Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

10 najciekawszych miejsc w Europie - wyniki "European Best Destination 2016"

10 najciekawszych miejsc w Europie - wyniki "European Best Destination 2016"

European Best Destination to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która promuje bogactwo i różnorodność niezwykłych miejsc w Europie. Ma za zadanie promowanie kontynentu wśród Europejczyków oraz innych narodów. EBD współpracuje z wieloma biurami turystycznymi na świecie wspierając w ten sposób promocję wielu przepięknych regionów Europy. 

W ankiecie organizacji wzięło udział aż 290 000 internautów, którzy wybierali najlepsze kierunki w Europie spośród 20 kandydatów. Czy wyniki są zaskoczeniem? Dla nas tak, ale przekonajcie się o tym sami. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych kierunków w Europie w roku 2016. 

10. Mediolan, Włochy

​Słynna stolica mody zagościła w tym roku na liście Najlepszych kierunków 2016. Nie ma się co dziwić, od lat Mediolan cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Przepiękna katedra Duomo,  opera La Scala, Castello Sforzesco oraz Galleria Vittorio Emanuele II to konieczne punkty do zobaczenia w Mediolanie. 

Fot. Shutterstock

9. Kotor, Czarnogóra

​Czarnogóra to wciąż rzadko wybierany kierunek podróży. Wystarczy jednak kilka spojrzeń na zdjęcia krajobrazów i na pewno zapragniecie znaleźć się w tym kraju. Na 9 miejscu w rankingu znalazł się Kotor, miasto położone u wybrzeży Adriatyku, otoczone aż 3 masywami górskimi - Lovćen, Vrmac i Dobrota. Istna perełka dla miłośników górskich krajobrazów. 

http://www.shutterstock.com

8. Bruksela, Belgia

​Dla niektórych kierunek oklepany, który kojarzy się głównie z przesiadkami do innych miejsc w Europie i na świecie. Dla innych wyjątkowo piękne miasto z bogatą historią. W Belgii przepych XVII wiecznego budownictwa łączy się z nowoczesną architekturą unijnych instytucji. Do tego przepyszna czekolada i tyle gatunków piwa ile nie jesteście sobie w stanie wyobrazić. 

Fot. Shutterstock

7. Nowy Sad, Serbia

​Nowy Sad jest położony nad Dunajem w północnej Serbii. Najważniejsza atrakcja turystyczna Nowego Sadu jest twierdza Petrovaradin oraz zabytkowa dzielnica miasta Stari Grad. Bliskie położenie w stosunku z Belgradem sprawia, że miasto jest coraz bardziej chętnie odwiedzane przez turystów. 

Fot. Shutterstock

6. Paryż, Francja

​Paryż od lat jest uważany za miasto zakochanych. Niepowtarzalny klimat stolicy Francji przyciąga do siebie miliony turystów, którzy jednym tchem wymieniają najpiękniejsze atrakcje miasta: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Ogrody Luksemburskie, Luwr.  30 milionów turystów rocznie po prostu nie może się mylić!

Fot. Shutterstock

5. Azory, Portugalia

Kolejne miejsce jak z bajki na mapie Europy. Położony ok. 1500 km od wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego zespół 9 wysp wulkanicznych należących do Portugalii. Niezwykłe widoki są wliczone w cenę biletu. Wszechobecna zieleń i przyjazny klimat zachęcają do długich wycieczek po nieodkrytych regionach wysp. 

Fot. Shutterstock

4. Nantes, Francja

​Francuzi zwykli mawiać, że Nates jest "najprzyjemniejszym miastem do życia". Czy to prawda? Trzeba przekonać się na własnej skórze. Ulubione miasto Francuzów coraz częściej doceniają też zagraniczni turyści. Szczególnie warta zobaczenia jest katedra, zamek książąt Bretanii oraz słynny ogród botaniczny. 

Fot. Shutterstock

3. Plovdiv, Bułgaria

​Po Kotor i Nowym Sadzie, Plovdiv jest kolejnym zaskoczeniem rankingu European Best Destination 2016. Plovdiv jest położony w środkowej Bułgarii i jest największym ośrodkiem turystycznym regionu Trackiego. Leży przy głównej trasie z Europy do Azji co wiąże się z obsługą dużego ruchu tranzytowego. 

Fot. Shutterstock

2. Ateny, Grecja

​Wysokie, drugie miejsce w tym roku przypadło stolicy Grecji. Ateny to miejsce niezwykłe i pełnie historii czekającej na każdym kroku. Akropol czy Stadion Olimpijski, Partenon, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz teatr Dionizosa to tylko kilka atrakcji z bogatej listy listy niezapomnianych miejsc. Dodajcie do tego przepyszną kuchnie i mamy idealne miejsce na kilkudniowy wypad. 

Fot. Shutterstock

1. Zadar, Chorwacja

​Chorwacja jest hitem ostatnich lat. Tłumnie zjeżdżają tu Polacy, Włosi czy Francuzi. Połączeniu gór i morze zachwyciło już miliony turystów. Bałkany cieszą się coraz większą popularnością dlatego nie dziwi fakt, że kolejny kierunek z tego regionu znajduje się na liście i zdobywa pierwsze miejsce. Zadar jest piątym co do wielkości miastem kraju, ważnym ośrodkiem turystycznym i gospodarczym. To idealne miejsce na leniwy lub aktywny urlop. Wszystko zależy od tego co preferujecie. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy gór, błogiego lenistwa oraz aktywnego wypoczynku. 

Fot. Shutterstock

​Co sądzicie o takiej kolejności w rankingu? Być może Waszym zdaniem inne miejsce powinno się tu znaleźć? My cieszymy się bardzo z obecności w rankingu Bałkanów. Ta część Europy jest wyjątkowo pięknym i niewystarczająco jeszcze odkrytym zakątkiem naszego pięknego kontynentu. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!