Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat doświadczenia
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Wyprawa do Iranu

Więcej
2016/08/05 14:25 #1 przez jacek.brzeziński
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Byłem w Iranie z Wytwórnią Wypraw w 2015 roku i to póki co wyjazd mojego życia :) Może dlatego że tak daleko, ale serio, to naprawdę kierunek warty polecenia, wcale mnie to nie dziwi, że ci co tam byli, uważają ten kraj za najbezpieczniejszy kraj islamski, chodziliśmy wieczorami, ba nawet nocami po bazarach i wszystko było ok :) Ludzie bez ściemy, najmilsi z jakimi się zetknąłem podczas dotychczasowych wojaży, częstują jedzeniem, zagadują bezinteresownie, nie namawiając do niczego za pieniądze, chętnie sobie robią z nami zdjęcia, opowiadają o sobie, a nawet zapraszają do domu!!! Z odwiedzonych miast najbardziej przypadły mi do gustu Jazd i Esfahan. Jazd to miasto z gliny, perska medyna, w której łatwo się zagubić, ale gdy wyjdziecie na dach, któregoś z domów to oprócz glinianego labiryntu uliczek zobaczycie kopuły i minarety i znacznie poprawi się wam orientacja, a przynajmniej zobaczycie panoramę pustynnego miasta. W Esfahanie byliśmy w herbaciarni, ale nie tylko piliśmy tam herbatę, po cudownej fajce wszsytkim zrobiło się błogo. Szyickie meczety robią spore wrażenie, są inne niż te w Turcji, niebieskie, inny kształt i można wszędzie wchodzić, nawet do miejsc świętych nas wpuszczali, pomimo że w zasadzie innowierców nie wpuszczają, chcieli nam to pokazać, bez indoktrynacji, autentyczna życzliwość. Myślę że większości spodobały się też pustynie Kaluts, byłem w Afryce ale czegoś takiego nie widziałem...magiczne kształty piaskowych wzgórz, wyżłobione przez wiatr, przewodnik miał rację, wyglądały jak okręty. Mniej więcej w środku wycieczki odpoczynek na wyspie Qeshm pomógł nam zregenerować siły przed dalszą drogą i co tam się nie działo nawet takie historie, które wydawały mi się zabronione w Iranie. Było takie miejsce gdzie kąpaliśmy się wszyscy swobodnie w Zatoce Perskiej i knajpy wieczorne, u Alego polecam gdy tam będziecie to znaczy w mieście Qeshm, naprawdę fajna knajpa przy plaży...Faktycznie dużo pływało delfinów, byliśmy w kanionach i lasach mandrowych wyrastających z oceanu. Bym zapomniał o Persepolis, potężne figury, otwierające dawne pałace, niesamowite płaskorzeźby, takiej starożytności to wcześniej nie znałem. Myślę że nie tylko ja byłem pozytywnie zaskoczony atrakcjami, ludźmi czy jedzeniem. niektórzy nawet zapowiadali że chcą się wybrać po raz kolejny tak bardzo kraj ten przypadł im do gustu, na pewno nikt z nas się nie spodziewał że będziemy się tam czuć tak swobodnie.
COM_KUNENA_THANKYOU: Ewa M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/09/20 13:57 #2 przez grzegorz.kerber
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Oj dawno mnie tu nie było.

Iran jako kierunek wydaje się bardzo ciekawy, chociaż patrząc że dziś wielu ma obawy jeżeli chodzi o kierunki "islamskie" to pewnie niewielu się kusi na taką wycieczkę. Sam osobiście nic nie mam do ludzi innej wiary tylko w necie (i pewnie w TV - nie oglądam) ciągle się słyszy o incydentach na tle religijnym. I to u nas, w Polsce. Smutne to. Jestem ciekaw jak tam postrzegają europejczyków, polaków.

Pomijając te, niezbyt miłe zdarzenia, to sam Iran jako kraj, jako miejsce wydaje się interesujący. Klimat pewnie nie pozwala jechać tam przez cały rok, bo europejczyk nie jest przyzwyczajony do takich gorączek. Jaki najlepszy okres na taki wyjazd?

Wiza to też ciekawy temat, bo tam jest chyba potrzebna wiza aby wjechać? Jestem ciekaw czy łatwo/trudno dostać taką wizę. I kosztowo jak to wygląda.

Więcej
2019/07/17 11:51 - 2019/07/26 13:17 #3 przez kaska545
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Byłam raz w Iranie i mam mega wspomnienia z tego wyjazdu. Piękne tereny, smaczne jedzenie i bardzo mili ludzie. To pamiętam najbardziej.

Nawigacja dodatkowa