ONZ opublikowało swój coroczny raport o poziomie szczęścia na świecie. Choć dzisiaj, pytanie o szczęście może się wydać nieco nie na miejscu, to jednak warto zmienić temat wszechobecnej dyskusji i poczytać o czymś przyjemniejszym niż codzienne statystyki zachorowań. Być może uda nam się czegoś nauczyć od najszczęśliwszych krajów na świecie?

Raport obejmuje 156 krajów. By go stworzyć ONZ przeprowadziło badania wśród mieszkańców. Mieli oni wskazać, jak bardzo czują się szczęśliwi w swoich państwach. Pod uwagę brano również wysokość średniego wynagrodzenia, wolność, zaufanie, długość życia, hojność i wsparcie społeczne. Polska znalazła się na 43. miejscu w rankingu (tutaj znajdziesz pełny raport).

A oto pierwsza dziesiątka najszczęśliwszych krajów na świecie.

9. Austria

Nie ma znaczenia, czy pragniesz spędzić romantyczny weekend we dwoje, planujesz wyprawę na zakupy czy szukasz kulturalnych atrakcji – Austria zapewnia wszystko. Albo zapewniała, kiedy jeszcze było może tam pojechać. Mieszkańcy nadal jednak mogą korzystać ze świetnej komunikacji publicznej, sprawnie działającej służby zdrowia i cieszyć się sporymi zarobkami. A to sprawiło, że Austria znalazła się na 9. miejscu rankingu najszczęśliwszych krajów świat 2020.


Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here