Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Barcelona - Top 10 atrakcji turystycznych

casa_mila
Casa Mila
Fot. Dreamstime

Barcelona jest w rankingach  turystycznych najpopularniejszym hiszpańskim miastem. Będąc na urlopie w Hiszpanii, koniecznie trzeba zatrzymać się w katalońskiej stolicy. Co zwiedzić? Zawrotna liczba atrakcji w Barcelonie może sprawić problem... Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking dziesięciu najciekawszych zabytków miasta.

Top 10 atrakcji Barcelony to tylko propozycja, która ma zachęcić Was do odkrywania na własną rękę cudów tej pięknej europejskiej metropolii.

 1. Sagrada Familia
  sagrada
  Monumentalna Sagrada Familia
  Fot. vgm8383

  To najbardziej znany zabytek Barcelony i jej charakterystyczny symbol. W przeciwieństwie do wielu rozreklamowanych atrakcji europejskich, Sagrada Familia w pełni zasługuje na swoją sławę. Autorem projektu świątyni był słynny architekt Antonio Gaudi. Według jego zamierzenia każdy fragment budowli ma symbolizować jakiś ważny element wiary katolickiej, np. osiemnaście dzwonnic reprezentuje dwunastu apostołów, czterech ewangelistów, Matkę Boską i Jezusa. Każdego roku, wciąż nieukończona Sagrada Familia jest odwiedzana przez blisko 3 miliony turystów.

 2. Stadion Camp Nou
  campnou
  Camp Nou
  Fot. horitzons inesperats

  Mekka europejskich kibiców piłki nożnej. Camp Nou to jeden z największych stadionów Europy. Mieści się na nim 98,787 kibiców... według danych oficjalnych. Nieoficjalnie wiadomo, że pojemność stadionu jest znacznie większa. W 1982 roku podczas mszy św. odprawianej przez Jana Pawła II było tu podobno 120 tysięcy wiernych. Jednym z najchętniej odwiedzanych w mieście muzeów jest, mieszczące się na stadionie muzeum sportu. Są tu nie tylko kolekcje zdjęć, ale też: makiety, pokazy wideo, stare stroje piłkarskie i piłki. Po Camp Nou możemy zostać oprowadzeni w ramach wycieczki z przewodnikiem.

  Więcej informacji o Camp Nou: http://www.tanie-loty.com.pl/stadion-camp-nou.html
 3. Barri Gotic
  barri
  Barric Gotic
  Fot. Sebastian Niedlich (Grabthar)

  Barri Gotic to jedna z najstarszych dzielnic (powstała w średniowieczu) w centrum Barcelony. Podobno pierwsze zabudowania powstały tu jeszcze w I wieku p.n.e., chociaż aktualnie niestety niewiele z nich zostało.

  Każdy turysta, który trafi do Barri Gotic, zachwyci się pięknem gotyku. Do grona najważniejszych atrakcji w dzielnicy należy Pałac Parlamentu, czyli Palau de la Generalitat, ratusz oraz przepiękna gotycka katedra La Seu. Oprócz tego w Barri Gotic znajduje się wiele muzeów. Nie brakuje też przytulnych knajpek z dobrym jedzeniem.

 4. Casa Mila
  casamila
  Casa Mila
  Fot. 7Bart

  To kolejne dzieło Antonio Gaudiego, najwybitniejszego katalońskiego architekta i prawdziwego wizjonera swoich czasów. Zaskakująca, falowana konstrukcja z wapienia przywodzi na myśl morskie fale. Aktualnie częściej nazywana jest ona La Pedrera. Choć bezpłatnie dla zwiedzających udostępniono tylko pierwsze piętro, to wystarczy, by docenić kunszt twórcy.

  Chętni za dodatkową opłatą mogą zwiedzić pozostałą część budynku. W 1984 roku Casa Mila została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Sztuki UNESCO.

 5. Muzeum Picassa
  picasso
  Muzeum Picassa
  Fot. traykh

  Rodzina Picassa wywodziła się z Barcelony. On sam urodził się w Maladze, ale jeszcze jako dziecko wrócił do miasta, które jak sam przyznawał, wywarło na nim ogromne wrażenie. Muzeum jego sztuki położone jest w gotyckich rezydencjach w dzielnicy El Born na starym mieście. Ogólnie zebrano tu ponad 3,5 tysiąca eksponatów związanych z życiem Picassa, przede wszystkim obrazy. Dzieła malarza podzielone są na ekspozycje, zgodnie z okresem ich powstania. Możemy tu również obejrzeć ceramiczne wytwory Picassa.

 6. L'Aquarium
  aquarium
  L'Aquarium
  Fot. Zanthia

  W dzielnicy portowej Barcelony znajduje się L'Aquarium, jedna z ulubionych atrakcji dla najmłodszych turystów. Wcale nie oznacza to jednak, że dorośli będą się tu nudzić. To jedno z największych oceanariów w Europie. Można tu obejrzeć ponad 11 tysięcy ryb, reprezentujących 450 różnych gatunków, w tym najbogatszą kolekcję ryb mieszkających w wodach Morza Śródziemnego. Dla osób, które potrzebują nieco więcej adrenaliny, obsługa obiektu proponuje dodatkowo płatną opcję nurkowania z rekinami.

 7. Montjuic
  montjuic
  Montjuic - Magiczna Fontanna
  Fot. Samyra Serin

  To niewysokie (173 metry n.p.m.) wzniesienie jest chętnie odwiedzane przez turystów za sprawą pięknej zabudowy (ponad 100 budynków reprezentujących różne style hiszpańskiej architektury), a także dziesiątków atrakcji. Mieści się tu min.: Muzeum Militarne, Muzeum Sztuki Katalońskiej, Muzeum Etnologiczne i nowoczesny skansen - Hiszpańska Wioska. Najwięcej osób zjawia się tu jednak wieczorem. Wtedy możemy w pełnej okazałości podziwiać Magiczną Fontannę. Ta konstrukcja także powstała w 1929 roku. Od tamtej pory przez kilka dni w tygodniu w godzinach wieczornych możemy oglądać 30 -minutowe przedstawienie odgrywane przez... wodę i światło. Do tego akompaniament klimatycznej muzyki... Pokazy są bezpłatne.

 8. Parc Güell
  parcguell
  Wejście do parku
  Fot. Guillaume Cattiaux

  To już trzecie dzieło Gaudiego w zestawieniu – kolejne, którego nie zdążył ukończyć. Projekt parku zamówił u Gaudiego jego przyjaciel, miłośnik sztuki Eusebi Güell. W 1914 roku prace zostały przerwane. Od lat 20. XX wieku tereny te – wykupione przez miasto – stały się parkiem publicznym. W jednym z budynków rozmieszczonych w parku przez długi czas mieszkał Gaudi. Za niewielką opłatą można zwiedzić jego dom.

 9. Ruta del Modernisme
  modernisma
  Casa Calvet
  Fot. javinovo

  Pod tą nazwą kryje się wytyczony ulicami Barcelony szlak, który ma zapoznać turystów z pięknem secesyjnej zabudowy. Na liście obiektów do zwiedzania znajduje się aż 115 budynków, ale z tego wystarczy wybrać ok. 30. Do najważniejszych należą: Casa Calvet, Palau Montaner, Palau Guell, Torre Bellesguard, Muzeum Zoologii, Hospital de la Santa Creu i Sant Pau oraz oczywiście Sagrada Familia. Istnieje możliwość  kupienia specjalnego przewodnika za 12 €.

 10. Raval
  raval
  Wąska uliczka w Raval
  Fot. Ksenia.Klykova

  Raval to starsza część miasta, pełna kawiarni, restauracji i barów – idealna na wieczory w Barcelonie. Niegdyś była dość odpychającą dzielnicą przemysłową, słynącą głównie z wysokiej przestępczości. 
  Dzisiaj to turystyczna perła, doceniana przez turystów także dzięki mieszczącym się tutaj Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Morskiemu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!