Zaoszczędź do 50% z Qatar Airways
Aktualności

Sezon zimowy 2013/2014 - tanie loty z Rzeszowa

rzeszow1
Rzeszów zyskał dwa połączenia
Fot.Port Lotniczy Rzeszów

Podobnie jak w zeszłym roku na sezon zimowy zostają zawieszone połączenia typowo sezonowe, oferowane przez linię Ryanair. Będą to: Barcelona Girona, Bristol, Glasgow Prestwick oraz Trapani.

Jak poinformował nas Marcin Pichura z rzeszowskiego lotniska, dwa nowe kierunki, które zostały uruchomione przez Eurolot w sezonie letnim, do Paryża i Rzymu są kierunkami całorocznymi (połączenia wykonywane są w każdy wtorek oraz sobotę) i będą utrzymane przez sezon zimowy. Z kolei linia lotnicza Ryanair przez najbliższy sezon zimowym utrzyma nowe połączenie do Oslo Rygge, które odbywa się dwa razy w tygodniu (wtorki oraz soboty).  W sezonie zimowym 2013/14 siatka połączeń z rzeszowskiego lotniska miała wzbogacić się o dwa nowe kierunki - Gdańsk i Amsterdam, ale prawdopodobnie Eurolot wycofa się z obsługi tego połączenia.

"Po raz pierwszy w historii lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym będzie obsługiwało 62 połączenia tygodniowo (na 13 kierunkach). Jest to niewątpliwie duży sukces, który pozwoli też na całościowe zwiększenie liczby odprawionych pasażerów względem ubiegłego roku. Władze Portu spodziewają się zbliżyć do liczby 600 tys. pasażerów na koniec 2013 r. Podsumowując sezon letni warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo trudnych pierwszych miesięcy br. udało się nieznacznie nadrobić straty związane z remontem pasa startowego. Na koniec września lotnisko obsłużyło o 1,72% więcej pasażerów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku." - podkreślił Marcin Pichura

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich połączeń z Rzeszowa.

mapa-rzeszow

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Amsterdam (AMS)

Eurolot

?

Birmingham (BHX)

Ryanair

czwartki i niedziele

Dublin (DUB)

Ryanair

środy i niedziele

East Midlands (EMA)

Ryaniar

poniedziałki i piątki

Gdańsk (GDN)

Eurolot

?

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie oprócz sobót

Londyn Luton (LTN)

Ryanair

wtorki, czwartki i niedziele

Londynu Stansted (STN)

Ryanair

poniedziałki, wtorki,środy, piątki i niedziele

Manchester (MAN)

Ryanair

wtorki i soboty

Oslo Rygge

Ryanair

wtorki i soboty

Paryż Beauvais (BVA)

Eurolot

wtorki i soboty

Rzym Fiumicino (FCO)

Eurolot

wtorki i soboty

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.