W niektóre rajskie miejsca można pojechać nie mając paszportu. Część z nich to naprawdę egzotyczne i daleko położone rejony. Terytoria, na które wjedziemy z dowodem osobistym to najczęściej miejsca, które są terytoriami zamorskimi państw europejskich. Oto 7 dowodów, że egzotyka bez paszportu jest możliwa.

3. Reunion

Rajski Reunion znajduje się blisko Madagaskaru i jest terytorium zamorskim Francji. Obowiązują tam takie same zasady wjazdu jak we Francji, a więc na Reunion można polecieć bez paszportu. W przypadku przesiadek na lotniskach w państwach, gdzie paszport obowiązuje, należy kierować się za strzałkami skierowanymi do pasażerów czekających na transfer (wtedy nie można wychodzić z lotniska).

Reunion wchodzi w skład archipelagu Maskarenów, do którego należą także, Mauritius, Rodrigues oraz Ławica Cargados Carajos. Do brzegów Reunionu dopłynął w 1507 r. portugalski żeglarz Diogo Diaz, a że było to w dniu świętej Apolonii, taką nadał nazwę wyspie. Na niektórych starych portugalskich mapach wyspa występuje pod nazwą Santa Apolonia.

Sprawdź tanie bilety na Reunion

Reunion. Fot. Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here