Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat doświadczenia
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Włochy to nie tylko spaghetti.

Więcej
2013/03/23 15:49 #1 przez jagoda1
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Wybierając się do Włoch, warto zjeść nie tylko spaghetti. Owszemjest to chluba narodu włoskiego, ale włosi jedzą dużo dużo innych pysznych potraw. Na przykład Cannelloni - włoski makaron, w kształcie rurek, ma średnicę trzech centymetrów. Jest on nadziewany mięsem mielonym i sosem pomidorowym. Innym przysamakiem jest Lasagne. Przygotowywuje się ją w ten sposób że do prostokątnego naczynia makaron w kształcie dużych płatów, przekłada się go mięsem z sosem pomidorowym i serem z beszamelem. Bruschetta, jest również głównym przysamkiem włochów. Jest to grzanka, z oliwą i czosnkiem, podawana z pomidorami i bazylią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/04 12:48 #2 przez Pianka53
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mi spaghetti najbardziej kojarzy się ze studiami :D to było główne codzienne danie przez pierwszy rok moich studiów, włochy kojarzą mi się raczej z pizzą, która tak naprawdę nie jest włoską potrawą więc nie wiem skąd to skojarzenie :D będąc we Włoszech trzeba koniecznie spróbować ravioli, jest to prostokątny makaron nadziewany różnymi farszami i polany pysznym sosem ;)

Więcej
2013/09/04 16:14 #3 przez Matss1010
Taak pamiętam jak byłem we Włoszech, Ravioli jadłem w jakiejś małej knajpce w Rzymie, Ze szpinakiem i serem feta oraz sosem pomidorowym. No ale też nie można zapomnieć, jako że Włochy są państwem śródziemnomorskim, o owocach morza!. Ośmiorniczki, kalmary, mule, wszystko świetnie podane (przynajmniej w lokalu w którym ja to jadłem), także pieczone warzywa jako antipasti. Również lasagne jest włoską potrawą, która zapadła mi w pamięci i bardzo zasmakowała. Jeszcze jakaś potrawa kojarzy wam się z Włochami, za którą warto się wybrać nawet do Włoch? :D

Więcej
2014/07/12 23:00 #4 przez Avelina
Mi Włochy oprócz pizzy i wszelkich rodzajów makaronów czyli past kojarzą się z pysznymi lodami. Gdy byłam pierwszy raz we Włoszech polecono mi lody pistacjowe, od razu się w nich zakochałam i uważam, ze nie ma nigdzie na świecie tak dobrych lodów. Już nie mogę się doczekać, za miesiąc znów ich skosztuję :)

Nawigacja dodatkowa