne miejsce, polecam wybrac się tam przy okazji.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/15531-karolina><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/karolina93.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Castlegar. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Castlegar.

Jeżeli planujesz podróż do Kanady, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Saskatoon lub tanie loty z Katowic do Toronto.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Calgary i z Warszawy do Vancouver.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Grecji, Pakiety ze Szczecina, Okazje na loty z Polski, Okazje na walentynki, tanie bilety z Warszawy do Manchesteru, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Lot z Warszawy do Toronto 07 22 Stycznia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Saszetki i portfele, Zawieszki do bagażu, Torby biznesowe i Walizki dla dzieci.