Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Niepodległa Katalonia?

Więcej
2015/09/29 12:11 #1 przez karina.st
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Katalonia, położona miedzy Pirenejami a Morzem Śródziemnym, od dawna uważana jest za najważniejszy hiszpański region turystyczny. Napływu gości z całego świata nie powinna zmienić nawet deklaracja niepodległości, zapowiadana na 2017 rok przez partie, które zwyciężyły w wyborach regionalnych 27 września.

Wśród zwolenników niepodległości dominują głosy, że niepodległość uczyniłaby Katalonię jeszcze bogatszą (obecnie Eurostat ocenia PKB na mieszkańca na poziomie 109 proc. w stosunku do średniej liczonej dla "starej" Unii Europejskiej złożonej z 15 krajów), gdyż nie musiałaby już płacić Madrytowi "janosikowego" - to Katalonia jest bowiem najbardziej uprzemysłowionym regionem kraju i dostarcza 19 proc. hiszpańskiego PKB.

Przeciwnicy separacji twierdzą, że sytuacja ekonomiczna Katalonii wcale nie prezentowałaby się tak "różowo", jako że region samodzielnie musiałby finansować wydatki ponoszone aktualnie przez rząd centralny, a co więcej obcięte zostałyby dotacje z Brukseli. Kwestia wykluczenia z Unii Europejskiej i strefy euro jest zresztą jedną z wielu najbardziej niepewnych i budzących najgorętsze dyskusje.

LINK

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/15595-karina-st><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/karina.st.png></a>
COM_KUNENA_THANKYOU: marcin.miśtak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/29 20:16 #2 przez marcin.miśtak
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Nie rozumiem czasami czemu ktoś ma opory przed taką rozłąką skoro mieszkańcy czują potrzebę zmiany. Ale hola hola przecież w dzisiejszym świecie chodzi o kasę ;) Wiadomo, że gdyby to był biedny rejon i pragnął odłączenia to nikt nie robiłby z tym żadnych problemów ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/02 20:07 #3 przez anna.pacuszka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Ale wydaję mi się, ze nie będzie im tak łatwo. co jakiś czas próbują to zrobić, ale pozostała część kraju im nie pozwala.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawigacja dodatkowa