Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, próbowanie lokalnej kuchni, podziwianie wspaniałych zabytków. To wszystko wcale nie musi was dużo kosztować. Wystarczy skorzystać z kilku praktycznych rad, żeby spędzić fajne i tanie wakacje w Grecji.

2Tanie wakacje w Grecji, czyli wybór odpowiedniego noclegu

pokój hotelowy w Grecji
Wybierając nocleg, warto kierować się nie tylko ceną, ale i lokalizacją. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja

Planując wyjazd do Grecji na własną rękę, warto z wyprzedzeniem pomyśleć o noclegu. Grecja posiada bardzo szeroką bazą noclegową od luksusowych hoteli po kwatery i kempingi. Miejsca na tych ostatnich w sezonie rozchodzą się w mgnieniu oka. Najdroższe noclegi znajdziecie na cykladzkich wyspach Mykonos i Santorini. I uwaga! Na niektórych wyspach wraz z początkiem października zamyka się wiele hoteli, co zawęża zakres możliwości. Nadal jednak możliwe jest wynajęcie domu, co w przypadku większej grupy jest doskonałym rozwiązaniem, które zapewni tanie wakacje w Grecji.

W przypadku planowania wyjazdu do większych miast, warto rozważyć wynajęcie mieszkania. Ceny zaczynają się od 30 euro, co jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż pobyt w hotelu. Poza tym umówmy się, nie jedziecie do Grecji, żeby siedzieć w zamkniętych pomieszczeniach!

2 KOMENTARZE

  1. […] Greckie wakacje dla singli to także szansa na zawarcie nowych, międzynarodowych znajomości poprzez zorganizowane wycieczki. Z Aten można się wybrać na parodniową wycieczkę przez Peloponez lub jednodniowy rejs po Wyspach Sarońskich. Saloniki to świetna baza wypadowa do odkrycia plaż Riwiery Olimpijskiej i wybrania się na górski trekking. Wiele miast, również na wyspach, oferuje wycieczki tematyczne lub bezpłatne wycieczki po mieście. […]

  2. Uwielbiam Grecję i każdy wyjazd tam wspominam mile. W tym roku wybieramy się całą rodziną (łącznie z moją mamą i dziećmi) na Rodos z netholiday. Jeśli chodzi o ceny to naprawdę są przystępne, łącznie z cenami samych wyjazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here