Powoli rok 2018 truchta ku końcowi, a jak tam z kondycją Twoich podróżniczych postanowień na ten mijający rok? Udało się być wszędzie, gdzie 1 stycznia sobie obiecałeś? Jak to jest z Twoją podróżniczą listą? Dużo tam pozycji, których nie udało się mimo wszystko zobaczyć? Nie martw się! Świat na Ciebie dalej czeka, a 2019 rok będzie idealnym pretekstem do nowych podróży. A jeśli zastanawiasz się co dorzucić na swoją listę marzeń, to chętnie Ci podpowiemy. Posłuży do tego ranking Lonely Planet Best in Travel na najlepsze kierunki do odwiedzenia w 2019 roku! Na liście znalazł się nawet polski akcent. A czołówka na pewno Cię zaskoczy! Mamy nadzieję, że ranking Cię zainspiruje i już dziś zaczniesz myśleć o podróżach i planach na przyszły rok. Przed Tobą najlepsze kierunki podróży na 2019!

9. Ekwador

Jeśli chcesz zobaczyć to, co najlepsze w Ameryce Południowej, ale w krótkim czasie to Ekwador jest idealnym wyborem. Zielone andyjskie krajobrazy, kolorowe kolonialne miasta, lasy deszczowe Amazonii i fale Oceanu Spokojnego. Znajdziesz tu też niesamowite plaże. Najbardziej znana to ta w Montanicie. Oprócz słodkiego leniuchowania, możesz też posurfować i dobrze się bawić. Podobnie jest w Canoa i Manto, które są najciekawszymi kurortami na całym wybrzeżu Ekwadoru. Godne uwagi są też Esmeraldas, Salinas, a także Atacames.

Oczywiście nie można zapomnieć o wyspach – Galapagos i Isla de la Plata. Te miejsca też Cię zauroczą, a bogata flora i fauna stanowią dodatkowe plusy. Niesamowitą atrakcją tu jest również huśtawka nad przepaścią. Zdjęcie zrobione z odpowiedniej perspektywy sprawia wrażenie, jakbyś wisiał w chmurach. Coś niesamowitego. 


Ekwador
Fot. Luis Flores/ Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here