Zazwyczaj w podróż zabieramy zbyt wiele przedmiotów, a niektóre wcale nam się nie przydają. Inne mogłyby być bardziej użyteczne i z powodzeniem zastąpione. Kolejne można bez problemu kupić na miejscu. Oto 7 przedmiotów, które spokojnie możesz zostawić w domu przed długą podróżą.

2. Dżinsy

Dżinsy, dżinsowe kurtki i wszystko co jest wykonane z tego materiału w długiej, a zwłaszcza tropikalnej podróży po prostu się nie sprawdza. Gdy masz bagaż rejestrowany i będziesz wypoczywać w umiarkowanym klimacie: nie ma problemu. Ale jeśli przed Tobą długa wyprawa, a ze sobą masz plecak, który ciągle nosisz, zrezygnuj z dżinsów. Są ciężkie, bardzo słabo schną i nie znajdują zastosowania w upalnym klimacie. Nie są też najwygodniejsze na świecie. Dużo lepiej wziąć lekkie spodnie z przewiewnych naturalnych materiałów.

Fot. Pixabay
2 KOMENTARZE
  1. To prawda,Jestem w Afryce Równikowej.Kurtka że skóry spleśniała,2 par butów,od garnituru i tych sportowych ale ciężkich,nigdy nie założyłem.Grubszej bluzy też nie włożyłem.

  2. Koc od załogi pokładowej…istnieją informacje na temat tych kocy lotniczych- koce latają praktycznie codziennie i mogą leżeć na różnych ludziach…a są prane co pół roku???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here