Nie masz pomysłu na spędzenie weekendu? Wybierz się do Amsterdamu! Miasto jest na tyle duże, że będziesz miał sporo do zrobienia, ale nie aż tak duże, by potrzebować więcej niż 2-3 dni, by przekonać się, co ma do zaoferowania. Oto kilka propozycji na Amsterdam na weekend.

Ponieważ Amsterdam jest prężnie działającym ośrodkiem turystycznym, pamiętaj, aby zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Kolejki do największych atrakcji i muzeów mogą być bardzo długie, więc lepiej przygotuj się jeszcze przed przyjazdem – część biletów można kupić przez internet. Takie działanie pomoże ci zobaczyć Amsterdam na weekend bez frustrowania się czekaniem. 

Oto lista 9 najlepszych rzeczy, które powinieneś robić na weekend w Amsterdamie!

9. Rijksmuseum

Rijksmuseum (czyli Muzeum Narodowe) jest jednym z najpiękniejszych muzeów na świecie.  Z tego powodu może być bardzo oblegane, więc najlepiej jest kupić bilety z wyprzedzeniem. Jeśli planujesz odwiedzić Amsterdam na weekend, koniecznie przeznacz trochę czasu na to muzeum. Znajdziesz tam jedne z najlepszych kolekcji obrazów holenderskich twórców, w tym: Vermeera, van Dycka i Jana Steena. Do oglądania dostępne są również różne zabytkowe przedmioty kultury holenderskiej oraz inne artefakty. Będziesz mógł się sporo dowiedzieć o samym mieście, jego dziejach i najsłynniejszych mieszkańcach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here