Treść strony

Polski Bus z Katowic do Warszawy za 5 zł w lipcu!

Polski Bus  z Katowic do Warszawy za 5 zł w lipcu!
Budapeszt
Tanie loty do Budapesztu
Fot. Marco Martins-Costa

Na jesień, Ryanair posiada bardzo korzystną ofertę na tanie loty do Budapesztu z Warszawy Modlin. Jeśli zaplanujemy podróż między końcem września a końcem listopada, to zapłacimy 38 zł za lot w obie strony. Promocyjna cena obejmuje daty wylotu od 29 września, praktycznie przez cały październik (za wyjątkiem 5.10, 12.10, 13.10). W tym czasie ceny biletów wynoszą 19 zł w jedną stronę. Za powrót do Warszawy również zapłacimy 19 zł przez większą część października (oprócz: 1.10, 7.10, 13.10, 21.10, 23.10 ) oraz prawie cały listopad (oprócz 4.11 i 26.11). Łącznie, przelot w obie strony będzie kosztować 38 zł.

Kontynuuj czytanie

Paryż w dwa dni - praktyczny poradnik zwiedzania cz. 1

Paryż w dwa dni - praktyczny poradnik zwiedzania cz. 1
Czechy - top 10 zabytków
Widok na Pragę
Fot. Wikipedia

Praga

Wybierając się do Czech, nie można zapomnieć o odwiedzeniu stolicy kraju – inspirującej Pragi. W mieście czeka na Ciebie ponad 300 galerii i sal wystawowych oraz wiele atrakcji, takich jak: zabytki wpisane na listę UNESCO, imprezy kulturalne, kluby, puby. Ze względu na to, że sezon turystyczny trwa tutaj cały rok, zawsze jest pełno ludzi i wiele się dzieje. Szczególnie interesująca jest mieszanka stylów architektonicznych, co zauważysz spacerując po mieście Drogą Królewską: od Miejskiego Domu Reprezentacyjnego do Zamku Praskiego, przez Rynek i Most Karola. Praga to także miasto budowli sakralnych, wśród których największe wrażenie robi Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha. Na zwiedzanie Pragi Warto poświęcić kilka dni.

Kontynuuj czytanie

Sztokholm już od 6 zł w dwie strony!

Toruń jest miastem, które ma bardzo wiele do zaoferowania. Nie doznał on znacznych zniszczeń podczas II wojny światowej i bardzo dobrze zachował swoją charakterystyczną zabudowę. Dzięki temu świetnie się nadaje do weekendowego wyjazdu. Wszystkie ważniejsze zabytki można zwiedzić na pieszo, ponieważ miasto nie jest zbyt rozległe. Historia Torunia to prawie 800 lat. Przez ten czas wiele się tam wydarzyło, lecz dawna architektura pozostała bez zmian i jest na bieżąco konserwowana. To także miejsce magiczne, z którym związane jest wiele osobistości np. Mikołaj Kopernik. Toruń przyciąga różnorodnością i zachowaniem właściwie w niezmieniony stanie licznych zabytków, co na mapie Polski stanowi rzadkość, w odniesieniu do czego powstało słynne hasło reklamowe: „Toruń - gotyk na dotyk”. Jeśli jeszcze tam nie byliśmy, to warto poświęcić jeden weekend aby nadrobić zaległości i przenieść się na chwilę w przeszłość.

Weekend w Toruniu
Weekend w Toruniu
Fot. Jeroen Fossaert
Kontynuuj czytanie

Tanie loty - cała prawda o lataniu za grosze - z przymrużeniem oka

Fuerta_5
Fuerteventura najlepsza na windsurfing
Fot. własne

Fuerteventura to jedna z Wysp Kanaryjskich, a przede wszystkim bardzo fajny spot surfingowy zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych osób. Jak tylko przeczytałam statystyki wiatrowe uznałam, że to jest miejsce gdzie chcę spędzić wakacje. Dodatkowym atutem są niższe temperatury niż w przypadku np. Rodos czy Egiptu. Na Fuercie cały czas wieje i dzięki temu nie odczuwamy upału, trzeba jednak uważać na pułapkę w postaci bardzo mocnego słońca - nie można go lekceważyć i najlepiej bez kremu z filtrem 50 nie wychodzić z hotelu. 

Kontynuuj czytanie