Przekraczając magiczny próg trzydziestu lat obecności na świecie można odnieść wrażenie, że człowiek staje się mądrzejszy, bardziej doświadczony i zapewne nieco bogatszy niż w ciągu poprzedniej dekady, co pozwala na wydanie większej ilości pieniędzy na podróże. Możliwe również, że zmieniły się gusta podróżnicze i jak najtańsze podróżowanie przestało być aż takim priorytetem. Wieloosobowe hostele straciły na uroku na rzecz wygodnego prywatnego pokoju? Cięcie kosztów ustąpiło rozważnemu planowaniu? Jedzenie po taniości przestało wystarczać? Jeśli znalazłeś się na tym etapie życia, przeczytaj gdzie warto polecieć, by odkryć uroki podróżowania po trzydziestce.

Najciekawsze miejsca to również te, do których warto wrócić nawet jeśli już raz się je widziało. Wraz z upływem czasu zmienia się znacząco perspektywa i to, co niegdyś wydawało się atrakcyjne, ustępuje miejsca zupełnie innym fascynacjom. Poza tym stać cię na więcej, nie musisz liczyć już każdego grosza, więc warto zobaczyć świat z odmiennej, bardziej dojrzałej perspektywy. Zaczynamy!

5. Krabi, Tajlandia

Ach, Azja. Tutaj nigdy nie jest drogo, za to krajobrazy są olśniewające. Być może byłeś już w Tajlandii, ale skoro wszedłeś już w trzecią dekadę życia, warto polecieć tam jeszcze raz. Imprezowy klimat Phuket i głośne noce Bangkoku zamień na autentyczność Krabi. Teraz przecież możesz sobie pozwolić na pływanie wynajętą długą łodzią, charakterystyczną dla tego regionu i  odkrywanie coraz to nowych wysp. Możesz również bez pośpiechu podziwiać wapienne klify, lasy deszczowe, godzinami uprawić snorkeling, a kiedy się zmęczysz – weź tajski masaż i odpocznij w którymś z niesamowitych hoteli.

Zacznij podróżować po Tajlandii na spokojnie, poczuj klimat tego miejsca i wczuj się w lokalną kulturę. Nie musisz już miotać się od imprezy do imprezy, co nie znaczy, że nie możesz sobie pozwolić na nocne szaleństwa. Po prostu z czasem łatwiej docenić piękno i niezwykłość Tajlandii.

długie łodzie na plaży w tajlandii
Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here