Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Tanie podróżowanie

W czasach kryzysu warto spróbować oszczędzić jak najwięcej podczas wyjazdu, by nie trzeba było rezygnować z niego całkowicie. Podczas wyjazdów najwięcej wydajemy na zakwaterowanie, wyżywienie i transport. Tutaj zatem musimy szukać największych oszczędności. Oto kilka oryginalnych i sprawdzonych sposobów na zmniejszenie kosztów wypoczynku.

URLOP

1. Nocleg u rodziny lub znajomych Często udajemy się w odwiedziny do rodziny lub znajomych mieszkających w bardziej atrakcyjnych miejscach. Warunek: wyrozumiali i gościnni gospodarze. Jeśli tylko zostanie on spełniony, nie tylko podtrzymamy dobre stosunki z rodziną lub przyjaciółmi, ale i oszczędzimy pieniądze na noclegu, z pewnością częściowo na wyżywieniu czy atrakcjach turystycznych.

2. Zamiana domów na czas urlopu Powiedzmy, że stale zamieszkujesz w Krakowie, a chciałbyś spędzić urlop gdzieś w Grecji czy Włoszech. Dzięki licznym portalom oferującym pośrednictwo takich w wymianach (np. www.inertvac.pl, www.homelink.fr, www.switchhome.org) znajdziesz osoby chętne by spędzić urlop w twoim mieszkaniu. Jest to świetny pomysł dla większych rodzin.

3. Darmowe noclegi Istnieją również serwisy oferujące darmowe noclegi, wyżywienie, wspólne zwiedzanie i inne drobne przysługi na zasadzie czystej ludzkiej życzliwości i wzajemności. Zasada jest prosta – jeśli ja oferuję noclegi ludziom przyjeżdżającym do mojego miasta, ktoś zaoferuje mi coś podobnego, gdy będę w trasie. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na coś takiego ze względów lokalowych, jednak można pomóc komuś w zakwaterowaniu, być przewodnikiem przy zwiedzaniu lub zaoferować ciepły posiłek. Przykładowe adresy tego typu portali to www.couchsurfing.org lub www.hospitalityclub.org - serwisy wymagają logowania, a podróżni oceniają siebie nawzajem po spotkaniu.

4. Praca za nocleg Jest to fajny sposób na spędzenie studenckich wakacji, jednak generalnie ogranicza się do wiejskich okolic Europy Zachodniej, gdzie zawsze brakuje sezonowych pracowników w rolnictwie. Pozwala spędzić w trasie wiele tygodni bez  konieczności wcześniejszego oszczędzania, a zarobione pieniądze poświęcać na dalsza wyprawę – wprawdzie nic nie można zaplanować, ale komu by to przeszkadzało. Liczy się kreatywność i spontaniczność.

5. Namiot Chętnie wykorzystywany zarówno w Polsce jak i za granicą przez podróżników oszczędzających pieniądze. Wprawdzie trzeba nosić namiot na plecach, a komfort takiego noclegu jest niekiedy wątpliwy, niemniej jednak każdy z nas w młodości z tego korzystał i z pewnością z taką formą wypoczynku ma wiele dobrych wspomnień. Przy okazji jeśli chcemy zaoszczędzić, zamiast na stosunkowo drogim polu namiotowym (gdzie wszystko jest dodatkowo płatne począwszy od ciepłej wody, a na korzystaniu z kuchni skończywszy) warto spróbować rozbić namiot na czyjejś posesji. Oczywiście po wcześniejszym pozwoleniu i wynegocjowaniu warunków z gospodarzem. Warto także poznać lokalne zwyczaje - w Szwecji tzw. prawo każdego (Allemansratten) pozwala na jeden dzień rozbić namiot praktycznie wszędzie.

6. Kwatery prywatne lub akademiki Opcja znacznie tańsza niż hotel, a standard miejsc noclegowych nie różni się tam znacząco od gorszej klasy hoteli, a często jest nawet wyższy. Poza tym warto wspierać swoimi pieniędzmi zwykłych mieszkańców zamiast międzynarodowe sieci hoteli, które właściciele traktują jak każdy inny biznes.

7. Noclegi na prowincji poza głównymi ośrodkami turystycznymi Popularne ośrodki turystyczne oraz duże miasta są znacznie droższe niż położone w okolicy mniejsze miasteczka. Doświadczyć można tego zarówno jeśli chodzi o ceny miejsc noclegowych, jak i jedzenia czy atrakcji. Opłaci się więc zamieszkać pod miastem w pewnej odległości, szczególnie jeśli na wakacjach dysponujemy samochodem.

8. Autostop Prosty sposób  na darmowy transport, w gruncie rzeczy jest zdecydowanie mniej niebezpieczny niż się wydaje, chociaż oczywiście należy zachować tutaj elementarne zasady bezpieczeństwa. Najbezpieczniejszy jest autostop dla mieszanych par lub trzyosobowych grup. Warto wspomnieć również że na długich trasach autostop jest znacznie szybszym środkiem komunikacji niż tradycyjne pociągi czy autobusy oraz znacznie bardziej komfortowym. W krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej łapanie stopa to czysta przyjemność, bo zatrzymuje się właściwie każdy samochód, jednak nie jest to darmowe i należy uzgodnić opłatę przed początkiem podróży.

9. Wycieczka objazdowa Jeśli chcemy zobaczyć dużo interesujących miejsc w krótkim czasie, warto zdecydować się na wycieczkę objazdową, która choć dużo bardziej męcząca niż wypoczynek w jednym miejscu, to daje niespotykane możliwości zwiedzania. Warto też zastanowić się nad wykupieniem jakiegoś rodzaju karnetu na przejazdy, który dodatkowo zmniejszy koszty podróży.

10. Karnety Opłacalne są wszelkiego rodzaju karnety, wielokrotne lub długoterminowe bilety, które są bardziej atrakcyjne finansowo niż każdorazowy zakup osobnego biletu, np.: Great Britisch Heritage Pass. Warto również inwestować w powiązane oferty, które łącza zakup biletu komunikacyjnego ze zwiedzaniem np.: Vienkarte.

11. Dni darmowego zwiedzania Większość światowej klasy muzeów w cywilizowanym świecie w jakichś dniach miesiąca oferuje darmowe zwiedzanie, cześć znanych muzeów w ogóle jest bezpłatna. Warto więc planując urlop zwrócić na to uwagę, bo może dzięki temu jakaś część pieniędzy zostanie w kieszeni

12. Tanie bilety lotnicze Planując wyprawy w odległe miejsca warto zastanowić się nad komunikacją lotniczą pomiędzy naszym miejscem zamieszkania, a docelowym punktem urlopowym. Tanie bilety lotnicze, które oferowane są przez coraz popularniejsze niskokosztowe linie lotnicze są świetnym rozwiązaniem. Można skorzystać z tego dobrodziejstwa na dwa sposoby – rezerwując miejsca z ogromnym wyprzedzeniem sięgającym nawet kilku miesięcy lub czekając cierpliwie na promocje w interesującym nas kierunku. Poza tym urlop planować należy tak by zaczynał się i kończył w środku tygodnia, bo bilety lotnicze są wtedy tańsze niż w weekend.

13. Piesza wyprawa lub rower Dzięki takiemu sposobowi zwiedzania lepiej uda nam się poznać miejsce naszego wypoczynku, a przemieszczanie się nie będzie wymagało nakładów finansowych, a jedyne co może stanowić problem to kondycja

14. Suchy prowiant W super oszczędnym wariancie wyjazdu wzięcie ze sobą zapasu niepsującego się, łatwego do przygotowania suchego prowiantu powoli wydać zdecydowanie mniej na jedzenie.

15. Jedzenie z tubylcami Jeśli wyjazd nie musi być straszenie ściśle zgodny z zaplanowanym budżetem można pozwolić sobie na jedzenie na mieście, jednak szerokim łukiem trzeba omijać specjalne restauracje dla turystów – po  pierwsze dlatego, że są straszenie drogie, bo obsługują gości tylko przez kilka miesięcy w roku. Po drugie dlatego, że tamtejsza kuchnia często nijak się ma do rodowitej kuchni danego regionu realizując raczej wyobrażenia turystów na jej temat.

16. Punkty darmowego żywienia W dużych miastach, na festiwalach muzycznych i w innych podobnych miejscach gromadzących ogromne rzesze ludzi zdarzają się punkty darmowego wydawania posiłków, niekiedy nawet stale istniejące w jakimś miejscu. Prowadzone są one głównie przez rożne wspólnoty religijne, a najpopularniejsza wśród nich jest wegetariańska kuchnia wyznawców Kriszny. Doskonały pomysł na jeden czy kilka studenckich obiadów, tym bardziej, że jedzenie w takich miejscach jest na ogół smaczne.

17. Gotowanie we własnym zakresie Prosty sposób na oszczędność pieniędzy, niestety kosztem czasu na urlopie. Gotowanie we własnym zakresie wymaga dostępu do kuchni i osoby gotowej na pozostanie w domu w czasie kiedy inni będą odpoczywać. Jednak przy większej ilości wyjeżdżających razem osób można podzielić się obowiązkami, by nie było to tak kłopotliwe.

18. Dobre planowanie i rzetelne przygotowanie do wyprawy Znajomość docelowego miejsca pobytu, dobra organizacja i planowanie podróży uwzględniające zmiany cen w ciągu tygodnia, darmowe dni zwiedzania rożnych zabytków, dobre zaznajomienie z pogodą i planem spędzania czasu (co pozwala wziąć mniej rzeczy i nie płacić za nadbagaż) może  również przyczynić się do sporych oszczędności.

19. Przywóz pamiątek, sponsoring, blog Można próbować odzyskać cześć wyłożonych na wyjazd funduszy sprzedając zdjęcia, czy przywożąc oryginalne pamiątki dla sklepów orientalnych, jednak nie można tego robić w ciemno i wymaga to raczej dość odległych wyjazdów w niezbyt popularnych kierunkach. Innym pomysłem może stać się niesamowita nowatorska wyprawa, która pozwoli znaleźć sponsorów, którzy sfinansują na przykład sprzęt, czy noclegi  w zamian za reklamę. Innym pomysłem może stać się prowadzenie bloga lub strony internetowej, gdzie podróżnik zamieszczać będzie regularne wieści z trasy, a zarobek generować będą wyświetlane tam reklamy

20. Wolontariat Dla niepracujących zawodowo uczniów czy studentów, którzy w czasie wakacji dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz zerowym budżetem ciekawym pomysłem mogą okazać się wyjazdy, których celem jest pomoc. Generalnie ich celem są kraje odległe i egzotyczne, zakres realizowanej tam pracy oraz czas trwania wolontariatu można wybrać, a uczestnikom wypłacane jest kieszonkowe, które można przeznaczyć na zwiedzanie po zakończeniu zakontraktowanego czasu wolontariatu, ponieważ przyznawane wizy zawsze są dłuższe niż czas pracy.

21. First minute lub last minute Rezerwacja zorganizowanego przez biura podroży wypoczynku albo z ogromnym wyprzedzeniem sięgającym kilku miesięcy, albo w ostatniej chwili, czasem nawet na kilkadziesiąt godzin przed terminem wyjazdu pozwala zapłacić za urlop około 30 – 50 % pierwotnej ceny w zależności miejsca wypoczynku i czasu jaki pozostał do wyjazdu. Zastanawia mnie jakie są Wasze sposoby na to, by podróżować oszczędnie. Których z podanych powyżej pomysłów spróbowaliście na własnej skórze i okazały się skuteczne, a które to fatalne nieporozumienie? A może macie własne sprawdzone typy?

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!