Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

8 najdziwniejszych lotnisk świata

8 najdziwniejszych lotnisk świata

Lotnisko na plaży, na zmrożonym morzu, krzyżujące się z ruchliwą drogą czy poprzecinane polami golfowymi. Poznajcie najbardziej niezwykłe, dziwne i niebezpieczne porty lotnicze świata.

Lotnisko na Maderze

Portugalska wyspa Madera może poszczycić się nietypowym, międzynarodowym lotniskiem. Niegdyś długość pasa startowego Lotniska wynosiła jedynie 1400 metrów. W 2003 roku podwojono długość pasa, a nowa część wybudowana została... na 180 kolumnach wysokich na 70 metrów. Warto także wspomnieć, że lotnisko z jednej strony otoczone jest wysokimi górami, a z drugiej – oblane przez ocean.

b2ap3_thumbnail_800px-Aeroporto_da_Madeira_runway.JPG

 

By Jarvin - Jarle Vines (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Lotnisko na Gibraltarze

„Uwaga. Samochody STOP! Startujemy!” Tak w skrócie można by przedstawić sposób, w jaki odbywa się start samolotu z lotniska na Gibraltarze. Na jednym z najdziwniejszych lotnisk świata pas startowy dla samolotów znajduje się w poprzek... bardzo ruchliwej drogi dla samochodów! Podczas startu i lądowania samolotów ruch musi być wstrzymywany. Na niewielkim półwyspie zabrakło miejsca dla tradycyjnego lotniska bez niespodzianek.

b2ap3_thumbnail_gibraltar.jpg

Princess Juliana Airport w Sint Maarten

Osoby plażujące w pobliżu międzynarodowego lotniska Juliana Airport w Sint Maarten muszą mieć nerwy ze stali. Lądujące i startujące samoloty latają tu tuż nad głowami osób wypoczywających na malowniczej plaży Maho. Wystarczy zadrzeć głowę w trakcie plażowania, aby zobaczyć 10-20 metrów nad sobą ogromną, wyjącą maszynę. Dzieje się tak ze względu na krótki pas startowy, znajdujący się blisko nadbrzeża.

b2ap3_thumbnail_maarten-sant-73228_1280.jpg

Barra Airport w Szkocji

Lotnisko znajdujące się na wyspie Barra w Szkocji zasłużyło na miano jednego z najdziwniejszych lotnisk świata. Jest to jedyne tego typu miesjce, którego pas startowy znajduje się na... plaży. Drewniane paliki wbite w piasek wyznaczają trójkątny obszar umownego pasa. Gdy nadlatuje samolot, ludzie ostrzegani są przed niebezpieczeństwem. Co ciekawe, to małe, międzynarodowe lotnisko w nocy oświetlane jest jedynie światłem z kilku reflektorów samochodowych.

b2ap3_thumbnail_5039558859_55d676c787_b.jpg 

calfier001, Flickr (CC BY-SA-2.0)

Port lotniczy Juancho E. Yrausquin

Wyspa Saba leżąca na Karaibach jest marzeniem każdego turysty, ale niekoniecznie załogi samolotu. Profesjonalni piloci mówią, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk świata. Krótki pas startowy (400 m) nie jest jedynym utrudnieniem. Po jednej stronie pasa znajdują się wysokie wypiętrzenia terenu, po drugiej – klify i morze. Lotnisko jest wyłączone z ruchu powietrznego, choć możliwe jest lądowanie tam po uzyskaniu specjalnych zezwoleń.

b2ap3_thumbnail_saba.jpg

Don Mueang w Tajlandii

Na liście nie zabraknie drugiego co do wielkości lotniska w Tajlandii - Don Mueang. Na wyjątkowość tego miejsca wpływa fakt, że pomiędzy pasami znajduje się... pole golfowe! Gracze alarmowani są czerwonym światłem za każdym razem, gdy startuje samolot. I tutaj rodzi się pytanie – która ze stron jest bardziej dekoncentrowana – piloci czy gracze w golfa? 

b2ap3_thumbnail_13949485160_dd41173eef_b.jpg 

Alec Wilson, Flickr (CC BY-SA-2.0)

Courchevel Airport we Francji

Lotnisko zlokalizowane jest w ośrodku narciarskim Courchevel we francuskich Alpach. Jest to najwyżej położone lotnisko w Europie, uznawane równocześnie za jedno z najniebezpieczniejszych. Courchevel jest znienawidzone przez pilotów z uwagi na bardzo krótki pas startowy (525 m), którego poszczególne odcinki znajdują się na innych wysokościach, co daje wrażenie pofałdowania terenu.

 b2ap3_thumbnail_alpy.jpg

Sea Ice Runway na Antarktydzie

Antarktyda stanowi kuriozum z wielu powodów – wśród nich jest także niecodzienne lotnisko. Sea Ice Runway jest w stanie obsługiwać nawet wielkie, ciężkie jednostki latające, choć... pod grubą warstą lodu znajduje się woda. Lotnisko położone jest blisko amerykańskiej stacji badawczej McMurdo. Wykorzystywane jest do początku grudnia, gdy lód może zacząć pękać. Piloci lądujący na niecodziennym pasie twierdzą, że zmrożona powierzchnia daje równie stabilne poczucie jak tradycyjny beton.

b2ap3_thumbnail_fryxellsee-553028_1280.jpg

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!