Zazwyczaj w podróż zabieramy zbyt wiele przedmiotów, a niektóre wcale nam się nie przydają. Inne mogłyby być bardziej użyteczne i z powodzeniem zastąpione. Kolejne można bez problemu kupić na miejscu. Oto 7 przedmiotów, które spokojnie możesz zostawić w domu przed długą podróżą.

3. Koc

Powiedz sobie szczerze, ile razy wykorzystałeś na wakacjach koc i okazał Ci się niezbędny? Jeśli Ci zimno w samolocie, dostaniesz kocyk od załogi pokładowej. W zimnym klimacie cieplej się ubierasz, a tam gdzie naprawdę mroźno, koce są dostępne na miejscu. Taki bagaż jest duży, ciężki i nieporęczny. Owszem, koc przyda się jeśli wypoczywasz na plaży, a jego zabranie będzie dobrym pomysłem jeśli jedziesz samochodem i możesz do niego spakować niemal wszystko. Ale już pakowanie koca do samolotu warto przemyśleć. Na plażę w tropikach nieszczególnie opłaca się zabierać ciężkiego wielkiego koca, bo albo zostanie on udostępniony na miejscu albo ostatecznie wygodniej okaże się leżeć na samych ręcznikach.

W zimnych krajach koce będą na miejscu. Fot. Pixabay
2 KOMENTARZE
  1. To prawda,Jestem w Afryce Równikowej.Kurtka że skóry spleśniała,2 par butów,od garnituru i tych sportowych ale ciężkich,nigdy nie założyłem.Grubszej bluzy też nie włożyłem.

  2. Koc od załogi pokładowej…istnieją informacje na temat tych kocy lotniczych- koce latają praktycznie codziennie i mogą leżeć na różnych ludziach…a są prane co pół roku???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here