przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Różnice kulturowe

Więcej
2013/01/08 13:23 #1 przez Światozwiedzacz
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Siemanko wszystkim;)

Od jakiegoś czasu wchłaniają mnie podróże i poznawanie nowych ludzi, nowych kultur, odmiennych zwyczajów i czasem "dziwnych" (czyt. nieeuropejskich) nawyków. Zetknęliście się z czymś takim? A jeśli tak, to z czym?

NP. Kierowcy w krajach arabskich, którzy w nocy często jeżdżą zupełnie bez świateł! Hardkorzy, a mimo tego wcale nie wydaję mi się żeby się tym przejmowali. Szczęściarze, czy mistrze kierownicy?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/10 07:18 #2 przez Nowicjusz Mati
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Oni tam jeżdżą takimi zdezelowanymi trupami, że nawet jak mają wypadek to specjalnie się tym nie przejmują, więc co im szkodzi...

W Bułgarii kiwanie głową na "tak" oznacza tyle co "NIE!" i na odwrót. Usiłując dogadać się na migi, nie znając za wiele języka, w ten sposób rodzą się różne abstrakcyjne historie. Miałem problem w pubie w Sofi, jak znajomy się dopytywał czy chce "kolejne" i jakoś nie mogliśmy skończyć:) TO była długa noc:P

Więcej
2013/01/21 11:37 #3 przez Miś Yogi
W Chinach jest całe misterium odnośnie wręczania prezentów. Wiem to raczej z doświadczeń zawodowych, musiałem w przyśpieszonym tempie się tego nauczyć ostatnio, więc podrzucę kilka ciekawostek w temacie:

- Na otrzymany prezent trzeba wyraźnie odmówić przyjęcia. Te lapidarne łasuchy udają że są asertywni, więc cokolwiek sie im wręcza, trzeba z nimi negocjować jak z cyganką.
- Jak my coś otrzymamy, to trzeba dziękować jeszcze dłużęj niż się odmawia.
- Nie otwieramy prezentu po otrzymaniu. Zachowujemy dla siebie.
- plus, ciekawostka którą na sieci wyczytałem: nie dajemy prezentów które się kojarzą z liczbą "Cztery", bo ma to wyraźnie negatywne skojarzenie w chińskiej kulturze

Więcej
2013/05/20 15:03 #4 przez pozdrawiam.druch-bouazza
Zdarza się również, że po stłuczce większej lub mniejszej kierowca po prostu machnie ręka i jadzie dalej w pełnej zgodzie z drugim kierowcą. To prawda, że ich samochody są zdezelowane ale może to zdrowe podejście. W końcu samochód to rzecz nabyta, jeżeli stłuczka jest niewielka a osobom podróżującym samochodem nic się nie stało - po co się denerwować? U nas każda ryska generuje duże pokłady frustracji... tam wystarczy machnąć reką! :)

Więcej
2014/03/29 14:22 #5 przez izka1321
Mike... nie bez powodu mówi się "Ciemności egipskie". Powiedzenie w 200% prawdziwe :D
Tak, brak świateł, wycieraczki 'ciągnięte' przez kierowców za sznurek, a spryskiwacz zastąpiony wodą z butelki (szyba polewana w czasie jazdy). Wolałam nie wnikać czy aby na pewno są sprawne hamulce bo jeszcze dostałabym zawału.

Ostatnio przechodząc koło BP, które prowadzi egipcjanin z ciekawości weszłam i poruszyłam właśnie ten temat i dodatkowo zapytałam jak u nich zdaje się prawo jazdy. Najpierw zostałam wyśmiana więc pierwszą myślą było WTF?! Później uzyskałam odpowiedź, że w Egipcie nie zdaje sie prawa jazdy. Praktyka to samowolka na ulicach, a teorii zwyczajnie nie ma. Żeby odebrać dokument trzeba zapłacić komuś tam (na nasze to ok 80 zł) i odczekać 24-48 h.
Także, gdyby ktoś z Polski chciał mieć prawko (zrobić sobie tak o! przy okazji przebywania na wakacjach) wtedy płaci te grosze, a po powrocie do kraju musi zdać w WORD-zie tylko i wyłącznie egzamin z teorii :D

Więcej
2014/03/29 18:33 #6 przez Dejvid
oj nie wiem czy by respektowali takie egipskie prawko;)) Ale jeśli tak to bardzo dobra alternatywa, zamiast wydawać kasę na kurs, można sobie w tej cenie polecieć do Egiptu:)) Tylko później strach na ulicach :blink:

Więcej
2014/03/29 20:42 #7 przez izka1321
taaa i w Polsce pytanie egzaminatora
- "a na jakim modelu zdawał Pan/Pani prawo jazdy?'
- "najnowsza wersja wielbłąda dwugarbnego. panie! śmiga jak ta lala.." :D

Więcej
2014/03/30 12:07 #8 przez JackP
Szczerze pisząc to kraje Afryki północnej szokują każdego kto zetknął się z tamtejszą kulturą jazdy.Polecam jednak w tym temacie Indie czy Sri Lankę doznania z pogranicza horroru zapewnione,egipcjanie przy tamtych to pestka :evil:

Mały żarcik z naszego podwórka :whistle:

Załączniki:

Więcej
2014/03/30 12:19 #9 przez izka1321

Jack napisał: Polecam jednak w tym temacie Indie czy Sri Lankę doznania z pogranicza horroru zapewnione,egipcjanie przy tamtych to pestka :evil:

Dobrze, że podajesz takie informejszyn! Zapamiętam na przyszłość i nie będę w aż takim wielkim szoku :D

Masz może jakiś filmik z tych ulicznych wyczynów na Sri Lance lub w Indiach?:)

Więcej
2014/03/31 15:04 #10 przez magdalena.polańska
Jesteśmy w połowie pracowici i leni, biedni i bogaci. Jemy chodząc, a na północy kraju mamy niedobrą kuchnię ;)

Grafika z mapami w linku --> https://pbs.twimg.com/media/Bj4_cuYCQAAe0cW.png:large
Podziękowania od Użytkowników: artur, JackP, izka1321

Więcej
2015/10/15 23:48 #11 przez Klaczul
W Hiszpanii jak się poznaje nową osobę, ktoś nas przedstawia (w nieformalnych warunkach), my podali byśmy rękę, a oni od razu biorą się do dawania buziaków w policzek!

Podawanie ręki jest dla nich zbyt sztywne i dystansujące

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Paryża, z Warszawy do Lizbony i połączeń lotniczych z Katowic do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty do Indonezji, Okazje na loty do USA, Pakiety z Olsztyna, Pakiety ze Szczecina, loty z Warszawy do Brukseli, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Dla Dzieci, Kosmetyczki dla dzieci, Torby biznesowe i Torby na kółkach.