przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Okradziono mi bagaz,

Więcej
2012/03/12 02:31 - 2012/03/12 02:42 #1 przez ArturoSadi
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
W skrócie

okradziono mi bagaż, na lotnisku Luton nikt nie potrafił mi pomoc bo WizzAir nie ma tam fachowego punktu obsługi pasażera
WizzAir i customer relation service i Pani Ada Prus Dobrzanska z która miałem nieprzyjemność rozmawiać potraktowała sprawę jak zło konieczne a mnie jak debila. Poniżej przedstawiam opis całej sytuacji - jeśli ktoś miał podobnie proszę i kontakt
(za trescia skargi)
W dniu 09 – 02- 2012 odbyłem swój pierwszy lot na trasie Warszawa Londyn liniami WizzAir – lot jak I jego przebieg okazałby sie bardzo udanym gdyby nie dość smutny, przykry oraz skandaliczny incydent jaki mnie spotkał.
Otóż na lotnisku w Warszawie nadałem do luku bagażowego jedna sztukę bagażu rejestrowanego – w środku tego bagażu znajdowały się artykuły spożywcze – dozwolone do przewozu liniami lotniczymi, alkohol oraz papierosy – także dozwolone do przewozu zagranice w ilościach dozwolonych przez Konsulat. Tj:
Alkohol wódka Finlandia 0.7L wartość 69 zł
Wyroby tytoniowe - Papierosy Marlboro Light 5 X 10 pc. – o wartości 630 zł
Razem wartość – 699 zł
Świadkiem zakupu przeze mnie w POLSCE oraz zapakowania tych przedmiotów do bagażu oraz ich prawidłowego nadania na lotnisku w Warszawie byl
W momencie nadani mojego bagażu na lotnisku wszystkie te rzeczy znajdowały się w tym bagażu, o czym zaświadczyć może właśnie mój znajomy.
Bagaż otrzymał także przywieszkę bagażową z odpowiednim numerem i został przetransportowany do sortowni.
Po odebraniu bagazu i otwarciu go w domu po przylocie stwierdzilem brak wyzej wspomnianych artykulow a takze po blizszym przyjrzeniu sie stwierzdzilem brak takze przywieszki bagazowej jedynie tylko przyklejona naklejke z kodem kreskowym.Podrozowalem pierwszy raz liniami lotniczymi i nie zostalem ponformowany o koniecznosci sprawdzania swojego bagazu a juz na pewno nie zauwazylem takiego wymogu w zadnym prawie przewozowym ani zasadach przewozu. Swiadkami zauwazenia ww mankamentow byli:
Do ktorych wlasnie sie udawalem.
Natychmiast udalismy sie z powrotem na Lotnisko Luton aby zglosic ten fakt , jednoczesnie tego samego dnia zglosilem fakt kradziezy w komisariacie policji na lotnisku Chopina w Warszawie.
Zglosilem to telefonicznie.
Jak sie okazalo na Lotnisku Luton odmowiono mi wystawienia stosownych dokumentow tlumaczac mi ze nie w wypadeku opuszczenia obszaru tranzytowego wystarczy samo zawiadmonienie na pismie zgloszone w ustawowym terminie.
Nie majac zadnego wplywu na decyzje pracownikow lotniska udalem sie niezwlocznie do domu aby tam sporzadzic stosowna dokumentacje.
Po raz pierwszy zdarzyło mi się cos takiego a już w ogóle nie do pomyślenia żeby taki incydent zdarzył się na lotnisku w tak prestiżowych przecież liniach lotniczych.
Jestem oburzony tym faktem i głęboko zniesmaczony sama myślą ze osoba obca niepowołana grzebała w moim bagażu.
Bardzo proszę o podjecie szybkich kroków w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji , bardzo proszę o zajecie stosownego stanowiska , oraz o podjecie odpowiednich kroków w celu nie ukrywam zwrócenia w pełni bądź skradzionych artykułów bądź finansowej równowartości zagrabionych artykułów , oraz wynagrodzenia mi powstałych w tych okolicznościach strat moralnych i gigantycznego dyskomfortu .

Pragnę także nadmienić, iż incydent ten wg kodeksu karnego nosi znamiona przestępstwa , gdyż kwota na jaką poniosłem straty wynosi ponad 600 zł .
Karygodne jest zachowanie pracowników lotniska kiedy to dopuszczają się takich czynów i bezprawnie dopuszczają się takich co tu dużo mówić kradzieży.
Czy pasażer w XXI wieku w prestiżowym porcie lotniczym nie może czuć się komfortowo ?
Dlaczego musi obawiać się takich rzeczy jak okradanie bagażu.
Jestem w stanie zrozumieć ewentualne techniczne uszkodzenia bagażu za które przecież i tak obsługa lotniska ponosi odpowiedzialność ale kradzież części bagażu jest ewidentnym naruszeniem zasad profesjonalizmu i w czasach tak wielkiej konkurencji firm oferujących tanie przewozy jest bardzo niekorzystne i negatywnie wpływa na jej wizerunek .


(odpowiedzi)
Szanowny Panie,

W imieniu całego zespołu Wizz Air przepraszam za przykrości jakie spotkały Pana podczas lotu naszymi liniami. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, by dostarczać bagaże pasażerów w nienaruszonym stanie, tym bardziej jest nam przykro, że z Pana bagażu zniknęły przewożone papierosy oraz alkohol. Incydent ten został zgłoszony managerowi koordynującemu współpracę z lotniskiem liczę, że podobne incydenty nie będą więcej miały miejsca.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z warunkami przewozu zaakceptowanymi przez Pana w momencie zakupu biletu do rozpatrzenia każdej reklamacji bagażowej wymagamy:
• PIR,
• przywieszkę bagażową,
• kod rezerwacji, kartę pokładową,
• listę rzeczy ukradzionych bądź zniszczonych wraz z rachunkami przedstawiającymi ich wartość.
Prosimy więc o przesłanie dokumentów i rachunku za zakup papierosów z czytelną datą zakupu.

Pragnę przypomnieć, że zgodnie z Konwencją Montrealską opuszczenie obszaru tranzytowego bez wypełnienia PIR, uważane jest za dowód dostarczenia bagażu w dobrym stanie.
Ponadto informuję, iż na mocy art.14.3.2 bagaż rejestrowany Pasażera nie może zawierać następujących przedmiotów:
a) gotówka i papiery wartościowe;
b) biżuteria, metale szlachetne, kamienie szlachetne i półszlachetne;
c) komputery, aparaty fotograficzne, kamery wideo, telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne lub urządzenia techniczne i ich akcesoria;
d) dokumenty urzędowe, handlowe lub prywatne;
e) dokumenty podróży lub inne dokumenty tożsamości;
f) klucze;
g) płyny;
h) leki;
i) przedmioty łatwo ulegające zepsuciu lub zniszczeniu.
j) dzieła sztuki / przedmioty sztuk pięknych.
W przypadku, gdy Bagaż Rejestrowany Pasażera zawiera którekolwiek z przedmiotów wymienionych powyżej Wizz Air nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zaginięcie, zniszczenie, opóźnienie w przewozie lub uszkodzenie takich przedmiotów. W związku z tym nie będziemy mogli dokonać zwrotu za alkohol, który zgodnie z obowiązującymi przepisami zalicza się do płynów (podpunkt „g”).

Dokumenty proszę przesłać mailem zwrotnym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(wysłałem wszystko co miałem łącznie dokumentacja)

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, iż zgodnie z Konwencją Montrealską art.31 p.1 odebranie bagażu bez wniesienia skargi czyli wypełnienia formularza PIR w dziale Lost & Found, jest równoznaczne z uznaniem, iż bagaż został dostarczony w dobrym stanie.
Podstawa: Art. 31.1.
Odebranie, bez skargi, przez osobę posiadającą tytuł do dostarczonego przyjętego bagażu lub ładunku jest dowodem opartym na domniemaniu faktycznym, że zostało to dostarczone w dobrym stanie i zgodnie z dokumentem przewozowym lub zapisem zawartym w innych środkach określonych w art. 3 ust. 2 i art. 4 ust.2.

Akceptując warunki przewozu Wizz Air zaakceptował Pan również punkt 18.1.3, który jest instrukcją postępowania w przypadku splądrowania bagażu.
Jeżeli Bagaż Rejestrowany Pasażera został uszkodzony lub splądrowany, Pasażer powinien natychmiast zgłosić ten fakt i wypełnić PIR z chwilą przybycia, przed opuszczeniem obszaru tranzytowego. W pańskiej reklamacji jest informacja, że stratę zauważył Pan już na lotnisku, toteż należało zgłosić szkodę w punkcie Lost&Found. Odpowiednie dla danej linii lotniczej punkty Lost&Found, przyjmują reklamacje każdego pasażera, który się zgłosi.

Chciałabym również wyjaśnić, że bez wymaganych dokumentów nie jesteśmy w stanie wyliczyć wartości odszkodowania. Kwestię tą reguluje art. 17.1.2 warunków przewozu Wizz Air: Wysokość odszkodowania wyznaczona będzie zgodnie z przepisami Konwencji, a zakres odpowiedzialności Wizz Air nie przekroczy wysokości udowodnionej szkody; Wizz Air będzie odpowiedzialny jedynie za dostatecznie udowodnione szkody, oraz Art. 6 Kodeksu Cywilnego: ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne”.

Bardzo nam przykro za zaistniały incydent, który został zgłoszony do managera zmiany na lotnisku w Warszawie, liczę, że podobne incydenty nie będą miały już miejsca. Niestety, w związku z brakiem dokumentów, oraz z tym, że szkoda nie została dostatecznie udowodniona, nie możemy pozytywnie rozpatrzeć pańskiej reklamacji.

Zapraszamy do korzystania z usług Wizz Air.

Z poważaniem,
( no i tu się pani lekko pomyliła)
Na lotnisku podrozujac waszymi liniami zostalem okradziony i to co podajecie w argumentacji jest absurdalne i smieszne
W zadnym wypadku nie zakceptowalem faktu mozliwosci spladrowania bagazu bo taki fakt jest absurdalnie idiotyczny
Mam wielu swiadkow iz zostalem okradziony a wasze ustalenia ewidentnie godza w dobre imie pasazera
Jak moge miec wszystkie dokumenty skoro zostalem ich celowo pozbawiony ( przywieszki nie mialem ) wystawienie PIR zostalo mi odmowione na lotnisku Luton
Nie interesuja mnie wasze bzdurne przeprosiny tylko zwrot towaru jaki zostal mi zagrabiony oraz odszkodowanie
Poyzsze wyjasnienie absolutnie nie jest dla mnie wystarczajace i odrzuca je w calosci.
Nademieniam iz jesli nie zostanie rozpatrzone to w zgodzie z poszanowaniem prawa pasazera skieruje sprawe na droge sadowa oraz kwestie kradziezy w waszych liniach naglosnie w mediach.
Zgodnie z art konwecji montrealskiej jak juz wczesniej napisalem nalezy zglosic uszkodzenie i utrate bagazu na lotnisku natomiast ja zrobilem to niezwlocznie tego samego dnia gdyz brak towaru stwierdzilem w domu a nie na miejscu. Gdybym stwierdzil kradziez na lotnisku prosze mi uwierzyc juz na miejscy byly by poruszone odpowiednie osoby.
Punkt 18.1.3 wypelnilem w calosci gdyz jak juz wczresniej wspomnialem strate zauwazylem w domu a na lotnisku zauwazylem w drodze brak przywieszki. Gdybym wiedzial zelot waszymi liniami skonczy sie okradzeniem mnie od razu wybralbym innego przewoznika a nie zastanawial sie co i kiedy kto moze mi ukrasc.
Wasze tlumaczenie jestr robieniem z ludzi idiotow bo w przypadku ewidentnych zajsc i waszej winy probujecie zaslaniac sie przepisami ktorych nie umiecie dostatecznie dobrze zinterpretowac.
Akceptujac warunki przewozu nie zaakceptowalem innych niedogodnosci.
Wszystkie dokumenty przeslalme wam w mailu ktorego nie moglem wyslac bo jak sie okazalo moj mail jest u was na czarnej lisci .... hmmm... przypadek ??
Kontakt telefoniczny to kpina z klientow – na polaczenie czeka sie minuty za ktore slono sie placi a k konsekwencji i tak zrywa polaczenie. Jak widac nie takie ‘/tanie ‘’ z was linie skoro tak bezczelnie nabijacie klientow w butelke.
Na koniec przytocze jeszce raz punkty na ktore bede powolywal sie w mediach a takze w sadzie

treść art. 16 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 261/2004,
rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004r.
Konwencji o ujednoliceniu niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego, sporządzona w Montrealu dnia 28 maja 1999r. (Dz.U. z 2007r., nr 37 poz. 235),
Cyt.’’ Z a bagaż rejestrowany od momentu nadania do momentu jego odbioru przez pasażera na docelowym lotnisku odpowiada przewoźnik lotniczy.’’

(odpowiedz)
Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, iż dotychczasowa korespondencja, w tym reklamacja złożona przez Pana na stronie www.wizzair.com, wskazują, że szkoda została stwierdzona na lotnisku. W związku z tym stanowisko Wizz Air w przedmiotowej sprawie pozostaje niezmienne. Oczywiście ma Pan prawo reklamować nasze stanowisko w odpowiednim urzędzie.

Z poważaniem,
i mail ktory mnie zabil
Szanowny Panie,W odpowiedzi na Pana email wyjaśniam, że jeśli chodzi o przywieszkę bagażową podczas odprawy bagażu są wydawane 2 przywieszki z czego jedna jest naklejana na bagaż a druga na kartę pokładową. Taka przywieszka znajduje się na pańskiej karcie pokładowej i została do nas przesłana.Jeśli chodzi o rzeczy wykluczone z przewozu, że art.14.3.2 warunków przewozu Wizz Air, w punkcie „g”, wyklucza przewóz płynów w bagażu rejestrowanym. Uprzejmie informuję, że tym punktem, z przewozu w bagażu rejestrowanym, wykluczony jest alkohol, który jest płynem.

W przypadku, gdy Bagaż Rejestrowany Pasażera zawiera przedmiot wykluczony z przewozu w art.14.3.1 i 14.3.2, Wizz Air nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zaginięcie, zniszczenie, opóźnienie w przewozie lub uszkodzenie takich przedmiotów.Na konieczność sprawdzenia bagażu po odebraniu go wskazuje art. 18.1.1 warunków przewozu Wizz Air. Zgodnie z w/w artykułem przyjęcie bagażu bez złożenia reklamacji przed opuszczeniem obszaru tranzytowego i bez wypełnienia Raportu Niezgodności Własności (PIR) stanowi dowód oparty na domniemaniu, że bagaż został dostarczony w dobrym stanie i zgodnie z Umową Przewozu.Jeśli pasażer zauważy, iż bagaż został splądrowany dopiero poza obszarem tranzytowym, zgodnie z art. 18.1.3 r powinien zgłosić ten fakt na lotnisku w terminie 7 dni od przybycia na miejsce, z zastrzeżeniem, że stwierdzenie szkody lub faktu splądrowania w chwili przybycia nie było możliwe.

Powyższy artykuł nie dotyczy pańskiego bagażu, gdyż, z dotychczasowej korespondencji, którą przechowujemy, wynika, że fakt splądrowania bagażu zauważył Pan na lotnisku. Ponadto, reklamuje Pan zaginięcie przedmiotów, których ewentualny brak w walizce, łatwo jest zauważyć, ze względu na ich objętość.Mając na uwadze powyższe punkty stanowisko Wizz Air pozostaje niezmienne.

wyslalem ostatniogo maila
Szanowna Pani
nie wiem czy zdaje sobie Pani sprawe z idiotycznosci tlumaczenia prze Pania ustawy przewozowej. Punkt 18.1.1 w ogole nie nakazuje sprawdzania bagazu,
Argument o objetosci walizki i bagazu pozstawie besz komentarza gdyz jest on zwyczajnie ponizajacy dla mnie bo traktuje pasazera jak idiote
W zwiazku z brakiem sesnownych oraz zaspokajajacych moje roszczenia wyjasnieni i dzialan zmuszony bede poczynic dalsze kroki o ktorych wspomnialem
Szanowna Pani cytujac Pani maila.
‘’ Ponadto, reklamuje Pan zaginięcie przedmiotów, których ewentualny brak w walizce, łatwo jest zauważyć, ze względu na ich objętość.
Mając na uwadze powyższe punkty stanowisko Wizz Air pozostaje niezmienne.
Z poważaniem,
Ada Prus-Dobrzańska
Customer Relations Department ’’

Prosze o wskazanie zdjecia na ktorym w walizce w bagazu sa umieszczone 4 kartony papierosow i alkohol.

i wyslalem zdjecia
taki maly quizz
do tej pory cisza.
Chcialbym jeszcze zaznaczyc iz kontakt telefoniczny to sa jaja z klientow , prawie 5 zl za minute polaczenia, czekasz ok 5 minut a pozniej zrywa polaczenia
tanie linie ??? napewno nie.
Nie polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/12 10:07 #2 przez Anna Pustizzi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Przekaż sprawę do sądu, albo zawiadomienie o przestępstwie. Za bagaż od momentu nadania do momentu jego odebrania odpowiada przewoźnik, czyli Wizz Air

Odnośnie bagażu takie jest stanowisko ULC: "Skargi z tytułu zniszczenia, opóźnienia, zagubienia lub kradzieży bagażu należy kierować do przewoźnika lotniczego. Jeśli przewoźnik nie odpowie na Państwa skargę lub odpowiedź taka Państwa nie usatysfakcjonuje, mogą Państwo dochodzić swoich praw przed sądem. W prowadzonym postępowaniu sądowym może Państwu pomóc m.in. Powiatowy (Miejski) Rzecznik Konsumentów, który zgodnie z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2005r., nr 244 poz. 2080 z późn. zm.) może w szczególności wytaczać powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów. Warto nadmienić, iż właściwego Rzecznika Praw Konsumentów ustala się według miejsca zamieszkania pasażera. Lista Rzeczników znajduje się na stronie KOPP."

Napisałabym też skargę do Lotniska CHopina i do Lotniska Luton.
Spróbuj też opisać swoją sytuację na ich stronach na FB:
http://www.facebook.com/LDNLutonAirport
http://www.facebook.com/LotniskoChopina
http://www.facebook.com/pages/WIZZ-AIR/32311354865?ref=ts

Może to ostatnie pomoże

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/274anna><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/anna.png></a>
Podziękowania od Użytkowników: Katarzyna Czaczuń, Barbarka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/12 11:57 #3 przez ArturoSadi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
tak tez wlasnie zrobilem
ostrzegam wszystkich, osoby ktore pracuja dla linii WizzAir przy zaladdunku bagazu zwyczajnie i po chamsku pladruja bagaz i go okradaja
wiadomo zlodziei sie nie wykryje na przejsciu przez skaner ale stanowisko tej pani jest skandaliczne i co tu duzo mowic glupie ajej argumentacja idiotycza
n

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/12 12:38 #4 przez Snow
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ta cała sytuacja to jakiś absurd :( Ciężko dochodzić swoich praw. Nie pozostaje nic innego tylko się sądzić. Trzymam kciuki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/12 13:03 - 2012/03/12 13:08 #5 przez ArturoSadi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
absurd to fakt , zwłaszcza odpowiedzi jakie wysyłała do mnie ta kobieta
wychodzi na to ze kazdy pasazer od razu powinien sprzwdzac czy go nie okradziono - malo tego ona sama tak napisala
Na konieczność sprawdzenia bagażu po odebraniu go wskazuje art. 18.1.1 warunków przewozu Wizz Air. Zgodnie z w/w artykułem przyjęcie bagażu bez złożenia reklamacji przed opuszczeniem obszaru tranzytowego i bez wypełnienia Raportu Niezgodności Własności (PIR) stanowi dowód oparty na domniemaniu, że bagaż został dostarczony w dobrym stanie i zgodnie z Umową Przewozu.
hahaha pomijam ze nigdzie tak nie jest napisane to idac za tokiem rozumowania tej pani wizzair powinien oglaszac przez megafon albo wyswietlac pisma zeby klienci po przylocie sprawdzali bagaz bo UWAGA KRADNA ;-) zal i smiech
wyslalem do niej zapytanie zgodnie z konwencja montrealska i prawem przewozowym

Na podstawie:
Na podstawie:
treść art. 16 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 261/2004,
rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004r.
Konwencji o ujednoliceniu niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego, sporządzona w Montrealu dnia 28 maja 1999r. (Dz.U. z 2007r., nr 37 poz. 235),
Art. 17 pkt 2 , Art. 18 pkt 1 , Art. 30 , art. 31 pkt 2, art. 31 pkt 3, art 33, art. 41

KONWENCJI MONTREALSKIEJ

W oparciu in a podstawie :
Art. 14.2.1 , art. 14.2.2 , art. 14.3.1 c , art. 15.9 , art.17.2.1 , art 18.1.1, art 18.1.3 , art. 18.1.4 , art. 18.1.7 , 18.1.8

ogólne warunki przewozu pasażerów i bagażu linii lotniczych Wizz Air Hungary Kft.


Wnosze o rzetelne wyjasnienie i odpowiedz na ponizsze zapytania dotyczace niejasnosci, nadmieniam iz wg kodeksu cywilnego jak i ustawie o prawie przewozowym , przewoznik ma obowiazek rzetelnie poinformowac klienta a klient ma prawo do rzetelnej informacji.

14.2 PRZYJĘCIE BAGAŻU
14.2.1 Po przyjęciu Bagażu Pasażera na przewóz jako Bagaż Rejestrowany, Wizz Air wydaje Przywieszkę Bagażową i Potwierdzenie Nadania Bagażu dla każdej sztuki Bagażu Rejestrowanego.

Co ma zrobic klient jesli zauwazy iz na lotnisku lub w domu przywieszka zostala skradziona i stwierdzono jej brak ?


14.3 PRZEDMIOTY WYKLUCZONE Z PRZEWOZU
4.3.1 Następujące przedmioty są wykluczone z przewozu (przedmiotów tych nie wolno umieszczać ani w Rejestrowanym ani w Podręcznym Bagażu Pasażera):
c) substancje łatwopalne (z wyjątkiem napojów alkoholowych, lakieru do włosów, perfum, wody kolońskiej);
14.3.2 Bagaż Rejestrowany Pasażera nie może zawierać następujących przedmiotów:
g) płyny;

Jak ma sie 14.3.1 c do 14.3.2g ? oraz jak ma sie 14.3.1 c do towaru jaki zglosilrem Wodka Finlandia jezeli potraktujemy ten towar jako substancja latwopalna ktora w 14.3.1 c stanowi jeden z wyjatkow ( alkohol) i moze byc przewozona ?

( plyn nie jest przedmiotem)

14.8 ODBIÓR I WYDANIE BAGAŻU REJESTROWANEGO

Prosze o wskazanie zapisu badz punktu ktory nakazuje pasazerowu niezwloczne sprzwdzenie zawartosci bagazu pod kontem zgodnosci stanu ( nie dotyczy ogledzin zewnetrznych)
17.2 ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BAGAŻ
17.2.1 Wizz Air ponosi odpowiedzialność za zniszczenie, zaginięcie lub uszkodzenie Bagażu Rejestrowanego jedynie w przypadku, gdy przyczyna zniszczenia, zaginięcia lub uszkodzenia miała miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie pozostawania Bagażu Rejestrowanego pod opieką Wizz Air.
18.1.4 Jeżeli Bagaż Rejestrowany Pasażera nie przybył na pokładzie samolotu, którym leciał Pasażer, i Pasażer otrzymał taki Bagaż uszkodzony lub splądrowany, Pasażer powinien zgłosić uszkodzenie lub splądrowanie Bagażu na piśmie w terminie 21 dni od chwili wydania Bagażu do dyspozycji Pasażera. W przypadku gdy Wizz Air potwierdzi zaginięcie Bagażu Rejestrowanego Pasażera lub też gdy Bagaż Rejestrowany nie dotarł w ciągu 21 dni od dnia, w którym powinien był dotrzeć, Pasażer będzie uprawniony do dochodzenia swoich praw wynikających z Umowy Przewozu.

18.1.4 – punkt zostal przeze mnie wypelniony w calosci, dlaczego zatem jest odmowa?
Gdzie na lotnisku poza strefa tranzytowa sa punkty zglaszania kradziezy czesci bagazu, przypominam iz nie mowimy tu o zauwazalnej sprawie typu uszkodzenie bagazu badz jego brak – w wypadku ktorego logiczne jest natychmiastowe zgloszenia, ale o wypadku spladrowania lub okradzenia czesci bagazu , gdzie nie jest mozliwe bezposrednie zweryfikowanie zaistnialej sytuacji , czy w tym wypadku nie ma zastosowania wlasnie punkt 18.1.4 ??Za korespondencja
Uprzejmie informuję, że zgodnie z warunkami przewozu zaakceptowanymi przez Pana w momencie zakupu biletu do rozpatrzenia każdej reklamacji bagażowej wymagamy:

PIR,
przywieszkę bagażową,
kod rezerwacji, kartę pokładową,
listę rzeczy ukradzionych bądź zniszczonych wraz z rachunkami przedstawiającymi ich wartość.


Prosimy więc o przesłanie dokumentów i rachunku za zakup papierosów z czytelną datą zakupu.

Co ma zrobic klient, ktorego w momencie okradzenia bagazu pozbawiono takze przywieszki bagazowej?
Co ma zrobic klient kiedy na lotnisku odmowiono mu wystawienia dokumetu PIR
Co ma zrobic klient kiedy spladrowanie bagazu i jego okradzenie zauwazy w domu badz na lotnisku ale poza strefa tranzytowa, klient moze nie byc swiadomy zaistnialej sytuacji z racji np pierwszego lotu, nadmieniam iz na stronie www ani w refulaminie przewozu ani tez na lotnisku nie ma zadnej informacji o koniecznosci sprawdzenia bagazu przewozonego liniami Wizzair na okolicznosc jego ewentualnego okradzenia ??

Na konieczność sprawdzenia bagażu po odebraniu go wskazuje art. 18.1.1 warunków przewozu Wizz Air. Zgodnie z w/w artykułem przyjęcie bagażu bez złożenia reklamacji przed opuszczeniem obszaru tranzytowego i bez wypełnienia Raportu Niezgodności Własności (PIR) stanowi dowód oparty na domniemaniu, że bagaż został dostarczony w dobrym stanie i zgodnie z Umową Przewozu.

jej odpowiedz jeszcze bardziej powalila mnie na kolana i zaczalem wyc do ksiezyca nad bezdenna glupota

Szanowny Panie,W odpowiedzi na Pana email wyjaśniam, że jeśli chodzi o przywieszkę bagażową podczas odprawy bagażu są wydawane 2 przywieszki z czego jedna jest naklejana na bagaż a druga na kartę pokładową. Taka przywieszka znajduje się na pańskiej karcie pokładowej i została do nas przesłana.Jeśli chodzi o rzeczy wykluczone z przewozu, że art.14.3.2 warunków przewozu Wizz Air, w punkcie „g”, wyklucza przewóz płynów w bagażu rejestrowanym. Uprzejmie informuję, że tym punktem, z przewozu w bagażu rejestrowanym, wykluczony jest alkohol, który jest płynem.

W przypadku, gdy Baakazuje gaż Rejestrowany Pasażera zawiera przedmiot wykluczony z przewozu w art.14.3.1 i 14.3.2, Wizz Air nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zaginięcie, zniszczenie, opóźnienie w przewozie lub uszkodzenie takich przedmiotów.Na konieczność sprawdzenia bagażu po odebraniu go wskazuje art. 18.1.1 warunków przewozu Wizz Air. Zgodnie z w/w artykułem przyjęcie bagażu bez złożenia reklamacji przed opuszczeniem obszaru tranzytowego i bez wypełnienia Raportu Niezgodności Własności (PIR) stanowi dowód oparty na domniemaniu, że bagaż został dostarczony w dobrym stanie i zgodnie z Umową Przewozu.Jeśli pasażer zauważy, iż bagaż został splądrowany dopiero poza obszarem tranzytowym, zgodnie z art. 18.1.3 r powinien zgłosić ten fakt na lotnisku w terminie 7 dni od przybycia na miejsce, z zastrzeżeniem, że stwierdzenie szkody lub faktu splądrowania w chwili przybycia nie było możliwe.

Powyższy artykuł nie dotyczy pańskiego bagażu, gdyż, z dotychczasowej korespondencji, którą przechowujemy, wynika, że fakt splądrowania bagażu zauważył Pan na lotnisku. Ponadto, reklamuje Pan zaginięcie przedmiotów, których ewentualny brak w walizce, łatwo jest zauważyć, ze względu na ich objętość.:unsure: :laugh: :whistle:Mając na uwadze powyższe punkty stanowisko Wizz Air pozostaje niezmienne.

:( :woohoo: :S

no coz czytanie ze zrozumieniem sie klania tej pani

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/17 09:52 - 2012/03/17 09:53 #6 przez ArturoSadi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Słuchajcie - to są jakieś kpiny, dziś moja bratowa wracała do Londynu właśnie WizzAirem i co.... splądrowano jej bagaż, uszkodzona zerwano kłódkę a przez co uszkodzona walizkę sam z racji tego iż bylem na lotnisku Luton zebu odebrać bratowa bylem świadkiem tego jak i o zgrozo dwóch innych przypadku splądrowania bagażu i okradzenia go u innych pasażerów - szykuje się pozew zbiorowy bo wymieniliśmy się mailami.
Kpina stanowczo nie polecam WizzAira

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/05 22:36 #7 przez Edytaikamil
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Kurcze, aż się nie chce wierzyć w to co piszą Ci "eksperci" z Wizzaira :O sądź się z nimi, bo takie zachowania trzeba eliminować. Nie można im puścić tego na sucho.

Na razie leciałam tylko raz tymi liniami i całe szczęście obyło się bez wyżej opisanych przygód, ale zaraz szykuje mi się drugi lot tymi liniami, także z bagażem rejestrowanym i aż strach myśleć że mieliby mi szperać po moich jakby nie patrzeć osobistych rzeczach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/05 23:03 #8 przez Katarzyna Czaczuń
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
latam często z wizz, ale tylko raz z bagażem rejestrowanym. Nic złego się nie stało ale to nie ten kierunek był.. Ja udałabym się do rzecznika, wysłała list ze skargą gdzie opisałabym że kopia idzie do rzecznika właśnie, ale szczerze..w sytuacji takiego lotu z reguły ubezpieczam bagaż. Powodzenia, mam nadzieję, że reklamacja zostanie uznana. Napisz jak to się skończy.

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/5937-kaska><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/Powsinoga.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/05 23:44 #9 przez grzegorz.kerber
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Kochani ale patrzcie na daty postów. Opisana sytuacja miała miejsce w marcu 2012. Od tamtej pory pewnie wszystko wyjaśnione i zapewne standardy w linii tez sie zmieniły.
Podziękowania od Użytkowników: Katarzyna Czaczuń

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/05 23:45 #10 przez Edytaikamil
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Też jestem ciekawa. Daj znać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/05 23:56 #11 przez Katarzyna Czaczuń
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
o rany! Słuszna uwaga Grzegorz!

<a href=http://www.tanie-loty.com.pl/dzienniki-podrozy/5937-kaska><img src=/components/com_traveldiary/views/widget/img3/Powsinoga.png></a>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/07 21:31 #12 przez agdam
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Firma Wizzair nielegalnie zaslania sie wlasnym regulaminem w sprawie okradzionego bagazu, natomiast na mocy prawa europejskiego, kazdy przewoznik jest odpowiedzialny za bagaz pasażerów i jesli cokolwiek zniknelo z bagazu badz bagaz zostal uszkodzony, przewoznik ma obowiazek wynagrodzic to pasazerowi kwota do 1200 euro.
Lecialam samolotem linii lotniczej Wizzair z Brukseli do Warszawy. Mialam torebke damska i torbe z laptopem oraz reklamowke z zakupami. Pracownik Wizzair polecil mi wlozyc przed nadaniem bagazu torebke do duzej walizki zebym uniknela klopotow (ze wzgledu na ich absurdalny przepis o jednej sztuce czegokolwiek co mozna uznac za bagaz). Ponaglal mnie a ja z dwojga zlego wolalam zachowac przy sobie laptop, mialam w nim prace magisterska, i upchnelam moja torebke do duzej walizki. Bylam na tyle swiadoma zeby wyciagnac z niej porfel, dokumenty i telefon, ale zostawilam inne rzeczy i zapomnialam o pudelku, w ktorym mialam zlote kolczyki i dwa pierscionki - pamiatki po babci. Kiedy przylecialam do Warszawy pudelko bylo puste. Zorientowalam sie w domu. Przez kilka dni nie moglam przestac plakac, bylam na policji, pojechalam na Okecie ale okazuje sie ze kradziez nalezy zglosic w miejscu przestepstwa - czyli musialabym wrocic do Brukseli. Kontakotwalam sie z Wizzairem, odpowiadali mi za kazdym razem ironicznie cytujac ich regulamin. Zglosilam sie do rzecznika praw prasazera i walcze ciagle z Wizzairem. Zadne pieniadze nie zwroca mi straconych pamiatek, dlatego pisze tu aby wszystkich ostrzec przed firma Wizzair bo ich regulamin nie ma zadnej mocy wobec prawa europejskiego i nie mozna dac za wygrana zlodziejom. Niestety czlowiek sam pozostaje bezsilny, poniewaz bagaz musi nadac, nie moze przeciez zachowac go przy sobie, dlatego nawet moralnie Wizzair jest calkowicie odpowiedzialny za wszystkie dokonane kradzieze. Ich brak honoru i poczucia odpowiedzialnosci jest odrzucajacy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Hanoi, z Berlina do Wenecji i połączeń lotniczych z Katowic do Genewy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty w marcu, Okazje na loty w kwietniu, Wycieczki na słoneczne wyspy, Okazje na loty z Polski na południe, loty z Warszawy do Brukseli, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Plecaki szkolne, Przewodniki, mapy, książki, Torby na kółkach i Duże.