Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

7 najpiękniejszych europejskich plaż

7 najpiękniejszych europejskich plaż

Wielu z nas oddałoby wiele, aby zima wreszcie się skończyła. Choć ma ona swoje uroki – karnawał, jazda na nartach czy śnieg, to jednak mogłaby trwać zdecydowanie krócej. O wiele milej jest gdy dni są coraz dłuższe, na dworze jest coraz cieplej, a urlop jest zdecydowanie przyjemniej brać latem.  Może więc macie ochotę rozmarzyć się choć na chwilę o wyjątkowym odpoczynku na europejskich plażach? A może nie macie jeszcze planów na tegoroczny urlop i znajdziecie inspirację w naszych propozycjach?

Przedstawiamy Wam 7 najpiękniejszych europejskich plaż idealnych na krótsze i dłuższe urlopy. Jeśli chcielibyście spędzić wakacje w wyjątkowych miejscach, odpoczywając na leżaku i popijając drinka mając przed sobą piękne widoki to koniecznie wybierzcie jedną z naszych propozycji.


Rabbit Beach – Lampedusa, Włochy

Znajdująca się na małej włoskiej wyspie Lampedusa „królicza plaża", to pierwsza propozycja na naszej liście. Położona pomiędzy Maltą a Tunezją wyspa nie jest jeszcze zbyt uczęszczana przez turystów- co dodaje jej tylko uroku. Woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta, a jej barwa sprawia, że czujemy się jak w raju. Miejsce to idealnie nadaje się także na nurkowanie. Oprócz pięknych widoków spotkać na swojej drodze możemy także bogactwo i różnorodność morskich stworzeń. Co ciekawe, plaża ta słynie z jeszcze jednej atrakcji. Jest jedną z nielicznych plaż Morza Śródziemnego gdzie żółwie składają swoje jaja. Świadczy to o jej wyjątkowości i przede wszystkim o czystości.

Fot. Shutterstock


Elafonissi Beach – Kreta, Grecja

Kolejna plaża z proponowanych przez nas miejsc znajduje się na Krecie. Jest to punkt obowiązkowy podczas wakacji na tej wyspie. Plaża charakteryzuje się wyjątkowym, różowy piaskiem i błękitną wodą. Z plaży można przejść płytką laguną na wyspę, która została wpisana na listę Natura 2000 jako jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Europie. Znajdziemy tu wiele rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt. Miejsce to polecamy szczególnie poza sezonem, aby poza pięknem, delektować się także jego spokojem. Wrzesień i październik to idealne miesiące, aby tu wypocząć oraz cieszyć się jeszcze piękną pogodą i ciepłą wodą.

Fot. Shutterstock


Fig Tree Bay – Cypr

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to czy rzeczywiście znajdziemy tu drzewa figowe. Na szczęście nazwa nie wprowadza odwiedzających w błąd i figi rosną tu naprawdę. Fig Tree Bay to piękna, szeroka, piaszczysta plaża gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od zwykłych kąpieli w lazurowej wodzie po liczne rozrywki wodne takie jak: nurkowanie, narty wodne czy rejs statkiem. Znajdziecie tu również liczne bary, restauracje i ogromną ilość leżaków do wypożyczenia. Plaża zachwyca drobnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Jest to idealne miejsce zarówno na odpoczynek we dwoje, jak i aktywne wakacje z dzieckiem.

Fot. Shutterstock


St Pauls Bay – Rodos, Grecja

W miejscowości Lindos na wyspie Rodos znajdziemy piękną plażę, która jest idealnym miejscem na odpoczynek po wcześniejszym zwiedzaniu okolicy. Punktem obowiązkowym jest świątynia Afrodyty znajdująca się na Akropolu oraz oczywiście St Pauls Bay. Plaża, o której mowa znajduje się w pięknej zatoczce, z której podziwiać możemy otaczające ją wzniesienia i ruiny Akropolu. Woda w tym miejscu jest błękitna i spokojna co sprzyja cudownemu lenistwu podczas upalnego dnia. Najważniejszym wyposażeniem w torbie plażowej powinna być maska do nurkowania, gdyż można się tu zatracić podczas obserwacji morskiego świata.

Fot. Shutterstock


Playa de las Catedrales – Galicja, Hiszpania

W dosłownym tłumaczeniu Playa de las Catedrales oznacza „plaża katedr". Nazwę taką zyskała dzięki przepięknym grotom skalnym, które utworzyły się na przestrzeni lat za sprawą morskiej wody. Najpiękniejszy widok znajdziemy tu podczas odpływów, kiedy skały pokazują się w pełnej krasie. Można wtedy spacerować między tymi 30 metrowymi łukami skalnymi i podziwiać ten naturalny krajobraz. Plaża ta znajduje się na północy Hiszpanii, którą raczej rzadziej wybierają Polacy. Warto to nadrobić, gdyż miejsce jest wyjątkowe nie tylko przez wysokie klify, ale także czystą piaszczysto-kamienistą plażę.

Fot. Shutterstock


Cala Mariolu – Sardynia, Włochy

Plaża ta znajduje się we wschodniej części Sardynii. Widoki jakie podziwiać możemy wylegując się na plaży na pewno będą niezapomniane. Woda zachwyca swoją przejrzystością i sprawia, że w upalne dni, jakich na Sardynii jest wiele, wprost nie chce się wychodzić z morza. Atrakcją tego miejsca są otaczające plaże skałki, które stały się dla turystów miejscem do licznych skoków do wody. Jeśli macie ochotę zobaczyć pobliskie plaże warto także wynająć ponton i przepłynąć się po zatoce, aby podziwiać piękno Sardynii od strony morza.

Fot. Shutterstock


Cala Comte – Ibiza, Hiszpania

Jeśli kochacie miejsca pełne nocnych rozrywek i pięknych plaż, to wcześniej czy później traficie na Ibizę. Oprócz licznych imprez, pokochacie to miejsce dzięki Cala Comte – plaży znajdującej się na zachodzie wyspy. Znajdziemy tu przepiękną błękitną wodę i piaszczystą plażę, która sprawi, że można tu spędzać całe dnie. Największą atrakcją tego miejsca są wyjątkowe zachody słońca. Możemy rozłożyć koc i podziwiać to wieczorne widowisko z plaży lub też w bardziej wyjątkowy sposób - zarezerwować stolik w tutejszej restauracji i romantycznie zjeść kolację z ukochaną osobą o zachodzie słońca.

Fot. Shutterstock

Bez względu na to czy jesteście fanami słodkiego lenistwa na drobnym piasku, czy aktywnego wypoczynku ze sportami wodnymi to powyższe plaże na pewno Was zachwycą. Niektóre są bardziej spokojne, inne to tętniące życiem miejsca. Najważniejsze jednak jest to, że każda z nich zachwyca swoim pięknem, lazurową, czystą wodą i piękną plażą. Zanim zaplanujecie tegoroczne wakacje, warto przejrzeć nasze propozycje i zastanowić się, czy któreś z nich nie stałoby się Waszym urlopowym rajem na ziemi.

Nawigacja dodatkowa