Jeśli tu zaglądasz, to prawdopodobnie jesteś uzależniony od podróży podobnie jak my. Podróżować można oczywiście na różne sposoby, jednak chyba zgodzisz się, że latanie jest najprzyjemniejszą opcją. W samolocie obowiązuje kilka zasad, których trzeba przestrzegać. Oprócz wytycznych, jakich pilnuje załoga samolotu, są też niepisane zasady, z którymi trzeba się liczyć kiedy znajdziesz się na pokładzie z innymi pasażerami. Każdy powinien wiedzieć, czego nie wolno robić na pokładzie. Kiedy jesteśmy zamknięci w maszynie przemierzającej przestworza, trzeba dbać o komfort swój i współpasażerów.

9. Nie wolno żartować o bombie

Wiele osób już się o tym przekonało, jednak i tak wciąż znajdują się kawalarze, którzy myślą, że rozładują nieco poważną atmosferę czy to na lotnisku, czy na pokładzie. Za każdym razem kończy się to źle dla takiego śmiałka. Pisaliśmy wiele razy o takich przypadkach, np. o mężczyźnie, który podczas odprawy bagażowej zażartował, że w swoim bagażu umieścił dwie bomby. Jednak nikogo oprócz niego to nie śmieszyło. A konsekwencje były bardzo poważne. Na miejsce zdarzenia szybko zostali wezwani funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy rozpoczęli działania minersko-pirotechniczne. Innym razem jeden z pasażerów wywołał panikę na pokładzie, żartując sobie, że ma przy sobie bombę. Kilka osób zostało poszkodowanych. Trzeba pamiętać, że tylko to jedno słowo powoduje uruchomienie całej procedury, która jest również kosztowna.

Mężczyzna w kajdankach
Fot. Shutterstock
Poprzedni artykułTam bez testu już nie polecimy, ale jest sposób na jego uniknięcie!
Następny artykułTo najlepsze kraje do życia! Niektórych możesz nawet nie znać. Na którym miejscu Polska?
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here