Zimowy rozkład lotów PLL LOT

Zminay w siatce połączeń LOT-u
Fot. PLL LOT

Zimowy rozkład lotów PLL LOT jest jeszcze bardziej dostosowany do oczekiwań pasażerów. Przewoźnik kontynuuje ekspansję, otwiera kolejne połączenia, zwiększa częstotliwość na najbardziej popularnych kierunkach oraz konsoliduje połączenia transatlantyckie w Warszawie, konsekwentnie wspierając ideę powstania warszawskiego hubu.

Znacząca poprawa rentowności siatki połączeń i lepsze wykorzystanie floty linii to główne zalety nowego „planu lotów”. Rozkład lotów przewoźnika na sezon zima 2010/2011 to przede wszystkim zapowiadane od początku roku nowe, niespotykane dotąd w ofercie kierunki. Listę nowości otwiera stolica Wietnamu – Hanoi, do której rejsy odbywać się będą - począwszy od 13 listopada - 3 razy tygodniowo. W zimowym rozkładzie pozostają uruchomione latem połączenia do: Bejrutu, Erewanu, Kaliningradu, Tallina i Bratysławy. Wkrótce otwarte zostanie również połączenie do Tbilisi, a niedługo później - do Kairu i Damaszku. Te kierunki już wkrótce będą dostępne w sprzedaży. Listę nowości zamykają uruchomione już rejsy na trasie Warszawa-Katowice, których częstotliwość wyniesie 14 rejsów tygodniowo - dla przypomnienia w ubiegłym roku LOT latał na tej trasie zaledwie raz w tygodniu.

Nowy zimowy rozkład lotów to również liczne, pozytywne zmiany na istniejących już trasach. Dodatkowe połączenie w środku dnia do Brukseli, poranne połączenie do Genewy oraz większe samoloty na trasie Warszawa-Praga to tylko przykłady odczuwalnej na każdym kroku nowej jakości w podejściu do planowania połączeń. Nowa strategia zakłada także, popartą szczegółową analizą rynku i obłożenia rejsów,  rezygnację z nieopłacalnych dla przewoźnika połączeń, bądź wyznaczenie nowych godzin dla niektórych kursów. I tak, LOT rezygnuje z rejsów nocnych do: Sztokholmu, Rygi, Aten i Madrytu oraz nieznacznie zmniejsza liczbę  rejsów do: Paryża, Zurychu, Nicei, Larnaki, Rzymu, Belgradu, Barcelony, Sankt Petersburga, a w Polsce - do Gdańska. W praktyce jest to na ogół jeden rejs tygodniowo mniej, co z kolei pozwala skierować flotę na bardziej atrakcyjne dla pasażerów kierunki.

W związku z oferowanym przez LOT, bezpośrednim połączeniem pomiędzy Warszawą a Atenami i Rzymem, przewoźnik wycofał ze swojej siatki połączeń rejsy na trasach Kraków-Rzym oraz Kraków-Ateny. Jednocześnie zaoferował mieszkańcom Małopolski od 1 października br. dodatkowe wieczorne rejsy z Warszawy do Krakowa oraz z Krakowa do Warszawy.

Konsolidacja połączeń transatlantyckich w Warszawie skutkuje nie tylko lepszym wykorzystaniem floty przewoźnika, ale również poprawą efektywności kosztowej, a co za tym idzie - znaczącą poprawą rentowności całej siatki połączeń. Liczne zmiany w zimowym rozkładzie lotów spowodowały rezygnację przewoźnika z otwarcia jednego z kilkunastu zaplanowanych na ten rok nowych  połączeń - Warszawa-Goeteborg. Pasażerowie, którzy wykupili już bilety, otrzymają zwrot poniesionych kosztów. LOT we współpracy z innymi przewoźnikami, którzy latają do Goeteborga, zapewni pasażerom, którzy nie chcą rezygnować z podróży, możliwość bezpłatnej zamiany biletu na alternatywne połączenie z przesiadką. Siły operacyjne zostaną natomiast skierowane na rozwój nowych połączeń na takich kierunkach, które dają większą możliwość umocnienia pozycji rynkowej polskiego przewoźnika.

"Uważnie śledzimy zarówno sytuację w branży lotniczej, jak i poziom zainteresowania pasażerów naszymi usługami. Nowy rozkład lotów powstał w oparciu o dogłębne badania rynku, analizę bieżącej sytuacji na siatce oraz racjonalne przesłanki ekonomiczne" – wyjaśnia Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT. - "Prezentowana zimowa siatka połączeń to bardzo przemyślana i nowoczesna koncepcja polepszenia komfortu podróżowania pasażerów przy jednoczesnej poprawie rentowności firmy oraz lepszym wykorzystaniu floty" – podkreśla Sebastian Mikosz.

‬‪Przewoźnik nie zamyka jeszcze listy zmian czekających pasażerów. Nie wyklucza bowiem kolejnych debiutów w swojej zimowej, a później letniej, siatce połączeń.‬ Planuje również czasowe zwiększanie częstotliwości wybranych rejsów w okresach wzmożonego ruchu lotniczego, min. z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: PLL LOT

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!