Największa na świecie firma działająca w zakresie bezpieczeństwa w podróży – International SOS stworzyła raport mający na celu wskazanie najbezpieczniejszych kierunków na podróże w 2020 roku!

Najbezpieczniejsze kraje 2020

Organizacja stworzyła interaktywną mapę ryzyka podróży, która wskazuje w prosty sposób najbezpieczniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca na podróż w 2020 r. Wyczytasz z niej również największe problemy, z jakimi mogą się zmagać podróżni w danym państwie. Kraje zostały uszeregowane według kategorii ryzyka: nieznaczne, niskie, średnie, wysokie i ekstremalne.

Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i większość Europy zostały ocenione jako posiadające niski poziom ryzyka podróży w przeciwieństwie do Argentyny, Japonii, Chin i Namibii. Według International SOS oceny krajów oparte są na obecnej sytuacji zagrożenia dla podróżnych spowodowanej przemocą polityczną, niepokojami społecznymi, a także przemocą fizyczną i drobną przestępczością. Inne czynniki obejmują infrastrukturę transportową, stosunki przemysłowe, skuteczność służb bezpieczeństwa i służb ratowniczych oraz podatność na klęski żywiołowe.

Wśród krajów o „średnim” poziomie ryzyka znajdują się Rosja, Indie, Republika Południowej Afryki, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Turcja, Mozambik, Brazylia i Indonezja. Raport wskazuje Libię, Syrię, Irak, Jemen i Afganistan za kraje „ekstremalnego” ryzyka z powodu trwających tam konfliktów, podczas gdy Meksyk ma mieszaną ocenę. Stany Chihuahua i Tamaulipas są określone są „wysokim” ryzykiem, podczas gdy reszta kraju ma ocenę „umiarkowaną”. Indie, Egipt i Madagaskar również mają mieszane oceny.

Interaktywną mapę znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia lub bezpieczeństwa związane z krajem, który planujesz odwiedzić, zawsze najlepiej jest sprawdzić również raporty MSZ.

Według najnowszego raportu specjalistów z International SOS najbezpieczniejszymi krajami na świecie są m.in.:

2. Finlandia

Sprawdź: Tanie loty do Finlandii

Finlandia z kolei to najszczęśliwszy kraj świata. Tak wynika z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, w którym wzięto pod uwagę takie kryteria, jak długość życia w zdrowiu czy Produkt Krajowy Brutto na głowę mieszkańca. Także, kiedy mówi się o Finlandii, to prócz niezwykłej bliskości z naturą na myśl przychodzą sauny. W tym roku kraj oficjalnie zgłosił kulturę saunowania na listę światowego niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. Finowie mieli też pomysł na podzielenie się ze światem swoim szczęściem pod hasłem Wypożycz na wakacje Fina – przewodnika szczęścia. W tym roku władze Finlandii chciały zaoferować ludziom bezpłatne, letnie wakacje, aby mogli nauczyć się od lokalnych mieszkańców jak być szczęśliwymi. Krótko mówiąc kraj chciał eksportować swoje szczęście na skalę światową!

Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here