Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat doświadczenia
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Armenia/Gruzja

Więcej
2016/05/22 14:13 #1 przez grzegorz.kerber
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Jakiś czas temu byłem na relacji z podróży do Gruzji. Utkwił mi w pamięci taki obrazek:

Kompleks klasztorny David Gareja lub Dawid Garedża (dwie wersje nazwy znalazłem w necie). Ogólnie kierunek zrobił na mnie wrażenie. W Azji jeszcze nie byłem. Może .... :)
Wydaje mi się, że to taki świat pełen kontrastów. Bieda dookoła z małymi punktami bogactwa w dużych miastach. Tylko ludzie tacy chyba bardziej przyjaźni i bardziej pogodzeni z życiem. A może to tylko takie wrażenie?
Gori - małe miasteczko a wydało kogoś takiego jak Stalin. Nawet jest podobno muzeum w domu w którym się urodził. Tylko czy to faktycznie atrakcja? :)
Z punktu widzenia kogoś, kto lubi wino, oba kraje również wydają się atrakcyjne.
Na pewno ilość miejsc do zobaczenia przekracza możliwości kilkudniowego wyjazdu: Adżarii nad morzem, w górach Kaukazu, Tbilisi, Kutaisi, Erywaniu, nad górskim jeziorem Sewan, skalne miasto Wardzia czy też Ararat- święta góra Ormian.
COM_KUNENA_THANKYOU: Ewa M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/06/02 21:11 #2 przez madzia.skowronek
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Sakartwelo jest idealnym celem wycieczki objazdowej. Trzeba mieć nieco ponad tydzień, żeby odwiedzić najważniejsze miejsca. Tbilisi to stolica, największe miasto, bogate w liczne zabytki, więc koniecznie trzeba je odwiedzić. Tyle, że w epoce tanich lotów do Kutaisi oraz czarterów do Batumi spora część turystów odwiedzających Gruzję nie dociera do Tbilisi. Bardzo dobrze wspominam tą wycieczkę z wytwórnią wypraw

Więcej
2016/06/02 22:10 #3 przez Asiek88
Rok temu byłam na wycieczce w Gruzji. Mało brakowało abym nie zobaczyła skalnego miasta w Wardzi. Akurat tego dnia, co planowałam je zwiedzić porankiem przywitała mnie bardzo nieprzyjemna pogoda.
Ale na szczęście udało mi się tam dotrzeć i wiem, że żałowałabym, gdybym ominęła to miejsce. Skalne miasto jest chyba jednym z najciekawszych zabytków Gruzji- tak myślę.

Więcej
2016/06/03 11:14 #4 przez grzegorz.kerber
@Asia tak jak piszesz, Wardzia wygląda bardzo ciekawie. I warto je odwiedzić. To kawałek ciekawej historii.
@Madzia no niestety turyści wolą powylegiwać się w resortach niż tak naprawdę poznać dany kraj. A przecież jechać/lecieć taki kawał drogi by nie poznać miejsca, ludzi, historii to największy grzech. Chyba nie codziennie ktoś wybiera się w taką podróż. Ja bym tak nie potrafił. A przecież kraj ma co pokazać.

Więcej
2016/07/11 11:14 #5 przez Asiek88
Faktycznie ludzie często lecą tak daleko by tylko odpocząć, poleżeć i w sumie nic nie robić. Jednak żeby to zrobić bezsensownie jest wydawać tyle pieniędzy i jechać tak daleko.
Ja tam należę do tych, co uwielbiają zwiedzać. Zawsze na wycieczki zabieram swój aparat, żeby później móc przeżywać wszystko jeszcze raz.
Rzeczywiście Tbilisi jest bogate w różne zabytki, a zdjęcia tam robione mają swój urok. Zdecydowanie kiedyś wrócę w te wszystkie miejsca.

Więcej
2016/07/13 17:38 #6 przez wseip.ekonomia el h
W Gruzji byłam jakieś 4 lata temu. Też udało mi się zobaczyć taki widok. Ogólnie było przepięknie i chętnie tam wrócę. Mają wyjątkowe słodkie wina które uwielbiam

Nawigacja dodatkowa