Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami przyrody, dobrej kuchni, historii, czy kultury, na pewno znajdziecie się pod urokiem tych niezwykłych miejsc. O niektórych wyspach na pewno już wcześniej słyszeliście, inne czekają na odkrycie!

Zobacz też: Najlepsze okazje na wyspy greckie

2. Kefalonia

Niezwykłe krajobrazy, nimfy ginące z miłości oraz nieco szaleni mieszkańcy. Największej z Wysp Jońskich nie można odmówić uroku. Odnajdą się tu nie tylko wielbiciele przyrody czy spragnieni spokojnego wypoczynku, ale i wielbiciele wina. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest jaskinia Melissani, zwana też Jaskinią Nimf. Dzięki częściowo niekompletnemu stropowi, przez który docierają promienie słońca, wnętrze groty jest pięknie oświetlone. Na pewno też warto udać się do Parku Narodowego Ainos, który stanowi rewelacyjne miejsce na piesze wycieczki. Podczas wędrówki będziecie mogli podziwiać liczne endemiczne gatunki roślin i zwierząt.

Zobacz tanie loty do Kefalonii

Północ wyspy znacząco różni się zabudową od swojej południowej części – oparło się trzęsieniu ziemi z 1953 roku. Niewątpliwie kolorowe, tradycyjne domy dodają miasteczkom Assos i Fiskardo niezwykłego uroku. Wśród plaż do najbardziej malowniczych zalicza się zachwycająca turkusem swoich wód i otoczona białymi klifami Mirtos. Co roku znajduje się w zestawieniu najpiękniejszych europejskich plaż. Na balustradzie przy punkcie widokowym, zakochani zawieszają kłódki symbolizujące wielką, nieskończoną miłość.

Sprawdź też Kefalonia atrakcje dziewiczej wyspy


Jaskinia Melissani słynie z legendy o nieszczęśliwie zakochanej w bożku Panie nimfie. Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here