Estonia to wyjątkowy kraj. Po pierwsze dlatego, że jest to obecnie jedyne państwo w Europie, jeśli nie na świecie, na czele którego stoją kobiety. Prezydentem jest pani Kersti Kaljulaid, a premierem została w tym roku pani Kaja Kallas. Można zatem stwierdzić, że Estonia to kraj równie piękny jak rządzące nim kobiety. Po drugie, mimo, że leży „gdzieś na krańcu” Unii Europejskiej, w porównaniu do krajów zachodnich, Estonia jest wyjątkowo postępowa i zaawansowana technologicznie. Po trzecie jej powierzchnię stanowią w połowie lasy. Jeśli nie są to wystarczające motywy, żeby odwiedzić to nadbałtyckie państwo, oto inne, dobre powody, żeby się tam wybrać. Na końcu znajdziecie kilka zagadnień praktycznych.

2. Estonia – biegówki, łyżwy i saunowanie

Estonia to raj dla miłośników biegówek. Trasy biegowe wiodą przez malownicze estońskie lasy i parki narodowe. Za najlepsze miejsce z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą sportową uważa się Otepää, gdzie obywa się Puchar Świata.

Jeśli chcielibyście przeżyć przygodę z jeżdżeniem na łyżwach po zamarzniętym jeziorze to właśnie tutaj możecie tego doświadczyć. Na terenie tego niewielkiego kraju leży ponad 2800 jezior. Fani wędkarstwa natomiast mogą spróbować swoich sił w łowieniu ryb w przeręblach.

Koniecznie wejdź tutaj do sauny. Wielu z nas saunowanie kojarzy głównie z Finlandią. Jednak także w Estonii sauny są wszędzie i każdy z nich korzysta. Typowa estońska sauna dymna, która wywodzi się z południowo-wschodniej Estonii, z regionu Võru, została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie skorzystaj z sauny kiedy będziesz w Estonii.


Czy może być coś piękniejszego niż jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze. Fot. Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here