Ten zakaz jest całkowicie bezzasadny! Branża turystyczna łączy się i protestuje

Zrzeszenie agentów IATA, internetowe biura podróży, lotniska regionalne, a także inne podmioty szeroko pojętej branży turystycznej wystosowały List Otwarty do Prezesa Rady Ministrów ‒ Mateusza Morawieckiego, Ministra Rozwoju ‒ Jadwigi Emilewicz, a także Ministra Spraw Zagranicznych ‒ Zbigniewa Rau z apelem o zminimalizowanie restrykcji w zakresie lotów międzynarodowych.

Pod listem podpisali się m.in. prezes Zrzeszenia Agentów IATA, prezesi największych internetowych biur podróży w Polsce w tym eSky.pl, prezes naszego serwisu Tanie-Loty.pl, prezesi lotnisk regionalnych w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, prezesi ogólnopolskich i lokalnych biur podróży, a także kadra zarządzająca spółek z szeroko pojętej branży turystycznej.

W liście wskazujemy, że restrykcje zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2020 roku nie są w pełni uzasadnione. Powołujemy się na najnowsze badania naukowe w zakresie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-19 w samolotach.

Apelujemy do rządzących o równe traktowanie i zminimalizowanie ograniczeń dla transportu lotniczego oraz przywrócenie swobody w podróżowaniu, by zredukować dalsze negatywne skutki ekonomiczne dla branży turystycznej i gospodarki ogółem.

Zobacz pełną treść listu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here