Myślisz sobie Zanzibar – wakacje i od razu widzisz śnieżnobiałe plaże z mięciutkim piaskiem, turkusowe wody oceanu, no i palmy, palmy, dużo cudownych palemek. A jak do tego dojdą jeszcze unoszące się w powietrzu, niesamowite zapachy przypraw – to cały obraz Zanzibaru masz już w głowie. To idealny kierunek na leniwe wakacje w słońcu i uwolnienie głowy od zmartwień dnia codziennego. Na miejscu znajdziesz mnóstwo świetnych kurortów, gdzie możesz oddać się słodkiemu lenistwu. Ale co można robić na Zanzibarze prócz relaksującego plażingu?

2Zanzibar – wakacje pełne tajemnic, czyli Stone Town

Stone Town Zanzibar
Zanzibar – wakacje pełne tajemnic. Fot. Koverninska Olga Shutterstock

Stone Town to też miasteczko pełne tajemnic, dlatego koniecznie musisz zobaczyć stolicę Zanzibaru. Niepowtarzalny klimat miasta, z niebem poprzecinanym kablami, na długo pozostanie Ci w pamięci. Zobaczysz tu prawdziwe życie tubylców, łącznie z jego śpiącymi sprzedawcami na straganach. Musisz koniecznie wybrać się na nocny targ z jedzeniem w Ogrodach Forodhani naprzeciwko Domu Cudów, nad samym morzem. No i pamiętaj, że to właśnie tu Freddie Mercury spędził swoje dzieciństwo!

Poprzedni artykułNajciekawsze flagi świata i ciekawostki o nich. Tego nie wiedziałeś!
Następny artykułPasażer uciekł z lotniska, po tym jak podczas kontroli wystrzeliła mu broń!
blank
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

3 KOMENTARZE

  1. Byłem na Zanzibarze w styczniu z partnerką i wybraliśmy się na taki rejs – pierwszy i ostatni raz!!!!! Po południu zerwał się silny wiatr i mimo tego nasza łódź jako jedyna wyruszyła w z powrotem do miejsca wypłynięcia. Fala były coraz większe do tego kierujący łodzią chciał jak najszybciej dotrzeć do brzegu ustawiał łódź bokiem do fal. Przyszły 2 b. duże fale łódź prawie się wywróciła wszyscy wpadli w panikę nawet miejscowi. Na dodatek zabrakło kapoków ratunkowych dla wszystkich gdyż na łodzi było więcej turystów niż powinno być ( jest to stała praktyka przy takich rejsach ). Jakoś szczęśliwie dopłynęliśmy do brzegu ale był moment że już się witałem aniołami. Ostatni raz namówiłem się na taki rejs!!!!

    • Oj to rzeczywiście 🙁 Nie zazdrościmy, że akurat mieliście takiego pecha. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło! Życzymy, aby takie przygody już się nie wydarzyły podczas Państwa podróży 🙂 Serdecznie pozdrawiamy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here