Są takie waluty, na które aż chce się patrzeć. My nie mogliśmy się nadziwić, że na Seszelach są banknoty o nominale 25 rupii, a na Malediwach niemal plastikowe banknoty z pięknymi morskimi zwierzętami mają przezroczyste okienka, przez które można spoglądać. Oto Top 11 najpiękniejszych walut świata.

10. Rupie malediwskie

Kochamy te piękne pieniądze, sami oprawiliśmy sobie kilka banknotów na pamiątkę. Są kolorowe i ozdobione wizerunkami morskich stworzeń. Stare banknoty wykonane głównie z celulozy niszczyły się i przedzierały na Malediwach bardzo szybko. Wprowadzono więc nowe, z tworzyw sztucznych, przystosowane do wilgotnego klimatu. Każdy polimerowy banknot ma przezroczyste okrągłe okienko, przez które można spoglądać jak przez bulaj na statku.

Nowe rupie malediwskie. Fot. Shutterstock

7 KOMENTARZE

  1. Euro? O nie nie… dla mnie ta waluta jest jakby oderwana od korzeni. I bez wyrazu. Brak symboli narodowych na banknotach robi jak dla mnie z Euro zwykle kupony jak talony. Frank szwajcarski jak najbardziej na 1 miejscu. Uwzglednilbym jeszcze szkockie I brytyjskie funty. Są bardzo ciekawe, zarówno stare jak i nowe.

  2. Zdjęcie franków szwakcarskich już nieaktualne- 4 z 6 banknotów ze zdjęcia jest już wycofywana z obiegu, a w ich miejsce wprowadzone są nowe wersje banknotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here