Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Luksor udostępnia dla turystów nowe grobowce

Więcej
2015/11/08 00:48 #1 przez tomasz.wagner
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Władze Egiptu zdecydowały, że w Luksorze zostaną udostępnione zwiedzającym trzy, dotąd niedostępne, grobowce. W
Tak Egipcjanie chcą ratować turystykę która przynosi najwięcej korzyści, a która przeżywa kryzys po katastrofie rosyjskiego samolotu na Półwyspie Synaj.
Po raz pierwszy w historii fani historii starożytnego Egiptu mogą zajrzeć do trzech grobowców, w których jeszcze nigdy nie stanęła noga turysty.

Najważniejszym z nich jest należący do Haja, wicekróla Kusz - ziemi, która była pod władaniem faraona Tutenchamona. W środku znajdują się m.in. malowidła będące manifestacją zwierzchnictwa Egiptu nad Nubią, historyczną krainą, znajdującą się na południu dzisiejszego Egiptu i północy Sudanu.
Kolejne dwa groby należą do Amunemoneta, kapłana, który został pochowany w zachodniej części Doliny Królów, w krypcie Amenhotepa III, oraz Amunemhaba, strażnika trzody przy świątyni boga Amona Re.
Nowo otwarte grobowce są jednymi z najważniejszych tego typu znalezisk pochodzących z okresu Nowego Państwa, przypadającego na lata 1550–1070 p.n.e. Planowano je udostępnić zwiedzającym jeszcze przed katastrofą. Było to częścią opracowanego przez rząd planu, który w ten sposób chciał nasilić ruch turystyczny w Egipcie.

Obecnie w Dolinie Królów, w grobie Tutenchamona kontynuowane są badania, które dają nadzieje na odnalezienie nowych komnat. Brytyjski egiptolog, Nicholas Reeves, snuje nawet domysły, że za komorą grobową może znajdować się miejsce pochówku królowej Nefretete.

Turystyka ma kluczowe znaczenie dla egipskiej ekonomii. Jednak jej przyszłość będzie malować się w ciemnych barwach, jeśli zostanie udowodnione, że za katastrofą rosyjskiego samolotu stoją islamscy terroryści.
COM_KUNENA_THANKYOU: Ewa M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/08 08:31 #2 przez Ewa M
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
W obecnej sytuacji, nawet udostępnianie kolejnych atrakcji może być mało skuteczne w przyciąganiu turystów. Ale turyści z Polski są odważni/nierozsądni tak,że i bez tego polecą do Egiptu.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/6279ewa><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/Mamutek.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawigacja dodatkowa