Co z tegorocznymi wakacjami? Czy jest szansa na normalny urlop?

To pytanie zadaje sobie większość z nas. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Czy możemy już planować urlop? Dokąd będzie można wyjechać? Jakie będą obostrzenia? Niestety trudno dziś odpowiedzieć na wszystkie te pytania ze 100% pewnością.

Patrząc na to co działo się w zeszłym roku, szanse na urlop są i to bardzo duże. Takiego samego zdania jest rzecznik rządu Piotr Müller:

Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane.

Wiadome jest to, że nikt nie da nam gwarancji i pełnej odpowiedzialności jak będą wyglądały wakacje. Jest duża szansa, że obostrzenia w Polsce mogą prawie zupełnie zniknąć lub być minimalne. Daje to szansę na prawie normalne wakacje w Polsce, tak lubiane przez wielu Polaków.


A co z wyjazdami za granicę?

Na dzisiejszej konferencji w Brukseli rzecznik KE ds. zdrowia ds. zdrowia Stefan De Keersmaecker przekonywał że uda się zaszczepić na Covid-19 przed wakacjami aż 70 proc. dorosłej populacji.

Osiągniecie odporności jest dla nas ważne, dlatego mamy cel w postaci zaszczepienia 70 proc. dorosłej populacji. Jeśli do dostaw z pierwszego kwartału, które wyniosły około 107 mln dawek, doda się spodziewaną ilość szczepionki z drugiego kwartału – 360 mln dawek – to (…) będziemy mieli dość dawek, żeby osiągnąć nasz cel.

Może to oznaczać, że większość krajów, dla których turystyka jest ważna, będzie luzować restrykcje wjazdowe oraz ograniczenia na miejscu. Włochy już zapowiedziały ze w czerwcu cały kraj powinien być przynajmniej w strefie żółtej. Chorwacja zapowiada łagodzenie restrykcji wjazdowych, takie same wiadomości płyną z Grecji i Portugalii. Wciąż nie wiadomo jednak czy będą wymagane szczepienia lub testy przy przekraczaniu granic

Większość ciekawych „letnich” połączeń rusza dopiero po majówce, niektóre dopiero w czerwcu lub na początku lipca, dlatego sezon wakacyjnych wyjazdów zagranicznych może zacząć się dopiero wtedy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here