Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Dublin za darmo

Stolica i największe miasto Irlandii – Dublin. Na turystów czeka tu mnóstwo atrakcji. Wiele z nich jest za darmo.

dublin-kanał

Fot. Steve-h

Dla Polaków wizyta w Irlandii wciąż może się okazać dość dużym obciążeniem finansowym. Nie ma co załamywać rąk. Irlandczycy nie są może aż tak oszczędni jak Szkoci, ale w Dublinie jest wiele zabytków i atrakcji, które zwiedzać możemy za darmo. Poniżej prezentujemy ich krótkie zestawienie.  

Zamek Rathfarnham – powstał prawdopodobnie w XVI wieku, ale największe wrażenie na zwiedzających robią z całą pewnością jego wnętrza z XVII wieku. Istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Fot. schreiblockade

O'Connell Street – położona w samym centrum miasta, jedna z najważniejszych ulic Dublina, należy także do grona najszerszych w Europie. Swoją nazwę zawdzięcza Danielowi O'Connellowi, ważnemu irlandzkiemu bohaterowi. Przy O'Connell Street znajduje się GPO (Główny Urząd Pocztowy). To miejsce niezwykle ważne dla irlandzkiej historii, ponieważ właśnie tam, tak naprawdę, rozpoczęło się Powstanie Wielkanocne.

Narodowy Ogród Botaniczny – ogród ma ponad 200-letnią historię i słynie z niezwykle bogatej kolekcji roślin. Znajdziemy tu ponad 17 tysięcy gatunków z całego świata. Mamy tu: rosarium, ogród leśny, stawy, alpinarium, arboretum, a od 2008 roku nawet ogród owoców i warzyw uprawianych organicznymi metodami.  

Centrum Turystyczne Parku Feniksa – w centrum turyści mogą zapoznać się z wystawą poświęconą przyrodzie i historii Parku Feniksa. Warto zauważyć, że Park Feniksa to największy miejski park w Europie.

Farmleigh – to piękny, rozległy majątek ziemski położony nieopodal Parku Feniksa. Zwłaszcza tereny zielone przy rezydencji robią spore wrażenie. Podczas spaceru można poczuć się jak bohater wiktoriańskiej powieści.  

Budynki rządowe – cały kompleks powstał w 1922 roku, a w ostatnich latach został poddany gruntownej renowacji. Jeśli zależy nam na wycieczce z przewodnikiem, to są one organizowane w każdą sobotę pomiędzy 10:30 a 13:30.  

Muzeum Narodowe – w Dublinie znajdują się trzy oddziały Muzeum Narodowego, a wstęp do każdego jest darmowy. W Muzeum Archeologii znajdziemy ponad dwa miliony eksponatów znalezionych na terenie Irlandii. Wystawy obejmują m.in. średniowieczną i prehistoryczną Irlandię. W Muzeum Sztuk Dekoracyjnych obejrzeć można wiele interesujących przedmiotów, w tym meble, broń, ceramikę i wyroby ze szkła. Wystawy w Muzeum Historii Naturalnej obejmują natomiast ekspozycje o ssakach, ptakach, faunie irlandzkiej, ewolucji.

Fot. budgetplaces.com

Trinity College – Kolegium Trójcy Świętej. To najstarsza uczelnia w kraju, założyła ją w 1592 roku królowa Elżbieta. Aż do lat 70. zeszłego wieku katolicy nie mieli tu wstępu. Do najsłynniejszych studentów należą: Oscar Wilde, Samuel Beckett, Bram Stoker czy Jonathan Swift. Co prawda aby wejść do biblioteki i obejrzeć słynną Księgę z Kells, trzeba zapłacić, ale ogólnie wstęp na teren Trinity College jest darmowy.

Kościół św. Audoena – to jedyny zachowany w Dublinie średniowieczny kościół parafialny. Wewnątrz można obejrzeć grobowce irlandzkich rodów. Kościół jest otwarty dla zwiedzających od 29 kwietnia do 27 października.

Katedra św. Patryka – to główna katedra Irlandii. Z zewnątrz budowla nie zachwyca, jednak nadrabia to atrakcyjnym wnętrzem. Znajduje się tu również grób Jonathana Swifta, autora „Podróży Guliwera”.

Przejażdżka piętrowym autobusem – może nie do końca jest to darmowa atrakcja, jednak z całą pewnością koszt biletu jest na tyle niewielki, że taka inwestycja na pewno jest opłacalna. Przejażdżka autobusem to dość popularny sposób zwiedzania miasta, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie.

Odrobina zdrowego śmiechu – każdej niedzieli i poniedziałku w Sheeben Chic (4 Georges Street) można pośmiać się za darmo na występach komików. W dodatku goście otrzymują w prezencie lody. Jeśli nawet to was nie zachęci, to może decydujące będzie irlandzkie piwo w promocyjnych cenach?

Park św. Stefana – to jeden z najpopularniejszych parków w Irlandii. Pięknie utrzymany i zadbany przyciąga turystów właściwie o każdej porze roku. Koniecznie trzeba obejrzeć skałę Pulham i wodospad, ciekawym pomysłem jest też przeznaczony dla niewidomych „ogród zapachów”.

Jak widać, nawet z najskromniejszym budżetem nie sposób nudzić się na urlopie w Dublinie. Stolica Irlandii ma bogatą ofertę kulturalną i turystyczną nawet dla najbardziej wybrednych! Bez większych obaw o stan swojego portfela na kolejny cel podróży można wybrać więc Dublin.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!