przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Odkryj Wiedeń – kulturalną metropolię w sercu Europy

Odkryj Wiedeń – kulturalną metropolię w sercu Europy

Stolica Austrii ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko powszechnie znane wspaniałe pałace, słynne kawiarnie i koronne danie – sznycel po wiedeńsku. Wiedeń to przede wszystkim pulsująca życiem i nowoczesna metropolia kulturalna w samym sercu Europy! Na codzień przyczynia się do tego także 1,8 miliona mieszkańców stolicy.

Obok tak znanych ofert turystycznych, jak wiedeńska katedra pod wezwaniem św. Stefana, zespół pałacowy Schönbrunn czy też park rozrywki "Prater", wiele tu jeszcze innych hitów. Na przykład już od 2001 r. kwartał muzealny (Museums-Quartier) zaprasza koneserów sztuki, architektury, wzornictwa, tańca, teatru i mody. Licząc ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni jest on jednym z dziesięciu największych kompleksów kulturalnych na świecie. Kolejną atrakcją turystyczną z najwyższej półki jest zespół pałacowy Hofburg wraz z otaczającymi go kulisami miasta. Dziś w dawnej rezydencji dworskiej mieszą się liczne muzea, w tym muzeum poświęcone cesarzowej Sissi, a także austriacka Biblioteka Narodowa. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się owiany sławą wiedeński Burgtheater.

Kulinaria

Wiedeńska kuchnia słynie w świecie z dobrego smaku. Niezwykle barwnym szlagierem kulinarnym jest obszerny bazar Naschmarkt na skraju wiedeńskiej Starówki. Smakosze z całego świata cieszyć tam mogą swoje podniebienia doskonałą rybą i mięsiwami, owocami i warzywami. Nie brak także orientalnych przypraw i doskonałych trunków. Wiodącą rolę odgrywają oczywiście smakołyki kuchni austriackiej. Ponadto Wiedeń ceniony jest też z racji swych słynnych kawiarni, z których większość znajduje się w obrębie Starego Miasta. Jedną z najbardziej znanych jest Cafe Central.

Propozycje na czas wolny

Wielu wiedeńczyków wieczorami chętnie zagląda w pobliże przebiegającego przez miasto kanału Dunaju. Czeka tu na nich i na gości miasta mnóstwo nadbrzeżnych barów, restauracji i kawiarni. Nocne bary i kluby najłatwiej znaleźć na terenie uważanej za alternatywną 7-ej dzielnicy. Ze wszech miar warto także wybrać się dowinnic na otaczających Wiedeń wzgórzach, gdzie w przytulnych i stylowych lokalach oferowane jest młode wino – słynny "Heuriger".

Port lotniczy Wien-Schwechat zlokalizowany jest o 18 kilometrów na południowy wschód od centrum Wiednia, z którym jest bardzo dobrze skomunikowany dzięki pociągom i autostradzie.

źródło: Port Lotniczy Berlin-Schönefeld

 

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Wiednia. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Wiednia.

Jeżeli wybierasz się do Austrii, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Innsbrucka, bilety lotnicze Berlin Wiedeń lub tanie loty z Warszawy do Wiednia.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty na tydzień, Okazje na loty na wyspy hiszpańskie, Pakiety z Radomia, Okazje na loty z Polski na południe, najtańsze bilety z Warszawy do Waszyngtonu, bilety lotnicze promocje, odszkodowanie za opóźniony lot, Lot z Krakowa do Wiednia 22 24 Czerwca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Zawieszki do bagażu, Plecaki dla dzieci, Plecaki szkolne i Strefa niskich cen.