przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Turyści we Włoszech oburzeni! 20€ napiwku do rachunku na 10€

Turyści we Włoszech oburzeni! 20€ napiwku do rachunku na 10€

Włoskie media żyją od wczoraj niecodziennym rachunkiem z restauracji, który cieszy się wielką popularnością w mediach społecznościowych. Jak wynika z dowodu sprzedaży - do kwoty 10 euro za kawę doliczono aż 20 euro napiwku.

Jak informuje portal thelocal.it - czwórka mężczyzn zamówiła cztery kawy po 2€ i croissanta za 2,3€. Przedstawiono im jednak rachunek opiewający na kwotę 30€. Okazało się, że restauracja dolicza po 5€ za obsługę każdej z osób. Obsługa pozostała głucha na argumenty klientów i nie cofnęła wygórowanego rachunku.

Restauracja z wyjątkowo drogą obsługą znajduje się w najbardziej turystycznym obszarze wyspy Ischia u wybrzeży Neapolu.

Nie jest to pierwszy przykład wysokich cen oburzających turystów. W lecie 2013 roku grupa brytyjskich turystów uzyskała międzynarodowy rozgłos po tym jak nagłośnili sprawę czterech lodów, które kupili w Rzymie za... 64€. Zakłopotane władze miasta przepraszały Brytyjczyków jednocześnie zapraszając ich kolejny raz do Wiecznego Miasta, aby zakosztowali prawdziwej, włoskiej gościnności.

Niestety już kilka dni później para Amerykanów zapłaciła za trzy lody i butelkę wody 42€. Turyści poczuli się oszukani i... wezwali policję. Właściciel lokalu z wysokimi cenami tłumaczył władzom, że winni sytuacji są turyści, którzy nie potrafią czytać menu. 

 

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lizbony, z Warszawy do Rzymu oraz połączeń lotniczych z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty do egzotycznych krajów, Okazje na loty do Bułgarii, Okazje na loty we wrześniu, Okazje na loty Wizz Air, tanie bilety z Warszawy do Zurychu, bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Dla Dzieci, Na prezent, Plecaki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki i Walizki dla dzieci.