Po miesiącach zamknięcia nie możecie się doczekać podróży? Sprawdzamy dokąd można latać i jakich formalności trzeba dopełnić przed podróżą do popularnych wakacyjnych destynacji.

Artykuł jest aktualizowany na bieżąco! Ostatnia aktualizacja dwa dni temu.

Przed wyjazdem za granicę zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt zagrożenia epidemiologicznego. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

18. Irlandia

Od 28.05.2020 r. przed przyjazdem do Irlandii obowiązkowo należy wypełnić online formularz Passenger Locator Form. Dotyczy to również osób podróżujących tranzytem do Irlandii Północnej. Za brak jego wypełnienia grozić może kara do 2,5 tys. euro lub areszt do 6 miesięcy.

Od 16.01.2021 do Irlandii można wjechać tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Test musi zostać wykonany na maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem.

Każda osoba przylatująca lub przypływająca do Irlandii promem jest zobowiązana do odbycia obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny pod adresem wskazanym na formularzu Passenger Locator Form. Obowiązek kwarantanny dotyczy również osób podróżujących do Irlandii z innych krajów tranzytem przez terytorium Irlandii Północnej.

Miejsce odbywania kwarantanny można opuścić tylko z ważnych powodów:

 • zdrowotnych;
 • w celu opuszczenia kraju;
 • w celu odbycia po 5 dniach od przyjazdu testu; uzyskanie negatywnego wyniku jest równoznaczne z zakończeniem kwarantanny; pisemne potwierdzenie uzyskania negatywnego wyniku należy przechowywać przez okres co najmniej 14 dni.

Lotniska w Irlandii działają normalnie. Na lotniskach w Dublinie, Cork i Shannon zostały otwarte prywatne punkty do wykonywania testów (Dublin dwa centra, Cork i Shannon po jednym). W celu wykonania badania należy umówić termin spotkania W zależności od opcji cenowej wynik testu można otrzymać najszybciej do 5h i maksymalnie do 48h.


Klify w Shannon
Fot. Shutterstock

5 KOMENTARZE

 1. W całej Unii powinny być jednakowe zasady…lecisz gdy jesteś zaszczepiony.
  W innych wariantach nie wrócimy do normalnych lotów jeszcze długo…moja praca jest zależna od lotów i nie mam jej od roku…

 2. bez przesady, uważam, że test i zaświadczenie o negatywnym wyniki to naprawdę wystarczy. Aczkolwiek powinno to być ujednolicone we wszystkich krajach. My np. zamówiliśmy test do wykonania w domu – kurier przywiózł, zabrał, wynik dostaliśmy w jęz. angielskim bez dodatkowych kosztów i można lecieć 🙂 Musimy się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości i tyle

 3. Szczepionka nie chroni Cię przed wirusem, ma za zadanie ochronić Cię przed ciężkimi objawami choroby. Możesz być zaszczepiony/a, ale i tak wirusa załapiesz, przed wylotem zrobisz test i będzie pozytywny – gdzie wtedy polecisz?
  Szczepienia zostaw dla tych, którzy tego chcą, zostaw ludziom wolną wolę, aby mogli decydować za siebie. Chcesz się szczepić i latać, proszę bardzo – ja zostanę przy teście robionym przed wylotem. Dziękuję…

 4. Test dla mojej 4- osobowej rodziny 4*400=1600 plus powrót, test za granicą myślę, że droższy… Czyli razem jakieś 3500 dodatkowo… Nikogo nie obchodzi, że już przeszliśmy covid. Dla nas skończyło się tanie latanie.

 5. WEJŚCIE NA LOTNISKO JEST DLA KAŻDEGO , PRZEJŚCIE PRZEZ BRAMKĘ ODPRAW JEST DLA POTWIERDZONYCH TESTEM – CZYLI ZARAZIĆ SIĘ MOŻNA PIJĄC KAWĘ NA LOTNISKU PRZED ODPRAWA … A POTEM Z GOTOWYM TESTEM WEJŚC NA POKLAD … BZDURA !!!! ORGANIZACYJNA – BRAK ANALIZY CAŁEGO PROCESU ROZCHODZENIA SIĘ POTENCJALNE OGNISKA SĄ WCZESNIEJ NIŻ BRAMKA ODPRAW …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here