Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Jak zachować pełnię komfortu podczas lotu!

Jak zachować pełnię komfortu podczas lotu!

Kiedy już jedyną rzeczą dzielącą Cię od urlopu życia lub ważnego spotkania na drugiej półkuli jest podróż samolotem – najwyższa pora odpowiednio się do niej przygotować. Do samej podróży ludzie potrafią przygotowywać się i kilka dni, a całkowicie zapominają jak ważne jest przygotowanie się do samego lotu. A nieudany lot może w dużej mierze wpłynąć na twój komfort, nawet kilka dni po locie.

Siłą rzeczy nie jesteśmy ewolucyjnie przystosowani do przebywania w kabinie samolotu. Ciśnienie wewnętrzne i wilgotność powietrza może mieć wpływ na nasz komfort czy zdrowie. Na szczęście jest kilka rzeczy, które łatwo możemy zrobić!

Po pierwsze nawodnienie!

Jednym z podstawowych problemów dotykających pasażerów podczas samego lotu jak i po wylądowaniu jest wilgotność powietrza wewnątrz kabiny. Takie powietrze posiada od 10 do 20 procent wilgotności, co znacznie odbiega od strefy komfortu, do której jesteśmy przyzwyczajeni (30-60 procent). Dlatego tak ważne jest picie płynów w samolocie. Nie zapominajmy o tym, nawet jeżeli obarczy nas to dodatkowym kosztem zakupu wody na samym lotnisku. Ta inwestycja się opłaca!

Pamiętaj o skórze, szczególnie twarzy i dłoniach!

Niska wilgotność wpływa na nas negatywnie także „od zewnątrz". Picie wody podczas lotu pomoże ci utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, ale pamiętaj aby dla ochrony zewnętrznych partii ciała (szczególnie tych narażonych na bezpośredni kontakt z powietrzem wewnątrz samolotu) użyć kremu nawilżającego. Po prostu zapakuj go wraz ze swoim bagażem podręcznym. Dobrym pomysłem jest zapakowanie go wcześniej np. do pojemniczka na soczewki kontaktowe. Powinny ci także przydać się krople do oczu (pojedyncza fiolka z apteki praktycznie wcale nie zajmuje miejsca) oraz nawilżający spray do nosa. Użyj ich jeszcze zanim poczujesz dyskomfort.

Unikaj alkoholu i kofeiny!

Odstaw na czas lotu (a najlepiej także w pewnym okresie przed i po) wszelkie napoje zawierające alkohol czy kofeinę. Są to dosłowne wysysacze wody z organizmu. Nie polecamy także jakichkolwiek napojów słodzonych – najlepszy wybór to zwykła woda. Czyste ha dwa o!

Ruszaj się kiedy tylko możesz!

Siedzenie, szczególnie kilka godzin bez przerwy, nie jest dobre dla zdrowia. W trakcie lotu nie mamy zbytniego wyboru, większość czasu musimy przesiedzieć. Krew zbiera się wtedy w nogach i stopach, co może powodować ich obrzęk, zwiększając poczucie dyskomfortu. Przed odlotem jeszcze na lotnisku nie siedź jak skazaniec. Wstać, pospaceruj, daj sobie i swoim nogom nieco ruchu.

W samolocie, kiedy po starcie można już rozpiąć pasy, przejdź się do toalety, wstając nawet celowo chwilę po tym jak ktoś ją zajmie, aby jeszcze lepiej rozruszać nogi. Będąc na swoim miejscu poruszaj nogami kiedy to możliwe, wyprostuj nogi jeżeli tylko masz miejsce, pozwól krwi spokojnie krążyć po ciele.

A wy jakie macie sposoby na umilenie sobie lotu? Podzielcie się swoimi pomysłami z innymi w komentarzach.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!