Białe, mięciutkie piaski i idealna pogoda to marzenie niejednego turysty. Czymże jednak byłaby piękna plaża bez krystalicznie czystej wody o najbardziej niebieskim z możliwych kolorze? A skoro nie ma sprawiedliwości na świecie, nie wszystkie plaże mogą się poszczycić takim samym stopniem czystości wody. Gdzie zatem znajdziesz 8 miejsc z najbardziej niebieską wodą na świecie? Przed Tobą nasze zestawienie!

Zanim jednak przejdziesz do przeglądania propozycji, warto zadać sobie pytanie, co wpływa na czystość wody przy plaży. W dużej mierze zależy to od filtracji – na pewno pomagają rafy koralowe, czy skalne wapienne wybrzeże. Przejrzystość pomagają również utrzymać prądy morskie, które działają na naturalny odkurzacz. Jeśli do tego doliczyć jeszcze rozważną działalność ludzi i dbanie o środowisko, możemy liczyć na to, że trafimy na jedną z czystszych plaż.

7. Malediwy

Lista 8 miejsc z najbardziej niebieską wodą na świecie musi zawierać w sobie Malediwy. To po prostu królestwo błękitu! Turkusowa woda wydaje się być wręcz nierzeczywista. Ze względu na czystość wody, statki unoszące się na niej wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Co ciekawe, niebieskie wody Malediwów potrafią być niebieskie również w nocy, kiedy występuje zjawisko bioluminescencji – mikroorganizmy świecą przy brzegu na niebieski kolor.

Tanie loty na Malediwy


turkusowa woda z chatkami w tle
Fot. Shutterstock

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here