Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Świątynia tygrysów

Więcej
2015/05/02 10:56 #1 przez Morgo
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Blisko Bangkoku znajduje się świątynia buddyjska sprawująca opiekę nad kilkoma tygrysami. Na pozór miejsce godne zobaczenia, bo niezwykłe, ale z bliska podobno nie jest takie fajne - pojawiają się jakieś negatywne opinie o samych mnichach, którzy bardziej przypominają biznesmenów. Ktoś może przekonał się osobiście, jak funkcjonuje ta świątynia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/02 20:10 - 2015/05/02 20:13 #2 przez ryjkostwor
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Jest Tiger Temple w Kanchanaburi, bo pewnie o nią ci chodziło, byłam tam kilka lat temu i jest tam ok. 150 tygrysów, poza tym inne zwierzęta. Dość kontrowersyjne miejsce ze względu na sprzeczne sygnały dotyczące traktowania dzikich kotów, aktywiści praw zwierząt i parki narodowe Tajlandii domagają się relokowania tygrysów na tereny naturalne, twierdząc że Tiger Temple nie ma odpowiednich warunków do trzymania tak dużej liczby tygrysów. Drapieżniki do pozowania z turystami były spokojne, choć przywiązane łańcuchami i pilnowane przez opiekunów, ale trochę mi się nie chce wierzyć, że były tylko najedzone, a nie dodatkowo uspokojone farmakologicznie. Z drugiej strony kilka miesięcy temu był przypadek zagranicznego turysty, którego jeden tygrys powłóczył trochę pyskiem.
Ostatnio narosły napięcia w związku z tematem tygrysów, zwierzęta miały być wywiezione, oficjalnie ze względu na brak odpowiednich pozwoleń. Póki co stanęło na tym, że zostają, ale Tiger Temple przestaje pobierać opłaty za wstęp (mogą przyjmować donacje).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/04 10:14 #3 przez Wieczorek
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Raczej nie w samym Kanchanaburi tylko w prowincji Kanchanaburi. Ja osobiście nie polecam kiedy po raz pierwszy byłam w Tajlandii wybrałam się w to miejsce i strasznie się zawiodłam. To jest po prostu istna komercja. Wykorzystywanie zwierząt do zarabiania olbrzymich pieniędzy.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/11999-bozena><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/Wieczorek.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawigacja dodatkowa