Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Prawdziwy obraz Indii

Więcej
2015/04/30 16:52 - 2015/04/30 16:54 #1 przez Morgo
Prawdziwy obraz Indii was created by Morgo
Zwiedzając różne kraje nie sposób nie zauważyć tego, jak żyją tam ludzie. Dużo dobrego słyszałam o Indiach, ale wiele osób opowiadało o biedzie tam panującej i dużym podziale społeczeństwa. Czy podróżujący zwrócili na to uwagę i mogą powiedzieć, w jaki sposób odnoszą się do siebie nawzajem kasty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/20 13:48 #2 przez Strzyga
Replied by Strzyga on topic Prawdziwy obraz Indii
Nie oszukujmy się - ludzie z wyższych kast tych z niższych, a zwłaszcza tych z najniższych kast, traktują źle. Niedotykalni nie mają w zasadzie żadnych praw, nie znaczą nic. I co najgorsze - nie mają szansy awansować w społeczeństwie. Kast niby nie ma, ale po nazwiskach wszyscy wiedzą, kto z jakiej rodziny pochodzi. Nawet ekspaci za granicą często dalej nie wezmą np. ślubu, jeśli nie są z "odpowiednio" równych rodzin. Polecam film "Proces", który odrobinę pokazuje jak niewiele znaczą ludzie z niższych kast. Warto ten film obejrzeć, bo jest to indyjski film.
http://btth.pl/proces-czyt-protest/

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/joanna-julia-sokolowksa>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/02 13:10 #3 przez skakanka9
Replied by skakanka9 on topic Prawdziwy obraz Indii
Spędziłam w Indiach w sumie około 6 tygodni - 5 w pólnocnych Indiach: Waranasii - Agra - Delhi - Amritzar - Jaipur - Bombaj - Khajurajo - Bhopal - Waranassi oraz 10 dni w Sikkimie.
Zwiedzanie Indii pólnocno - zachodnich to ciężkie wyzwanie dla turysty - nie chodzi mi o bród i smród, bo do tego się mozna szybko przyzwyczaić; najgorsze jest to, że jest tam sie non stop nagabywany, przez sprzedawców, riksiarzy, poszukiwaczy łatwego seksu (wiadomo, że biała to szuka przygód) czy dowolne inne osoby, które akurat nie mają co robić a chętnie dorobią pokazując gzie jest jakaś świątynia itp.
Przez jakiś czas jest to tylko irytujące, ale z czasem brak możliwości przejścia się czy obejrzenia zabytku bez ciągłego nagabywania jest dobijająca, tym bardziej że zwykłe Nie, nie jestem zainteresowana, nie wystarcza.
Nie mam wątpliwości, że do Indii więcej nie pojadę i szczerze odradzam każdemu.
Jeszcze może wspomnę o braku higieny w restauracjach przez co Indie kojarzą mi się za pemanentnym poszukiwaniem toalety...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/02 13:35 #4 przez nucyk03
Replied by nucyk03 on topic Prawdziwy obraz Indii
Indie są duże i różne, byłem przekonany że nigdy nie pojadę do Indii, a jednak dobra oferta cenowa sprawiła, że pojechałem i nie żałuję. Warto przed wyjazdem być przygotowanym czego oczekiwać od każdego miejsca.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/8833-nucyk>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/02 14:17 #5 przez karolina007
Replied by karolina007 on topic Prawdziwy obraz Indii
W Indiach oczywiście jest duże rozwarstwienie społeczne, dlatego można spotkać bogaczy jak i wielu bezdomnych. W Bombaju jest dzielnica, w której mieszkają gwiazdy bollywood a zaraz obok jest plaża, która jest totalnym syfem - więc z jednej strony luksus a z drugiej brud.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/02 14:25 #6 przez skakanka9
Replied by skakanka9 on topic Prawdziwy obraz Indii
Kasty są na tyle silnie zakorzenione, że za zabicie kogoś z kasty niedotykalnej członek kasty wyższej nawet nie idzie to więzienia. Poza tym przynależność kastowa wiąże się też z kolorem skóry - na północy kraju ciemniejsi są z niższych kast, także nie ma jak od tego uciec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawigacja dodatkowa