Z nimi możesz podróżować teraz spokojnie! To najbezpieczniejsze linie lotnicze w czasach pandemii

Wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze świata w czasach pandemii. Najlepszym przewoźnikiem, z którym możemy czuć się spokojnie został Emirates. Dubajskie linii osiągnęły najwyższą notę w Safe Travel Barometer.

Jak informuje rp.pl, badania Safe Travel Barometer monitorują i porównują działania przedsiębiorstw turystycznych w czasie pandemii. Jakie kryteria były brane pod uwagę? Między innymi to, jak często dezynfekowany jest samolot oraz czy przewoźnik wymaga od pasażerów wypełnienia deklaracji zdrowia, mierzy im temperaturę i daje maseczki. Linie Emirates otrzymały najwyższą notę 4,4 na 5,0. Ocenianych było łącznie 230 linii lotniczych. Dubajski przewoźnik zapewnia pasażerom bezpłatne zestawy higieniczne oraz ochronę przy stanowiskach odprawy biletowo-paszportowej. Gwarantuje też darmowe ubezpieczenie od koronawirusa – jeśli zakażenie zostanie zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, polisa pokrywa koszty leczenia do 150 tysięcy euro i koszty kwarantanny w wysokości 100 euro dziennie przez 14 dni.

Zapewnia również środki ochrony osobistej personelowi pokładowemu i pracownikom lotniska, ma elastyczne zasady rezerwacji i podczas lotu co 45 minut dezynfekuje toalety.

2. miejsce w zestawieniu zajęły linie Etihad Airways (z wynikiem 4,3) oraz 3. Qatar Airways (ze wskaźnikiem 4,2).

Jeśli chodzi o Europę najbezpieczniejszymi liniami okazały się Lufthansa, Air France i Iberia – wszystkie z notą 4,1 na 5,0.

15 KOMENTARZE
 1. A jak wypadł nasz LOT

 2. Bo swoich nie porrywwaja czy co?

 3. Muzułmańskie linie…..nigdy nie wsiądę, daleko od takich

 4. Dlaczego wszystko co Polskie jest najgorsze albo wcale tego nie ma .

 5. Gdybyś kiedykolwiek nimi leciał, to byś powiedział- nigdy więcej innymi. Najpierw trzeba spróbować- później komentować. 😃

 6. Avatar Jarosław Niewielki ze Srebrnej

  A my z LOTem na miejscu 142 z 20p
  Brawo Wy…

 7. Emirates to są najlepsze linie lototnicze którymi latałem wielokrotnie ! Powinniśmy się od nich uczyć wszystkiego ! Przykro mi to pisać ale nasz Lot to porażka.

 8. Dokładnie tak jedna z lepszych Lini lotniczych. I co z tego że muzułmańskie? Nic nie mam do LOT-u ale w porównaniu do Qataru czy Emirates jest różnica.

 9. A co ma LOT z takimi potęgami ja Fly Emirates? I cała reszta? lot to tak poziom Air Koryo i afrykańskie linie litnicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here