Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Czy podróżowanie po Azji jest drogie?

Więcej
2013/02/27 20:28 #1 przez Anna Kowal
Czy podróżowanie po Azji jest drogie? was created by Anna Kowal
Od bardzo dawna myślę o tym, że pewnego dnia wybiorę się w podróż po Azji, nie mam konkretnego kierunku, jaki byłabym w stanie obrać, ale co mnie zastanawia, to koszty takiej podróży. Czy potraficie powiedzieć, jak bardzo kosztowna mogłaby być taka wycieczka po Azji? Najbardziej interesują mnie doświadczenia osób, które mają już podobne wyjazdy za sobą i są w stanie podzielić się wrażeniami, a jednocześnie i konkretami. Za wszystkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/25 09:11 #2 przez vkozak11
Replied by vkozak11 on topic Odp: Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
ja teraz wybieram się na "podróż życia" :) do Bhutanu :)! Zawsze mi się marzył taki wyjazd. wycieczka jest zorganizowana przez biuro Dharma Adventures , ale do Bhutanu muszę dostać się sama, co też traktuję jako wyzwanie :). wyjazd nie należy do najtańszych, ale ogólnie do Bhutanu nie można wjechać z plecakiem i samodzielnie, trzeba albo z wycieczką albo wykupić od lokalsów pakiet turystyczny za 220 dolarów za dobę (w tym jest wyżywienie, zakwaterowanie i możliwość poruszania się po państwie) - bardzo chronią swoją kulturę.

Więcej
2013/04/12 12:07 #3 przez izabela.banaszkiewicz
Replied by izabela.banaszkiewicz on topic Odp: Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Bhutan? O rany ale super! Mi się marzy od dłuższego czasu, ale póki co zbieram pieniądze. Zwykle w jakiekolwiek podróże staram się wybierać sama, a nie z biura podróży, bo zawsze to taniej wychodzi. Niestety jeśli chodzi o Bhutan to faktycznie pojechanie na własną rękę nie jest możliwe. Informacji w internecie jest niewiele, ale z tego co zdążyłam się zorientować to najbardziej opłaca się pojechać z Dharma Adventures, bo nie ma tam żadnych pośredników jak w innych biurach. Może na tej wyjazd październikowy się załapię. A Ty onka kiedy się wybierasz? Chyba, że już pojechałaś, bo z tego co widziałam dzisiaj rozpoczęła się kolejna wycieczka :)

Więcej
2013/10/28 12:32 #4 przez Kacperet
Replied by Kacperet on topic Odp: Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Generalnie sprawa jest taka, że jeśli się uprzesz to pojedziesz bardzo tanio. Zależy gdzie, ja byłem w Tokio i w Szanghaju. W obydwóch było świetnie chociaż bardziej polecam Szanghaj. Jest tam taniej przyjemniej i bardziej egzotycznie. Sama podróż nie jest droga bo za 2500 zł można kupić bilety samolotowe. Noclegi są tanie z tego co pamiętam w centrum Szanghaju płaciłem około 800 zł za dwa tygodnie w hotelu ze śniadaniem ! Kwestia tylko tego że trzeba sobie zorganizować taką wycieczkę bo jeżdżenie przez biuro podróży wychodzi 2 albo 3 razy drożej i jest to nie opłacalne...
Za tę wiadomość podziękował(a): Strzyga

Więcej
2014/05/05 17:49 #5 przez Strzyga
Replied by Strzyga on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Bardzo tanio jest oczywiście w Indiach. Bywa nawet taniej niż w Chinach. O Japonii nie wspominając. :P

Ale - tak jak napisał Kacper - tanio będzie wtedy, jeśli sami sobie wszystko (lub prawie wszystko) zorganizujemy.
Widziałam oferty z polskich biur za 2-tygodniowy pobyt w Indiach w cenach 6-14 tysięcy od osoby, a spokojnie można w przyzwoitych warunkach zrobić sobie taką wycieczkę za połowę dolnej kwoty (w tym już bilet lotniczy), a nawet mniej.
O cenach wycieczek do Japonii nawet nie chcę myśleć.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/joanna-julia-sokolowksa>

Więcej
2014/05/05 18:25 #6 przez MadameWu
Replied by MadameWu on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Tak! Ceny zorganizowanych wycieczek do Japonii są chore...

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/madamewu>

Więcej
2014/05/13 12:14 #7 przez jessica.karlińska
Replied by jessica.karlińska on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
potwierdzam opinie o Chinach! Jak się podróżuje na własną rękę i nie w okresie ichnich świąt to można bardzo tanio zwiedzać! :)

Więcej
2014/06/05 23:18 #8 przez Misiek B
Replied by Misiek B on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Azja to generalnie jeden z najtanszych kierunkow. Ale oczywiscie jest to uwarunkowane kilkoma sprawami:
- wyjazd na wlasna reke
- korzystanie z hoteli budzetowych
- unikanie turystyki zorganizowanej
Mnie sie udalo juz zwiedzic w Azji Chiny, Indie, Tajlandie, Kambodze, Hong Kong i Laos. W tym roku pora na Indonezje i Malezje. Jestem w tych stronach zakochany a 3 tygodniowy wyjazd dla calej rodziny wychodzi mi w podobnej cenie jak wczasy w Europie. Ilosc przygod i wspomnien nie do porownania. Zapraszam kazdego, komu bede mogl cos pomoc i przekazac ze swoich doswiadczen
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna Czaczuń, Ewa M

Więcej
2014/07/10 20:02 #9 przez laotańskie opowieści
Replied by laotańskie opowieści on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Zgadzam się z przedmówcami. Azja jest tania. Oczywiście Singapur czy Japonia będą droższe niż Tajlandia czy Kambodża. Najważniejsze jednak to niekorzystanie z biur podróży. Polecam wybrać interesującą nas destynacje, poczytać w internecie (najlepiej na blogach), zakupić porządny przewodnik (najlepiej po ang) i rozkoszować się planowaniem :) Jeśli Was interesują mniej oklepane destynacje turystyczne, polecam wycieczkę do Laosu! Prowadzę bloga o życiu i podróżach w Laosie i nie tylko :) Informacje z pierwszej ręki, czyli z życia wzięte :) Zapraszam ;)
http://laotanskieopowiesci.blogspot.com.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucy

• Paweł
  • Gość
  • Gość
2014/12/30 20:13 #10 przez Paweł
Replied by Paweł on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Bhutan czy Japonia to skrajności, odstające cenowo od innych krajów Azji.
W kilku krajach Azji płd-wsch gdzie byłem miałem budżet dzienny 20-30 USD na noclegi, oraz wyżywienie i wystarczyło :)

Więcej
2015/01/10 18:47 #11 przez Wieczorek
Replied by Wieczorek on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Ja podróżuje po Azji płd. wsch. od kilku lat zjeździłam prawie całą Tajlandię, Malezję,

podróżując wszystkim czym się da. W Tajlandii najtańsza komunikacja to pociąg ale nie zawsze pociągiem się dojedzie. Tak więc wart udać się do lokalnego biura podróży i kupić bilet na busa bo to jest bardzo tani i szybki środek komunikacji. Co do samego Bangkoku to oczywiście tramwaj wodny należy do najtańszych ale też najszybszych środków - bilet kosztuje około 1,5 zł. Można też pojechać zwykłym autobusem cena śmieszna około 0,5 zł a jaka atrakcja z lokalną społecznością, ale z uwagi na korki w Bangkoku taka podróż trwa zwykle długo, ponadto brak jest rozkładów jazdy więc warto znać numer autobusu. Jest jeszcze jest metro, kolej naziemna, tuk tuk (taka riksza z kierowcą na motorze, skuterze) i kolorowe taksówki . Na dłuższe trasy polecam samolot oczywiście tanie linie air asia - wiem, wiem teraz większość się boi wierzcie mi ja leciałam tymi liniami około 20 razy. To największe tanie linie lotnicze w Azji płd.wsch.
Malezja - jest krajem dużo droższym od Tajlandii ale ceny i zarobki porównywalne do Polski. Cena benzyny 2-3 zł (2014r.) te ceny są ustalane przez rząd więc są stałe i wszędzie takie same. Warto przemieszczać się autobusami są bardzo czyste i bezpieczne. W samym Kuala Lumpur komunikacja rewelacyjna. kolejka, monorail (naziemna kolej) autobus. Lotnisko oddalone ok. 45 km od centrum miasta.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/11999-bozena>
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewa M

Więcej
2015/01/31 21:43 - 2015/01/31 21:47 #12 przez Wieczorek
Replied by Wieczorek on topic Odp: Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Czytałam, że w Butanie liczba odwiedzających rocznie turystów jest pod stałą kontrola.

Więcej
2015/01/31 21:45 #13 przez Wieczorek
Replied by Wieczorek on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
W ogóle Japonia jest jednym z najdroższych krajów do podróżowania

Więcej
2015/02/15 17:31 #14 przez Macioł
Replied by Macioł on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?

Anna Kowal napisał: Od bardzo dawna myślę o tym, że pewnego dnia wybiorę się w podróż po Azji, nie mam konkretnego kierunku, jaki byłabym w stanie obrać, ale co mnie zastanawia, to koszty takiej podróży. Czy potraficie powiedzieć, jak bardzo kosztowna mogłaby być taka wycieczka po Azji? Najbardziej interesują mnie doświadczenia osób, które mają już podobne wyjazdy za sobą i są w stanie podzielić się wrażeniami, a jednocześnie i konkretami. Za wszystkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.

Więcej
2015/02/15 17:58 #15 przez Macioł
Replied by Macioł on topic Czy podróżowanie po Azji jest drogie?
Zgadzam się z poprzednikami, najtaniej wychodzi jak się załatwia wszystko samemu bo biura podróży mają ceny 2-3 razy wyższe. Jest sporo promocji na loty a na miejscu jest dużo taniej niż w Europie.
Dla przykładu: kilka lat temu wybrałam się na 3 tygodnie na Bali , lot i urokliwy hotelik ze śniadaniami w Denpasar to była kwota 2800 zł a na miejscu na zwiedzanie całej wyspy, jedzenie, picie itp. wydałam 150 dolarów.

Nawigacja dodatkowa