Najnowsze informacje! Obostrzenia w kraju przedłużone! Ile to jeszcze potrwa?

Obostrzenia mające na celu zwalczenie trzeciej fali koronawirusa, które obowiązują w naszym kraju od 27 marca, zostają przedłużone o ponad tydzień – do 18 kwietnia. Oznacza to, że hotele w Polsce nadal pozostają zamknięte, a obostrzenia dotyczą także kin, teatrów, gastronomii, galerii sztuki, galerii handlowych, salonów urody, przedszkoli i żłobków.

Lockdown miał obowiązywać do 9 kwietnia, jednak minister zdrowia tłumaczy, że konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęto decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują zostaną przedłużone do 18 kwietnia.

Od 27 marca na terenie całej Polski obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od tego dnia zostały zamknięte m.in. zakłady fryzjerskie, przedszkola, żłobki czy sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. Ponadto przedłużono wówczas ograniczenia związane z działalnością m.in. hoteli (z wyjątkiem hoteli robotniczych), kin, teatrów, muzeów i galerii sztuki, które pozostały zamknięte. Działalność obiektów sportowych ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego.


A co z majówką? Minister zdrowia wyjaśniał, że jeszcze za wcześnie na takie przewidywania. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Adam Niedzielski, minister zdrowia mówi:

Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy program szczepień do okresu majowego nie zastąpi nam takiego zabezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here