przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Rejs po podziemnym jeziorze, czyli 5 pomysłów na najciekawsze wycieczki w pobliżu Wiednia!

Rejs po podziemnym jeziorze, czyli 5 pomysłów na najciekawsze wycieczki w pobliżu Wiednia!

​Austriacka stolica to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Kojarzy się z muzyką, ponieważ stąd wywodzili się i tu tworzyli wielcy kompozytorzy jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Józef Haydn czy Ludwig van Beethoven. Miasto było także tłem dla wielu utworów literackich, a pisarze chętnie obierali właśnie austriacką stolicę jako swoje miejsce na ziemi. Żyli tu między innymi Thomas Bernhard czy laureatka literackiej nagrody Nobla Elfriede Jelinek. Artystyczna atmosfera w połączeniu z piękną architekturą i gościnnymi kawiarniami to gwarancja udanej wycieczki. Jednak w pobliżu Wiednia czekają inne atrakcje, które są nieco przyćmione przez sławę stolicy. Oto kilka pomysłów na wycieczki w pobliżu Wiednia.

Austriacka perła

​Niewiele ponad godzinę jazdy samochodem dzieli Austriacką stolicę od monumentalnego opactwa benedyktynów w Melk. Piękny klasztor wraz z otaczającymi go zabudowaniami to imponujące świadectwo potęgi osiemnastowiecznej Austrii. Najefektowniej budynki opactwa prezentują się w godzinach popołudniowych oraz o zachodzie słońca, kiedy to fasada klasztoru wygląda, jakby została wykonana ze szczerego złota. Na szczególną uwagę zasługują tu kościół świętych Piotra i Pawła, ozdobiony wyjątkowymi freskami, a także biblioteka klasztorna licząca 100 000 woluminów.

Podziemne jezioro

W początkach XIX wieku w pobliżu Wiednia w kopalni Hinterbrühl wydobywano gips. Kres podziemnych prac przyszedł wraz z oberwaniem fragmentu ściany, kiedy to najniższe korytarze zostały zalane przez wodę. Jedynie 17 kilometrów dzieli Wiedeń od największego w Europie podziemnego jeziora. Jego potencjał turystyczny dostrzeżono już przed wojną i poprowadzono tu trasy turystyczne. W trakcie drugiej wojny światowej kompleks służył nazistom jako miejsce produkcji myśliwców odrzutowych. Jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie jeziora, czeka was spokojny rejs łodzią i niesamowity spektakl światła, odbijanego na powierzchni wody.

Przełom Dunaju

​Niecałe 80 kilometrów od Wiednia znajduje się jednej z najpiękniejszych zakątków Austrii – dolina Wachau. W tej malowniczej scenerii zobaczymy wiele imponujących zabytków sakralnych i świeckich, a urodę doliny dopełniają zbocza porośnięte winoroślą oraz sadami morelowymi. Można tu podziwiać pięknie położone zamki, małe średniowieczne miasteczka i przede wszystkim skosztować najlepszych austriackich win. Dolinę można oglądać zarówno podczas wycieczek rowerowych (trasy są doskonale przygotowane i nie brakuje tu wypożyczalni sprzętu), jak i z pokładu statku, leniwie sunącego po Dunaju.

Dawny rywal Wiednia

​Krems an der Donau to nazwa austriackiego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi ono wrota do wspomnianej wcześniej doliny Wachau – to tu rzeka Krems łączy się z pięknym modrym Dunajem. W XII wieku, kiedy Krems rządziła dynastia Babenbergów, miasto rywalizowało z Wiedniem o miano najważniejszego ośrodka kulturalnego w ówczesnej Austrii. Obecnie zwiedzając możemy tu podziwiać piękną osiemnastowieczną starówkę, a także artystyczną dzielnicę. To uroczy spacer pomiędzy pracowniami artystycznymi i rękodzielniczymi, w których wytwarza się piękne ozdoby i drobiazgi. W tej plątaninie niewielkich uliczek warto także zatrzymać się w jednej z tawern, aby skosztować lokalnych trunków. 

​Zdjęcie: Richard Shaw, flickr.com (CC BY 2.0)

Las Wiedeński

​Ten imponujący obszar zieleni obejmuje Wiedeń od zachodniej strony. Nazywany obecnie „zielonymi płucami Wiednia", dawniej służył jako teren polowań dla arystokracji. Dziś to wspaniałe miejsce na wypoczynek od zgiełku miasta. Wienerwald w większości porasta las budowy i dębowy. Żyje tu wiele gatunków zwierząt, dlatego część Lasu stanowi Park Biosfery Wienerwald. W dobrze oznaczonych punktach informacyjnych można przeczytać wiele ciekawostek na temat tutejszej flory i fauny. Las Wiedeński to także doskonały plener do rekreacji. Przez łagodne zbocza ciągną tu szlaki piesze i rowerowe, a na zwykłą przechadzkę można tu po prostu dojechać komunikacją miejską. 

​Zdjęcie: Roberto Verzo, flickr.com (CC BY 2.0)

Rzut kamieniem do Europy

Wiedeń jest też doskonałym miejscem wypadowym, skąd można dotrzeć do innych ważnych europejskich miast. Jedynie 80 kilometrów dzieli austriacką stolicę od Bratysławy, a 250 od Budapesztu. W nieco ponad 2 godziny można stąd dojechać pociągiem do Salzburga, a w 4 - do Innsbrucka.

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Wiednia. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Wiednia.

Jeżeli planujesz podróż do Austrii, koniecznie sprawdź też tanie loty z Berlina do Wiednia lub tanie loty z Warszawy do Wiednia.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Innsbrucka.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty na wyspy greckie, Okazje na loty na weekend ze Szczecina, Okazje z Polski do 100 zł, Okazje na loty z Polski na wyspy włoskie, loty z Warszawy do Splitu, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Loty na Weekend.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki dla dzieci, Na prezent, Walizki, Walizki kabinowe i Duże.