Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Świat w kolorach tęczy

różowe jezioro
Różowe jezioro w Senegalu
Fot. incrediblethings

Są miejsca na ziemi, o których można rzec wiele, ale na pewno nie to, że są szare i bezbarwne. Jednokolorowe miasta, pola i wzgórza jak z obrazów impresjonistów... Zobacz 10 wyjątkowych miejsc, które zachwycają kolorami!

  

1. Izamal - „Żółte miasto”

Izamal to miasteczko, znajdujące się Meksyku, które na „dzień dobry” wita wszechobecnym żółtym kolorem (a właściwie musztardowym). Wszystkie budynki i fasady są jednokolorowe. Miasteczko jest naprawdę urzekające, a spacer jego uliczkami to czysta przyjemność.

Fot. ros-k

Izamal, Meksyk, żółte miasto

Fot. exfordy

2. Júzcar – wioska smerfów

Miasteczko Júzcar w południowej Hiszpanii zyskało sławę wiosną 2011 roku, kiedy to wszystkie budynki, łącznie z kościołem zostały pomalowane na niebiesko. Powód? Uczczenie premiery filmu o smerfach! Sony Pictures zaoferowało przemalowanie miasta po premierze, jednak mieszkańcy zdecydowanie woleli pozostać przy kolorze, który przyniósł im sławę i 80 000 turystów, którzy odwiedzili miasteczko w 6 miesięcy po przemalowaniu (w porównaniu z 300 turystami na rok!). Nie pozostaje nic innego, jak tylko przy okazji zwiedzania Hiszpanii wpisać Júzcar do planu wycieczki.

Juzcar, wioska smerfów, Hiszpania

Fot. manuelfloresv

Juzcar, wioska smerfów, Hiszpania

Fot. manuelfloresv

3. Białe miasto

Ubrique to największe i najsłynniejsze białe miasto w Andaluzji. Podobnie jak w Izamal i Júzcar, wszystkie budynki mieszkalne i gmachy instytucji publicznych pomalowane są na jeden kolor, z tym, że nie na żółto czy niebiesko, ale na biało. Choć ten kolor, ze względu na klimat i ostre słońce jest popularny w Hiszpanii, to jednak jest to nawiększe takie miasto w Andaluzji, a jego panorama robi ogromne wrażenie.

Ubrique, Andaluzja, białe miasta

Fot. youngadventuress

Ubrique, Andaluzja, białe miasta

Fot. sobrecadiz

4. Różowe Jezioro

W Senegalu odnaleźć można Lac Retba lub Lac Rose, czyli różowe jezioro o powierzchni 3 km². Barwa Lac Reteba powstaje na skutek żyjących w nim mikroorganizmów oraz dzięki minerałom z brzegu jeziora. Kolor zmienia swój odcień w różnych porach roku i w zależności od padania promieni słonecznych. Najpiękniejszy róż widoczny jest w porze suchej.

Fot. incrediblethings

5. Rzeka pięciu kolorów

Caño Cristales w Kolumbii to najbarwniejsza rzeka świata. Między porą deszczową i suchą zakwita w niej wodna roślinność – głównie mchy i glony. Caño Cristales mieni się wówczas niesamowitymi kolorami.

Cano Cristales, rzeka pięciu kolorów

Fot. postomania

Cano Cristales, rzeka pięciu kolorów

Fot. postomania

6. Lagoa Azul - białe wydmy

W Lencois Maranheses Parku Narodowym Brazylii odnaleźć można prawdziwe cuda natury. Piaszczyste, białe wydmy stanowią raj dla turystów i miejscowych. Wydmy ciągną się kilometrami, tak, że czasem można mieć wrażenie, iż zagubiło się na pustyni. Biel piasku w połączeniu z błękitem wody to prawdziwie rajskie barwy.

lagoa azul, białe wydmy, Brazylia

Fot. wikipedia

lagoa azul, białe wydmy, Brazylia

Fot. wikipedia

7. Czerwone skały na Madagaskarze

Surrealistyczne czerwonawo-pomarańczowe cudo na Madagaskarze. Tsingy Rouge – formacje wapienne przyjmujące postać wystających iglic, choć na pierwszy rzut oka przypominają ogromne stado surykatek ;)

madagaskar, czerwone skłay, tsingy rouge

Fot. turistipercaso

madagaskar, czerwone skały

Fot. collectsnomoss

8. Jaskinie lodowe na Islandii

Mówi się, że islandzkie jaskinie, to coś, co bezwarunkowo trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Jaskinie w Parku Narodowym  tworzą niesamowitą konstelację nacieków lodowych i światła, która przenosi w zapierający dech w piersiach świat.

Skaftafell, Islandia

Fot. placestoseeinyourlifetime

Skaftafell, Islandia

Fot. placestoseeinyourlifetime

9. Pola tulipanowe w Holandii

Zapach i kolory wiosny. Pola tulipanowe w Holandii to prawdziwa uczta kolorów.

holandia, tulipany

Fot. demiante

holandia, tulipany

Fot. Marc Veraart

10. Lawendowe wzgórza

Charakterystyczne dla Prowansji krajobrazy z fioletową lawendą w roli głównej to popularny motyw wielu obrazów i zdjęć. Lawendowe pejzaże odnaleźć także można na małej, górzystej wyspie Havar w Chorwacji, zwanej „lawendową wyspą”.

lawenda, Prowansja, Havar

Fot. Al King

lawenda, Prowansja, Havar

Fot. nonuou

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!