Hostel to dobra opcja, jeśli chcesz oszczędzić na noclegu. Jak szukać odpowiedniego, byś mógł cieszyć się nie tylko tanim, ale komfortowym wypoczynkiem? Oto podpowiedzi jak wybrać dobry hostel.

2. Jakie warunki noclegowe są dla Ciebie ok, a które już nie bardzo?

Hostel to nie hotel, będziesz spać w pokoju z innymi ludźmi. Łóżka są najczęściej piętrowe (czasami mają nawet trzy kondygnacje!). Jeśli robisz się czerwony na samą myśl, że podczas przygotowywania się do snu, robienia czegokolwiek na łóżku, czy samego snu będzie Cię ktoś oglądał, nieodpowiednie będą dla Ciebie hostele bez żadnych zasłonek przy łóżkach. Najczęściej zasłonka to po prostu kawałek szmatki, czasami roleta. Jeśli jej nie ma, nie masz nawet minimum prywatności.

Jeśli jesteś dziewczyną, w niektórych hostelach możesz wybrać pokoje tylko dla kobiet. Są zazwyczaj kilka złotych droższe. Najwięcej prywatności zapewniają wspomniane hostele kapsułowe. W niektórych hostelach można podobnie jak w hotelu wynająć pokój prywatny lub dwójkę, ale ich cena jest nawet kilkukrotnie wyższa niż łóżka w dormie (czyli pokoju wieloosobowym). Do pytania jak wybrać dobry hostel należy dorzucić drugie: co to znaczy dobry dla Ciebie, być może do dormów 12-osobowych nie jesteś stworzony.

Odkryte łóżko to dla Ciebie nie problem, czy wielki problem? Fot. Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here