Urlop w czerwcu - gdzie polecieć?

lezaki
Gdzie spędzić urlop w czerwcu?
Fot. sxc.hu

Czerwiec to jeden z lubionych miesięcy podróżników. W całej Europie jest już ciepło, ale jeszcze nie upalnie. Rozpoczyna się sezon, więc wszystkie atrakcje są już zazwyczaj otwarte, ale nie ma irytujących, wszędobylskich tłumów. Do podróży zachęca nas wspaniała pogoda. Warto zaplanować urlop właśnie w czerwcu, zanim na wakacje wyruszą rodziny z dziećmi w wieku szkolnym... Redakcja serwisu Tanie-Loty.com.pl podpowiada, gdzie wybrać się na urlop w czerwcu. Przedstawiamy również szczegółowe zestawienie miejsc wartych odwiedzenia w tym miesiącu.

Dlaczego w czerwcu?

Głównym powodem jest optymalna pogoda. Poza tym, prawie wszystkie ośrodki turystyczne w czerwcu są już otwarte i działają wszystkie sezonowe atrakcje. Turystów nie ma jeszcze tylu co w lipcu czy sierpniu, zatem nie grozi Ci tłok na plaży, w muzeum, czy w aquaparku. Niektóre ośrodki wciąż oferują niższe ceny niż w ścisłym sezonie, a temperatura powietrza jest bardzo przyjemna i sprzyja odpoczynkowi. Początek czerwca to "ostatni dzwonek" dla spokojnego urlopu.

Gdzie na urlop w czerwcu w Europie?

sztokholm
Sztokholm jst piękny o tej porze roku
Fot. sxc.hu

Praktycznie cała Europa jest godna polecenia w czerwcu. Turyści, którzy pragną odpoczynku na plaży powinni zainteresować się lotami i wycieczkami: na Cypr, do Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii czy Chorwacji. Godne odwiedzenia są też: Malta, Sardynia, Sycylia, Wyspy Kanaryjskie czy Madera. Ci, którzy wolą zwiedzać, mogą wybrać się na kilka dni do jednej z europejskich stolic. Lizbona, Paryż, Wiedeń, Berlin, Rzym... Każde z tych miast ma nam mnóstwo atrakcji do zaoferowania. Miłośnicy górskich wypraw zachwycą się Alpami lub wypadem w Karpaty.

Czerwiec to doskonały moment na odwiedzenie Skandynawii. Północne stolice : Oslo, Helsinki, Sztokholm cz Kopenhaga są bardzo obiecujące, ale z nich warto też udać się dalej na północ - milośnicy malowniczej przyrody i krajobrazów będą zachwyceni.

Egzotyczne wakacje

Szukającym bardziej egzotycznego miejsca polecamy Republikę Zielonego Przylądka, gdzie średnia temperatura powietrza to 30°C. Warta rozważenia jest też wycieczka na: Seszele, Madagaskar, Mauritius czy Hawaje. Jeśli zaś preferujesz Azjatyckie kierunki, gorąco polecamy Bali w Indonezji.

Tym, którzy marzą o wyprawie za ocean, polecamy: Nowy Jork, Boston, Miami i Los Angeles. Oczywiście miejsc godnych odwiedzenia jest w całej Ameryce Północnej znacznie więcej. Czerwiec to doskonały miesiąc na odwiedzenie przynajmniej kilku z nich.

Gdzie jeszcze?

Jest wiele miejsc wartych zobaczenia właśnie w czerwcu. Europa stoi przed nami otworem. Z bardziej egzotycznych kierunków godne polecenia są: Madagaskar, Senegal, Peru, Wenezuela, Australia (Cairns), Vanatu czy Fidżi. Lepiej jednak unikać tak popularnych miejsc jak Tajlandia czy Indie, ze względu na porę deszczową. W poniższej tabeli przedstawiamy państwa, których klimat zachęca do podróżowania w czerwcu.

Kierunek Średnia temperatura powietrza w dzień
Średnia temperatura wody Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia Liczba dni deszczowych w ciągu miesiąca
Cypr 32°C 24°C 12 1
Madera 22°C 20°C 9 1
Wyspy Kanaryjskie 24-25°C 20°C 9 1
Malta 26°C 21°C 11 0
Sycylia
28°C 21°C 10 2
Hiszpania (Costa Brava)
25°C 21°C 9 6
Grecja (Kreta)
27°C 22°C 12
1
Bułgaria
26°C 19-20°C 9
9
Chorwacja
27°C 21°C 11
9
Szwecja (Sztoholm)
19-20°C 17°C 11
13
Rep. Zielonego Przylądka
29°C 22°C 8 0-2
Seszele 29°C 24°C 9
4
Bali 20°C 17°C 8 8
Senegal 31°C 25°C 7-8
2
Peru 20°C 17°C 9 1
Wenezuela 32°C 28°C 8 7-9
Bahamy 31°C 27°C 9 10-12
Barbados
31°C 27°C 8 9
Hawaje 30°C 26°C 9 6
Australia (Cairns)
26°C 25°C 8 6
Polinezja Francuska
30°C 28°C 7 7

Źródło: Opracowanie własne na podstawie World Weather Information Service

Anna Pustizzi/Tanie-Loty.com.pl

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!