Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Polskie atrakcje turystyczne dla najmłodszych

Planując jakąś wyprawę nie sposób zapomnieć o naszych milusińskich. Co sprawi im radość? Jakie polskie atrakcje turystyczne będą im się podobać? Przedstawiamy listę kilku z nich, które wydają się nam najbardziej interesujące.

 

klisza

 1.Akwarium Gdyńskie

 

Akwarium

Źródło: www.akwarium.gdynia.pl

Wyjątkowe i naprawdę niezwykłe miejsce: tysiące okazów z całego świata: Afryki, Europy i Ameryki, kolorowe ryby, rekiny, koniki morskie, rafa koralowa, żółw zielony. Jedno z największych akwariów w Polsce, usytuowane w centrum miasta. Prężnie działa tu Sekcja Edukacji, prowadzone są tu lekcje dla najmłodszych. Są dostępne specjalne wózki do przewożenia maluchów oraz przewijaki i foteliki do karmienia małych dzieci.

2. Safari w Świerkocinie

 

Lew

Zdjęcie: www.zoo-safari.com.pl

Pierwszy Ogród Zoologiczny w Polsce, przez który można jechać samochodem i oglądać naprawdę z bliska dzikie zwierzęta. Antylopy, strusie, zebry, watusi, lamy, kuce są na wyciągniecie ręki. Poza safari w Zoo Safari możemy zobaczyć piesze zoo oraz poszaleć na karuzelach w parku rozrywki. Dzieci mogą pojeździć na karuzeli, nakarmić zwierzątka i poczuć się jak na prawdziwym safari. Więcej na: www.zoo-safari.com.pl

3. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

 

matrioszki

Źródło: www.muzeumzabawek.eu Najstarsze i największe muzeum zabawek w naszym kraju. Ponad 600 metrów kwadratowych, kilka tysięcy eksponatów, kilkanaście wystaw, w tym wystawa zabawek z PRL. Lalki ze wszystkich zakątków świata, samochodziki, samoloty, kolejki elektryczne, żołnierzyki, lalki Barbie… Raj nie tylko dla maluchów! Dodatkowo niektóre wystawy są interaktywne – eksponatów można dotknąć i pobawić się nimi. Więcej na www.muzeumzabawek.eu.

4. Westernowe miasteczko – Karpacz

 

Western

Źródło: www.western.com.pl Dziki Zachód w polskich górach, a dokładniej u stóp Śnieżki. Drewniane budynki: saloonu, kuźni, więzienie czy banku, konie.. Wszystko jak na dzikim zachodzie. Można rzucać lassem, szukać złota, zorganizować napad na bank, ujeżdżać byka, wydoić krowę… Przednia zabawa nie tylko dla najmłodszych! Więcej na www.western.com.pl.

5. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

 

klisza

Źródło: www.muzeumdobranocek.com.pl

Pora na… powrót do krainy dzieciństwa, do świata Misia Uszatka, Jacka i Agatki, Bolka i Lolka, Koziołka Matołka… Spodoba się tu nie tylko najmłodszym. Ciekawe eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy związane z popularnymi dobranockami: zabawki, plakaty, książki, oryginalne lalki z filmów „Miś Colargol”, „Plastusiowy pamiętnik”,  czy „Miś Uszatek”, folie z kadrami z Bolka i Lolka, Porwania Baltazara Gąbki oraz Reksia. W Polsce istnieje naprawdę wiele atrakcyjnych i ciekawych miejsc, w których dobrze będą bawić się nie tylko najmłodsi podróżnicy. Może uda nam się wspólnie stworzyć polską mapę atrakcji turystycznych dla najmłodszych – propozycje interesujących i sprawdzonych lokacji wpisujcie proszę w komentarzach. Mam nadzieję, że powstanie z tego naprawdę interesujący i możliwie pełny spis...

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!