Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Najciekawsze i najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie

Lotniska - małe, duże, stare, nowe, nowoczesne, zaniedbane, są w każdym kraju na świecie. Polskie lotniska nie są zaliczane do najlepszych na świecie, ale w porównaniu z niektórymi są zupełnie bezpieczne, normalne i całkiem komfortowe.

Zaczęły się wakacje i może niektórzy z nas udadzą się w jakieś egzotyczne miejsca. Może okazać się wtedy, że nasze lotnisko docelowe ma pas startowy na… plaży albo gdzieś na zboczu góry! Warto wiedzieć, gdzie może kończyć się nasz przelot, gdy wybieramy się za granicę - o najlepszych lotniskach pisaliśmy już wcześniej, teraz pora na te, na których lądując, możemy odczuwać, mówiąc delikatnie, pewien niepokój. Pora na najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie.

lotnisko_6

Kontynuuj czytanie

Piorunem w samolot

Po ostatnich katastrofach lotniczych, przez które doszło do rozbicia dwóch samolotów Airbus, wszyscy zadają sobie pytanie, co było przyczyną tragedii. Błąd pilota? Usterka maszyny? Tego jak na razie niestety nie jesteśmy w stanie się dowiedzieć. Dopiero odnalezienie czarnych skrzynek pomoże rozwikłać zagadki awarii. Co jednak, jeśli wszystko spowodowały siły przyrody? I to tak nieopanowane i nieprzewidywalne, jak... piorun? Faktem jest, że taka możliwość jest wciąż rozważana przez ekspertów.

Kontynuuj czytanie

Dobry dowcip i pożegnasz się z nudą w samolocie

Oczywiście dowcip, który TY możesz zrobić komuś. Co będzie potrzebne? Odrobina odwagi i laptop....a potem to już tylko boki zrywać!

Jak wygląda plan działania? Poniższy schemat pomoże nam zawalczyć z nudą w samolocie.

Kontynuuj czytanie

Absurdalne, ale prawdziwe sytuacje lotnicze

Większości z nas latanie samolotem kojarzy z oczekiwaniem na odprawę, drzemką lub podniebnym czytaniem książki. Nie wszyscy jednak mają przyjemność zaznać takiego spokoju. Niektórzy mają przyjemność zaznać niemal niewiarygodnych "przygód". 5 takich nietypowych sytuacji, które zdarzyły się na przestrzeni ostatnich miesięcy, przypominamy poniżej.

Kontynuuj czytanie

6 etapów pakowania bagażu na długi lot

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się lecieć samolotem kilkanaście godzin bez przerwy, zapewne wiesz, jakim męczącym i niekomfortowym doświadczeniem może być taka podróż. Nie jesteś w stanie usnąć, nudzisz się, niekiedy irytujesz. Znasz to? Nie martw się, jest na to sposób! Zastosuj sześć prostych i efektywnych etapów pakowania, które sprawią, że po wylądowaniu będziesz w pełni wypoczęty.

Bagaze na lotnisku

Kontynuuj czytanie

Nawigacja dodatkowa