Wszyscy już mają serdecznie dość tej całej pandemii. Nic dziwnego, raczej nikt nigdy by nie powiedział, że coś jest w stanie zatrzymać podróże. Niestety kolejne państwa Europy przedłużają ograniczenia lub wprowadzają nowe, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak to wygląda w poszczególnych krajach?

2. Niemcy

W Niemczech obejmująca cały kraj kwarantanna została przedłużona na razie do 31 stycznia. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała jednak na spotkaniu swojej partii CDU, że obowiązujące obecnie ograniczenia być może będzie trzeba przedłużyć aż do Wielkanocy, czyli do początku kwietnia – informował we wtorek dziennik „Bild”. W środę również niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że obostrzenia nie zostaną całkowicie zniesione w lutym, a utrzymanie części restrykcji może być konieczne przez kolejne 2-3 miesiące.

W całych Niemczech zamknięte pozostają sklepy niesprzedające podstawowego asortymentu, zakłady usługowe, bary i restauracje; większość uczniów korzysta z edukacji zdalnej. Członkowie jednego gospodarstwa domowego mogą się spotykać najwyżej z jedną inną osobą spoza swojego domu. W powiatach, w których odnotowuje się najwięcej zakażeń, można się przemieszczać najdalej na 15 km od miejsca zamieszkania. Zaostrzono także zasady wjazdu do kraju – oprócz przedstawiania testu trzeba przejść 10-dniową kwarantannę. Niektóre kraje związkowe wprowadzają jeszcze dalej idące ograniczenia, np. w Bawarii od poniedziałku 18 stycznia w środkach transportu publicznego i w sklepach będzie trzeba nosić maski typu FFP2.


Fot. Bharat Patioi/ Unsplash

6 KOMENTARZE

  1. Francuzi już dawno dali sobie założyć kaganiec. Jak połowa Zachodu. Gdzie była Unia Europejska co zawzięcie walczy o prawa człowieka i o wszystkie atesty jak żółte kamizelki były pałowane? Jaka jest różnica między tłumieniem zamieszek w HK a FR, gdy te pierwsze zostały potępione przez UE?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here